Jak si aktivuji roaming a co zkontrolovat před cestou do zahraničí?

Před cestou do zahraničí prosím věnujte krátký čas tomu, abyste si zkontrolovali nastavení svých služeb a ověřili, za jakých podmínek můžete v navštívené zemi volat, posílat zprávy nebo datovat.

Roaming si můžete zkontrolovat a nastavit takto:

Přihlaste se do muj.vodafone.cz a zvolte sekci Služby - Zahraničí (Roaming).

Ke vstupu do samoobsluhy potřebujete heslo.

Roaming si tu můžete zdarma sami aktivovat nebo změnit.

V této sekci najdete také Roamingovou kalkulačku, ukáže vám ceny ve vybrané zemi, které platí pro telefonní číslo, se kterým jste se na muj.vodafone.cz přihlásili.

Další možnost:

Změnu roamingového tarifu zařídíte také bezplatnou SMSkou.

V zemích EU a Norsku, Lichtenštejnsku, Velké Británii a na Islandu můžete využívat svůj domácí tarif bez dalších příplatků. Stačí mít aktivní World Roaming nebo Roaming na den. Podívejte se na podrobné informace pro zákazníky s paušálním tarifem a předplacenou kartou.

Co si mám zkontrolovat před odjezdem do zahraničí?

  • Jestli máte aktivní vhodný roamingový tarif. Samostatná datová SIM karta (obsahující pouze datový tarif a žádné volné minuty nebo SMS) vám v zahraničí fungovat nebude, roaming totiž nepodporuje. To neplatí pro sdílenou datovou SIM, kterou můžete mít vystavenou ke svému hlasovému mobilnímu tarifu (třeba Red Naplno), tu v zahraničí použít můžete.
  • Vyberte si datové zvýhodnění a zkontrolujte roamingový datový limit. V telefonu také musíte povolit datový roaming, obvykle je ve výchozím nastavení vypnutý. Pokud naopak data v zahraničí nechcete používat, podívejte se na tyto důležité informace. Některé telefony se mohou k internetu připojit i na pozadí bez vašeho vědomí, proto doporučujeme věnovat pozornost správnému nastavení kontrolních nástrojů, jako je roamingový datový limit.
  • Zkontrolujte, že máte dostatečný kredit nebo limit pro kontrolu útraty. Pokud dosáhnete 90 % Volacího limitu nebo FlexiStropu, přestanou vám fungovat všechny odchozí služby v roamingu a k dispozici budete mít pouze příchozí hovory (pokud jsou v dané zemi bez poplatku), příchozí zprávy a datové služby (pokud už jsou v ceně tarifu a neplatíte za ně nic navíc).
  • V některých zemích mohou místní operátoři používat speciální frekvence. Zjistěte si proto předem, zda váš mobil bude s těmito sítěmi spolupracovat. Seznam roamingových partnerů najdete po vyhledání země na našich stránkách. U roamingových partnerů také uvádíme, zda podporují přímé volání pro předplacené karty. Kdyby ne, budou vám s předplacenou kartou fungovat pouze příchozí hovory, zprávy a data. Pokud by v navštívené zemi nefungovaly 2G ani 3G sítě, budete pro volání potřebovat VoLTE roaming.
  • Chcete-li mít okamžitý přehled o ceně každého hovoru nebo zprávy, zapněte si SMS o aktuálním stavu volání.

V pohraničních oblastech se vaše zařízení může připojit k mobilní síti jiného zahraničního poskytovatele. Vy tak začnete využívat jeho služby. Na toto upozorňujeme hlavně pro případy, že budete v zemi ze zóny 1 a v pohraniční oblasti se připojíte k poskytovateli ze zóny 2, kde je roaming zpoplatněný (např. v Německu se připojíte ke švýcarské síti). Podobně to může nastat na palubách lodí nebo letadel, pokud tam služby poskytuje specializovaný operátor, vždy se jedná o 3. roamingovou zónu.

Jste v zahraničí a služby vám nefungují?

  • Podívejte se na nejčastější příčiny a jejich řešení.
  • Upozorňujeme, že v Německu nesmějí operátoři zobrazovat číslo toho, kdo vám volá, pokud jde o zahraniční číslo. V praxi to pro vás znamená, že příchozí hovory z českých čísel v Německu uvidíte včetně čísla volajícího, pokud by vám však volalo telefonní číslo z jakékoliv jiné země, uvidíte pouze informaci o skrytém čísle.

Jak se ze zahraničí spojím s operátorem?

  • Pokud chcete zjistit roamingové ceny, aktuální útratu nebo se potřebujete neodkladně spojit s naším operátorem, můžete odkudkoliv v zahraničí zdarma volat na speciální číslo +420 776 970 219. Hovor je zdarma při volání ze SIM karty českého Vodafonu.
  • Z jakéhokoli telefonního čísla se k nám dovoláte přes číslo +420 776 977 100. Hovor vás bude stát jako volání na běžné české mobilní číslo.
  • Kdybyste ze zahraničí volali na číslo *77, budeme hovor účtovat stejně, jako byste volali na +420 776 977 100. Volání na zkrácené číslo *77 nemusí být v každé zemi funkční, proto doporučujeme volat přímé číslo určené pro volání ze zahraničí.

Mějte přehled o svých službách díky aplikaci Můj Vodafone