Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Vše o Vodafonu

Podívejte se, kdo jsme, jak fungujeme a čím měníme svět k lepšímu.

Zjistěte více

O společnosti Vodafone

Vodafone Czech Republic je součástí mezinárodní skupiny Vodafone, která je telekomunikačním lídrem v Evropě a Africe. V České republice poskytujeme mobilní služby, internetové připojení a digitální TV více než 4,5 milionu zákazníků. Firemním zákazníkům nabízíme navíc služby v oblasti digitalizace a Internetu věcí. Naším posláním je budovat digitální společnost, která podporuje socio-ekonomický rozvoj, je otevřená všem a je zároveň ohleduplná k naší planetě.

Budujeme důvěru

Naše služby poskytujeme bezpečně a odpovědně.

Chráníme planetu

Chráníme planetu a motivujeme naše zákazníky, aby se k nám připojili.

Propojujeme lidi

Propojujeme všechny, bez ohledu na to, kdo jsou nebo kde žijí.

Vedení společnosti

Violeta Luca

Generální ředitelka

Violeta Luca

Violeta Luca vede český Vodafone od ledna 2024. Do funkce přišla z pozice generální ředitelky společnosti Microsoft Česko a Slovensko. Předtím působila jako CEO Microsoftu v Rumunsku. Violeta Luca řídila transformační projekty v oblasti maloobchodu, bankovnictví, e-commerce nebo zdravotnictví a telekomunikací. Dlouhodobě se věnuje rozvoji digitálních dovedností, inovacím a podpoře začínajících firem, aktivně mentoruje a posiluje postavení žen v profesní a manažerské kariéře. Získala řadu ocenění, Forbes ji zařadil mezi 20 nejvlivnějších žen v oblasti Fintech v ČR a zároveň mezi TOP CEO 2023. V soutěži Manažer roku 2022 zvítězila v kategorii Zahraniční manažer. Před nástupem do společnosti Microsoft pracovala ve společnostech jako Metro Cash & Carry, Dante International, Flanco Retail, Whirlpool a AIG. Vystudovala Akademii ekonomických studií v rumunské Bukurešti.

Magdaléna Wavle

Viceprezidentka pro lidské zdroje

Magdaléna Wavle

Magdaléna Wavle nastoupila do Vodafonu v roce 2018 na pozici ředitelky rozvoje a talentu. Od září 2021 se stala viceprezidentkou pro lidské zdroje. Je zastánkyní myšlenky, že vzdělávání zaměstnanců je klíčové pro produktivitu firmy. Jednou z důležitých oblastí, kterou ve Vodafonu podporuje, je flexibilita. Věří, že zaměstnanci by měli mít možnost pracovat s ohledem na své individuální potřeby. Zároveň vede tým správy majetku, který zavádí do fungování budov Vodafonu nové technologie a hledá rovnováhu mezi inovacemi, energetickou efektivitou a spokojeností zaměstnanců. Před nástupem do Vodafonu pracovala v Microsoftu a v GE Money Bank. Má zahraniční pracovní zkušenosti z USA a Německa a svůj volný čas tráví nejraději s rodinou.

Jan Klouda

Viceprezident pro právní záležitosti, řízení rizik a korporátní bezpečnost

Jan Klouda

Jan Klouda je General Counsel společnosti, řídí právní záležitosti, compliance, podnikatelská rizika, kontinuitu podnikání, velkoobchod a korporátní bezpečnost včetně prevence podvodů a vyšetřování. Je certifikovaným vyšetřovatelem americké Association of Certified Fraud Examiners (CFE). Absolvoval postgraduální studium u International Compliance Association, kde je seniorním členem. Lektorskou činností a výukou na Vysoké škole ekonomické v Praze podporuje rozvoj kultury správy a řízení společnosti, compliance a řízení rizik v České republice. Před nástupem do Vodafonu vedl právní oddělení společnosti UPC Česká republika, byl právníkem ve společnosti Eurotel Praha a působil v advokacii.

