Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

Podcast Vodafone

Tady Vodafone 72: Jan Šánek o korporátní bezpečnosti

25. 9. 2023

Aby naše firma dobře fungovala a společně s ní i všechny služby pro zákazníky, je velmi důležitá korporátní bezpečnost. Ve Vodafonu ji řídí Jan Šánek, který je hostem dnešní epizody. Se svým týmem vyšetřuje podvody, chrání naše zaměstnance, telekomunikační síť i zákaznická data. Při řešení trestných činů spolupracuje také s policií a zpravodajskými službami. A protože moderní technologie přináší nové možnosti pro podvodníky, v jeho oblasti se pořád něco děje.

Podcast Vodafone

Tady Vodafone 71: Jolana Hájková a Zuzana Bártová o projektu Digitální odysea

11. 9. 2023

Nikdo by se neměl cítit vyloučený ze společnosti jen proto, že neumí ovládat technologie. Nadace Vodafone proto v rámci svého projektu s názvem Digitální odysea, spustila novou vzdělávací platformu, která pomáhá seniorům k samostatnějšímu pohybu v online světě. Učí je používat chytrý telefon, ovládat aplikace pro komunikaci s blízkými nebo čelit stále rozšířenějším dezinformacím. O novém webu pro dříve narozené vám v této epizodě povypráví Jolana Hájková a Zuzana Bártová z Nadace Vodafone.

Podcast Vodafone

Tady Vodafone 70: Václav Kubík o Císařských lázních a filmovém festivalu v Karlových Varech

26. 6. 2023

V pátek 30. června začíná filmový festival v Karlových Varech, kde je Vodafone tradičním partnerem a tak je tento předprázdninový díl věnován právě Karlovým Varům. Povídat si budeme o tom, co všechno jsme si pro vás připravili v naší Vodafone Relax zóně ve Dvořákových sadech v průběhu festivalu. Ale když se řekne Karlovy Vary, většině z nás se vybaví především lázeňství. O lázních, a to konkrétně Císařských, vypráví můj dnešní host - kolega Václav Kubík, který bydlí v Karlových Varech a zároveň má jako obchodník Vodafonu město Karlovy Vary na starosti.

Podcast Vodafone

Tady Vodafone 69: Veronika Doubnerová o ESG a CSRD

12. 6. 2023

Máte jasno ve zkratkách ESG, CSRD nebo SDG, díky kterým má být svět lepší? Ano všechny se týkají udržitelnosti a dnešní epizodu budeme věnovat právě tomuto tématu. Moje pozvání do studia přijala Veronika Doubnerová, konzultantka v oblasti udržitelnosti firem, odbornice na cirkulární ekonomiku a povídat si budeme nejen o tom, co znamenají zkratky, které se v tomto oboru používají, ale i o příkladech z praxe. Co konkrétně české firmy dělají, aby pomohli naší planetě. A nevynecháme ani novou směrnici, podle které budou firmy vytvářet své nefinanční reporty a informovat o tom, jak řídí svoji společnost, jaký mají vztah k životnímu prostředí a k sociální oblasti.

Podcast Vodafone

Tady Vodafone 68: Ladislav Suk o kontinuitě podnikání a tísňové kominukaci

29. 5. 2023

Naši síť využívá více než 4,5 milionu zákazníků a zároveň jsme součástí kritické infrastruktury. Znamená to, že na naši síť musí být spolehnutí a musí dobře fungovat. Proto máme ve Vodafonu tým, který se stará o to, abychom se připravili na mimořádné události jako jsou výpadky elektřiny, povodně, tornáda nebo požáry a hlavně je uměli co nejrychleji vyřešit. Mým dnešním hostem je Ladislav Suk, manažer kontinuity podnikání ve Vodafonu a bavit se budeme i o spolupráci s hasiči nebo o volání přes wifi na tísňové linky.