Veronika Brázdilová

Viceprezidentka pro firemní zákazníky

Veronika Brázdilová

Veronika Brázdilová začínala svou kariéru jako obchodní zástupkyně v Eurotelu, kde se později vypracovala na národní manažerku obchodního oddělení. Své zkušenosti zúročila ve své následující roli generální ředitelky společnosti SGS, která se zaměřovala na telemetrii a monitorovací systémy. Poté se vrátila zpět do telekomunikací a v Telefónica Czech Republic v pozici obchodní ředitelky měla na starosti segment malých a středních firem. Od roku 2014 do roku 2020 byla generální ředitelkou Xeroxu Česká republika, Slovensko a Maďarsko. Do Vodafonu nastoupila v září 2020 na pozici viceprezidentky pro péči a prodej a od roku 2021 vede oddělení pro firemní zákazníky. Veronika se několik let aktivně věnuje mentoringu, podporuje řadu charitativních projektů, je vášnivou cestovatelkou a Forbes ji zařadil do svého žebříčku nejvlivnějších žen Česka.

Milan Kníže

Viceprezident pro finance a strategii

Milan Kníže

Milan Kníže je ve Vodafonu od roku 2007 a zastával různé role v marketingu, strategii a v oddělení financí. V londýnské centrále Vodafonu měl na starosti rozvoj globálních mobilních obsahových služeb. Po návratu do Čech vedl rozvojové obchodní aktivity společnosti a poté se stal ředitelem finančního plánování a strategie. V roce 2014 se opět přesunul do Londýna, kde vedl finanční řízení, plánování a klíčové fúze a akvizice v Africe. Od roku 2017 je v českém Vodafonu v roli viceprezidenta zodpovědný za řízení financí, firemní strategie a klíčových projektů. Ve volném čase se věnuje hře na kytaru.

Jan Kohout

Viceprezident pro péči a prodej

Jan Kohout

Jan Kohout byl od roku 2019 zodpovědný za integraci UPC a Vodafonu. Od května 2023 vede oddělení péče o zákazníky a síť značkových prodejen. Do Vodafonu přišel ze společnosti UPC Česká republika, kde působil na pozici marketingového ředitele. Dva roky byl zodpovědný za rozvoj internetových a televizních služeb napříč zeměmi Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Polsko. Má bohaté zkušenosti z oboru telekomunikací, několik let pracoval ve společnosti O2 a GTS Novera. Ve volném čase se rád věnuje svým dvěma dětem, cyklistice, běhání, squashi a v zimě freeride lyžování.

Richard Stonavský

Viceprezident regulace a vnějších vztahů

Richard Stonavský

Richard Stonavský odpovídá za vnější vztahy a regulační strategii Vodafonu. Ve své roli prosazuje zájmy společnosti při jednání s regulačními úřady a veřejnými institucemi ČR a EU a dohlíží na aktivity Vodafonu v rámci zájmových a oborových asociací. Zároveň je předsedou správní rady Nadace Vodafone. Před příchodem do Vodafonu měl na starosti regulační aktivity ve společnostech T-Mobile a Aliatel, pracoval také jako asistent v Senátu Parlamentu ČR. Energii dobíjí na cestách a na horách.

Zohar Weitz

Viceprezidentka pro spotřebitelský segment

Zohar Weitz

Do českého Vodafonu přišla Zohar Weitz v lednu 2022 z londýnského sídla firmy, kde působila jako obchodní ředitelka pro evropský trh včetně Turecka a Egypta. Řídila tzv. „always on“ strategii digitálního marketingu napříč skupinou Vodafone, která se zaměřuje na nepřetržitý proud komunikace se zákazníkem. Nastartovala globální transformační program zaměřený na digitální „Customer Value Management“, neboli systém řízení zákaznické hodnoty. Ten pomáhá určovat, co je pro zákazníky v procesu nákupu důležité. Ve Vodafonu je od roku 2012, předtím pracovala 14 let v Izraeli pro řadu organizací a firem v telekomunikačním sektoru. V Česku vede celý marketingový tým a zodpovídá za prodej služeb zákazníkům, kteří mají své smlouvy a služby u Vodafonu vedené na své rodné číslo nebo mají předplacené karty. Ve volném čase se věnuje své rodině, józe a ráda podniká výlety do přírody.

Petr Brunclík

Viceprezident pro informační technologie

Petr Brunclík

Petr Brunclík je viceprezidentem pro informační technologie od září 2021. Do Vodafonu přišel z oblasti bankovnictví. Pracoval ve slovinské NLB Group jako provozní ředitel a předchozí pracovní zkušenosti má z firem Home Credit nebo GE Money. Jeho prioritou je spolupráce napříč firmou tak, aby Vodafone mohl realizovat svoje komerční strategie a uspět na telekomunikačním trhu v poskytování nových služeb. Zaměřuje se na zlepšování digitálních služeb pro naše zákazníky, zjednodušování IT, automatizaci a zrychlení dodávek. Ve volném čase rád sportuje.

Miroslav Bula

Viceprezident pro sítě

Miroslav Bula

Miroslav Bula nastoupil do Vodafonu v roce 2006 jako architekt sítí. Poté měl několik let na starosti plánování rozvojem řídící ústřednovou část sítě a strategii přístupových sítí. Stojí také za zavedením nových síťových funkcionalit a za vytvořením týmu, který je odpovědný za stabilní provoz. Významně se podílel na vedení několika klíčových projektů Vodafonu. Patří mezi ně zavádění 3G, 4G a 5G sítí, první 5G holografický hovor v Karlových Varech v roce 2019, výstavba sítě Narrow Band pro internet věcí (NB-IoT) nebo pokrytí pražského metra mobilním signálem. Byl také zodpovědný za integraci fixních sítí získaných akvizicí UPC do infrastruktury Vodafonu. Od února 2022 zastává pozici viceprezidenta pro provoz a rozvoj sítí. Před nástupem do Vodafonu pracoval několik let v T-Mobile CZ a T-Mobile International v Bonnu. Ve volném čase se věnuje svým dvěma dětem, cestuje, tráví čas v přírodě a rád rybaří.

Milníky a ocenění

2023

Spouštíme novou síť pro internet věcí Cat-M

Pro firmy a podnikatele máme vedle NB-IoT další úzkopásmovou síť budoucnosti pro chytrá zařízení, která umožňuje vyšší datové přenosy.

 

Máme novou aplikaci Vodafone One

Nabízíme novou aplikaci Vodafone One, která umožňuje okamžité zřízení mobilního tarifu kdekoliv, kdykoliv a bez závazků.

 

Získáváme ocenění

Získáváme 1. místo za ESG strategii v Ekonom žebříčku udržitelnosti.

2022

Pokrýváme pražské metro signálem

Až na stanici Jiřího z Poděbrad jsme plně pokryli pražské metro 5G signálem.

 

Zvyšujeme pokrytí 5G signálu

Signál 5G od Vodafonu je dostupný pro 70 % české populace.

 

Stavíme nové optické internetové přípojky

Oznámili jsme spolupráci s T-Mobile, postavíme nové optické internetové přípojky pro milion domácností.

 

Spouštíme lokální 5G síť

Spustili jsme mobilní privátní 5G síť ve ŠKODA AUTO, která umožní automobilce digitalizovat výrobu i logistiku.

2021

Vypínáme 3G síť

Vypínáme 3G a uvolňujeme tak prostor modernějším technologiím 4G a 5G.

 

Otevíráme #VodafoneUniLab

Plně vybavenou laboratoř umístěnou v prostorách Vysokého učení technického v Brně, kde je možné otestovat chování chytrých zařízení či aplikací v mobilních sítích páté generace.

 

"Together we can"

Vodafone vstupuje do nové éry se sloganem "Together we can", který symbolizuje silné propojení lidí a technologií.

 

Získáváme ocenění

Jsme nejlépe hodnocenou TOP Odpovědnou firmou roku 2021 a navíc získáváme zvláštní ocenění Trendsetter za inspirativní přístup v udržitelném podnikání a otevírání témat, která jsou zbytkem společnosti opomíjená. Zaujali jsme i projektem Digitální odysea Nadace Vodafone, ve kterém vzděláváme seniory.