Podcast Vodafone

Tady Vodafone 67: Jana Vychroňová o diverzitě a inkluzi

9. 5. 2023

Květen je měsícem diverzity v celé Evropě. Diverzita neboli rozmanitost, znamená respekt k jedinečnosti každého z nás. Různorodost je totiž přirozenou součástí našeho života. A protože diverzita ve společnosti je přirozená, chceme ji i ve Vodafonu podporovat a vytvářet prostředí, kde se lidé mohou rozvíjet s ohledem na svůj osobní potenciál a kde existuje vzájemný respekt a pochopení k odlišnostem. O tom, co pro naši firmu diverzita znamená, si budu dnes povídat s Janou Vychroňovou, manažerkou diverzity a inkluze.

Podcast Vodafone

Tady Vodafone 66: Pavla Langhamerová a Daniel Maleček o správě interního webového obsahu a FIT týmu

24. 4. 2023

Dnes pozvání do studia přijali kolegové z Vodafonu: Pavla Langhamerová a Daniel Maleček. Oba pracují v tzv. FIT týmu, díky kterému interakce se zákazníky funguje tak jak má a zároveň zákazník dostane fungující službu nebo produkt. V čem přesně spočívá jejich náplň práce mi prozradí v dnešním rozhovoru. A povídat si budeme i o některých benefitech, které ve Vodafonu jako zaměstnanci využíváme.

Podcast Vodafone

Tady Vodafone 65: Barbora Chuecos o autismu a dokumentárním filmu Semínka dobrodějů

11. 4. 2023

2. dubna se několik významných budov rozsvítilo modře, abychom si připomněli světový den porozumění autismu, který vyjadřuje podporu jak lidem, kteří s touto jinakostí žijí, tak také jejich rodinám. Modrá barva symbolizuje komunikaci, jednu ze tří oblastí, které jsou pro lidi na spektru autismu problematické a pro vzájemné porozumění zcela zásadní. Moje pozvání do podcastu přijala Barbora Chuecos, žena která 18 let vedla české a slovenské zastoupení americké kosmetické firmy Mary Kay, ale prověřit ji do života přišel její syn Ángel. Má autismus a každodenně ji připomíná, že nejdůležitější v životě je náš způsob myšlení. Barbora založila organizaci Autismus jako dar a natočila o autismu dva krátké dokumentární filmy. Druhý z nich nese jméno Semínka dobrodějů a jeho vznik podpořil i Vodafone. O dokumentu, dobrovolnicví a autismu, si dnes budeme povídat.

Podcast Vodafone

Tady Vodafone 64: Tomáš Studeník o hackathonech a o Umění neúspěchu

27. 3. 2023

Co je to hackhaton, jak probíhá, co může přinést a proč se ho účastnit? Moje pozvání do podcastu přijal hacker a inovátor Tomáš Studeník, který v Česku organizuje tzv. Green Hack a tento rok se do něj zapojí i Vodafone. Tomáš se také proslavil jako organizátor FuckUp Nights v Česku, je autorem projektu první divadelní hry na světě napsané umělou inteligencí nebo inkubátoru Caelestinus. A povídat si budeme i o jeho nové knize Umění neúspěchu, ve které se dozvíte, jak přežít úspěchy druhých a být šťastný v nešťastné době.

Podcast Vodafone

Tady Vodafone 63: Anna Hoerová o nelehké práci v call centrech a o roli umělé inteligence v péči o zákazníky

13. 3. 2023

Dnes pozvání do podcastu přijala členka nejvyššího vedení Vodafonu Anna Hoerová - viceprezidentka pro péči o nefiremní zákazníky. Povídat si budeme o nelehké práci operátorů na call centrech, o tom, jak v komunikaci se zákazníky pomáhá chatbot. Jak se mění nároky zákazníků a také jak se měří jejich spokojenost. Dostaneme se i k tomu, co s člověkem udělá rok neplaceného volna a že i žena v top managementu může lézt po horách nebo jezdit na motorce.