 

Prodáváme první SMS světa jako NFT token

Vodafone prodává první SMS světa, která prošla sítí v roce 1992. Jejím obsahem byla věta: „Merry Christmas“. V podobě NFT tokenu ji získal vítěz charitativní aukce.

2020

Spouštíme Vodafone TV

Spouštíme novou digitální televizi Vodafone TV.

 

Jako první máme SD-WAN síť

Vodafone jako první operátor v Česku spouští SD-WAN – Softwarově definovanou síť.

 

Superrychlá Gigabitová síť

Spouštíme superrychlou gigabitovou síť, a to rovnou pro více než milion domácností a firem. Jedná se o revoluci v pevném připojení.

 

Uzavíráme partnerství s Netflixem

Uzavíráme jako první mobilní operátor partnerství s Netflixem. Pouze u Vodafone TV je služba Netflix součástí televizní nabídky.

 

Spouštíme 5. generaci mobilních sítí

Spouštíme pro zákazníky v České republice pátou generaci mobilních sítí 5G a to hned v pěti městech.

2019

Spojili jsme se s UPC

Vodafone se úspěšně spojil s UPC a vznikla tak superrychlá GigaSíť, která nemá konkurenci. Našim klientům toho teď můžeme nabídnout ještě víc.

 

Zavádíme neomezená data

Jako první operátor v České republice zavádíme neomezená data v rámci mobilního tarifu.

 

Vyhráváme 1. místo ve WebTop100

Náš web neustále vylepšujeme, a tak nás moc potěšila obhajoba pozic v soutěži WebTop100. Letos jsme si odnesli v telco kategorii 1. místo za web, 1. místo za nejlepší Micrositebronz za apku.

 

Kampaně Vodafonu vás baví

Kampaně Vodafonu baví nejen nás a veřejnost, ale i porotu nejvýznamnější české marketingové soutěže EFFIE. Naše #jetovtobe si letos odneslo zlato za projekt Future Jobs, pak jsme ulovili stříbro za dlouhodobé budování značky a speciální cenu za práci s daty a insighty.

2018

Vyhráváme 1. místo ve WebTop100

Náš web je prostě nejlepší. I letos jsme si odnesli první místo ze soutěže WebTop100 v kategorii Telekomunikace a máme z toho velkou radost.

 

Dostáváme zlato za kampaň

Kampaň „Co není v hlavě, je v datech“ nám zajistila další EFFIE zlato.

 

Máme nejlepší síť

V dubnu 2018 jsme v testu kvality sítě společnosti P3 communications už potřetí zabodovali. Naše síť je zkrátka Best in Test, ať už jde o data nebo hlasové služby.

 

IMC Czech Awards za digitální trefu

Tak se nám povedla super digitální trefa na IMC Czech Awards. Benova výzva nám vynesla zlato.

2017

Spouštíme novou síť pro internet věcí NB-IoT

Spouštíme novou síť pro internet věcí NB-IoT.

 

Vyhráli jsme 1. místo za vánoční kampaň

Už po třetí v řadě jsme získali ocenění v soutěži Effie. Na 1. místo nás tentokrát vynesla vánoční kampaň, díky které jsme měli možnost lidem na vozíčku darovat pro ně tolik potřebná data.

 

Jsme zaměstnavatel roku

Získali jsme Cenu bePROUD zaměstnavatel roku 2016 za otevřenost, toleranci, diverzitu a za firemní kulturu vůči LGBT komunitě. V soutěži Sodexo Zaměstnavatel regionu 2017 vyhrál Vodafone 1. místo v kategorii ZAMĚSTNAVATEL REGIONU PRAHA do 5000 zaměstnanců.

 

Bodujeme s online kampaní pro mladé

V soutěži WebTop100, jsme oslavovali i s naši online kampaní pro mladé #jetovtobě. Získala 1. místo v kategorii Nejefektivnější digitální řešení a navíc i 3. místo v kategorii Obsahový marketing. V sekci Digitální a reklamní kampaň pak ulovila naše „Sítí to nebude“ krásné 2. místo.

2016

Obhajujeme 1. místo ve WebTop100

Obhájili jsme vítězství v soutěži WebTop100, která vyhlašuje nejlepší internetové projekty. Stejně jako loni se náš web porotě líbil nejvíc ze všech přihlášených v kategorii Telekomunikace.

 

Dostáváme ocenění za kampaně

Z letošního kola Effie, jedné z nejprestižnějších soutěží v oblasti reklamy a komunikace u nás, si odnášíme dvě ocenění – zlato za kampaň „Nečekám, žiju!“ a bronz za kampaň k tarifu Red+.

 

Můj Vodafone vítězí v anketě Mobilní aplikace roku

Naše aplikace Můj Vodafone se stala absolutním vítězem ankety Mobilní aplikace roku 2016. Do finále se probojovalo 146 českých a slovenských aplikací a pro Můj Vodafone hlasovalo nejvíc uživatelů.

 

Získáváme ocenění v soutěži Top Odpovědná firma

Ve 13. ročníku soutěže Top Odpovědná firma jsme získali zlatý certifikát Diverzita 2016 i zlato za projekt roku Diverzita LGBT. Porota Vodafone ocenila za příkladný přístup k podpoře rozmanitosti pracovních týmů z hlediska věku, pohlaví, barvy pleti, sexuální orientace, identity, či vyznání nebo vzhledu.

2015

Vyhráváme cenu za mediální kampaň

Vyhráli jsme hlavní cenu Grand Prix a cenu Inovativní zadavatel za reality show Trosečníci na D1 v soutěži FLEMA Media Awards, která oceňuje nejlepší mediální kampaně a kreativní využití médií v Česku a na Slovensku.

 

Jsme udržitelní

Naše nová budova v pražských Stodůlkách získala v srpnu zlatý certifikát Leadership in Energy and Environmental Design (LEED).

 

Kampaň Turbo jízda vyhrává zlatou cenu

Naše kampaň Turbo jízda získala zlatou cenu EFFIE nejprestižnější soutěže efektivity v marketingové komunikaci.

 

Cilichili.cz vyhrává 2. místo

V soutěži firemních publikací Zlatý středník se náš firemní časopis www.cilichili.cz umístil na 2. místě v kategorii nejlepší elektronické periodikum.

2014

Provozujeme přes milion firemních SIM

Provozujeme již více než 1 milion firemních SIM karet.

 

Praha je pokrytá LTE

Rychlým LTE jsme pokryli hlavní město Praha a jeho blízké okolí.

 

Pokrýváme hlavní silnice turbo internetem

Turbo Internetem jsme pokryli všechny hlavní silniční tahy.

 

Natáčíme dokument s Českou televizí

Společně s Českou televizí jsme natočili cyklus sedmi dokumentů o stipendistech nadačního programu Rok jinak.

2013

Dostáváme Národní cenu

Za pestré a dlouhodobé CSR aktivity jsme byli oceněni Národní cenou ČR za společenskou odpovědnost.

 

Jsme jednička v aukci kmitočtů

Uspěli jsme v aukci kmitočtů v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz.

 

Představujeme Turbo internet

Představili jsme Turbo Internet a plány na pokrytí rychlým mobilním internetem pro rok 2014.

 

Spouštíme první neomezené tarify

V dubnu jsme spustili první neomezené tarify a spolupodíleli jsme se tak na vytváření nové éry telekomunikací, v květnu na ně navazujeme Red tarify, které jsou součástí celosvětové strategie skupiny Vodafone.

 

O Vodafone Group v číslech

Skupina Vodafone Group provozuje mobilní a pevné sítě v 17 zemích a ve 46 dalších spolupracuje v oblasti mobilních sítí s partnery.

Mobilní služby

Máme jednu z největších mobilní sítí, kterou využívá přes 300 milionů zákazníků.

Internet

Pevné internetové připojení od nás využívá přes 28 milionů zákazníků.

Vodafone TV

Služby digitální televize poskytujeme celkem 20 milionům zákazníků.