Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Udržitelné podnikání

Podnikáme tak, aby z naší činnosti měla prospěch celá společnost.

Pracujeme na tom, abychom vybudovali digitální společnost, která podporuje socio-ekonomický rozvoj, je otevřená všem a je ohleduplná k naší planetě. Díky rozvoji konektivity, digiálním inovacím a partnerstvím přispíváme k naplnění Cílů udržitelného rozvoje.

Pro digitální společnost

Konference New Technology

Prosinec 2020  Novinky

Vodafone se stal hlavním partnerem online konference New Technology, kterou pořádá deník E15. Mluvilo se o inteligentních kamerách, nových aplikacích pro oblast telemedicíny, o akceleračních programech pro startupy nebo o tom, jak 5G technologie změní svět kolem nás. Pavlína Zemanová, manažerka internetu věcí ve Vodafonu tu představila možnosti této sítě budoucnosti. Vysvětlila jak například v liberecké ZOO může internet věcí (IoT) ovlivňovat mikroklima a na jakých dalších projektech v oblasti IoT Vodafone pracuje.

Podpora pro všechny

Listopad 2020  Novinky

Vodafone už od jara průběžně přizpůsobuje nabídku novým potřebám svých zákazníků a během podzimu svou podporu ještě zintenzivnil. Rodinám, které si nemohou dovolit internet pro zajištění on-line výuky, poskytl 500 modemů pro pevné internetové připojení a konektivitu na půl roku zdarma. Dalších více než 300 modemů potom ve spolupráci se společností CETIN. Studenty podpořil speciálním studentským tarifem #jetovtobě Neomezený s neomezenými daty. Přidal speciální tarif pro učitele, který kombinuje mobilní a pevné připojení. Zároveň nabízí individuální řešení pro školy a města. Data přidal i do speciálních tarifů pro zdravotně postižené zákazníky. A Seniorům využívajícím tarif 60+  dal do konce ledna neomezené minuty na volání. Seniory také podpoří v rámci listopadové firemní sbírky Giving Tuesday. Osamělým seniorům věnuje tablety a naučí je s nimi pracovat. Do podpory těchto segmentů tak Vodafone investuje více než 6 milionů korun.

Akcelerátor Laboratoř pomůže pěti nápadům

Listopad 2020  Novinky

Unikátní akcelerační program Laboratoř pomáhá nastartovat či rozvíjet společenské inovace s využitím informačních a komunikačních technologií. Do letošního 8. ročníku dorazilo 75 přihlášek. 10 vybraných týmů se probojovalo do semifinále a mělo tak možnost účastnit se bootcampu, kde konzultovali své projekty s mentory a dolaďovali  prezentaci, aby oslnili porotu, která rozhodovala o dalším postupu. Kvůli aktuální situaci nebylo možné uspořádat akci fyzicky, a proto se všechno přeneslo do online prostředí. Což byla nemalá výzva, ale díky skvělé spolupráci celého týmu Laboratoře a skvělému zázemí coworkingového prostoru HUHUB se to povedlo. A tady se dočtete, kterých pět projektů vyhrálo.

Aplikace DreamLab

Listopad 2020  Novinky

Nadace Vodafone uvádí v Česku unikátní mobilní aplikaci DreamLab, která nevyužitou kapacitu chytrých telefonů dává k dispozici pro životně důležité výzkumy ve zdravotnictví. Do podpory výzkumu nemoci covid-19 či rakoviny se může zapojit každý, bez ohledu na mobilního operátora. Vodafone navíc od 6. listopadu spouští nový bezplatný pas – Pass for Good, díky kterému nebude aplikace DreamLab zákazníkům spotřebovávat mobilní data. Do tohoto pasu jsou zařazeny i další veřejně prospěšné aplikace jako Záchranka, eRouška nebo aplikace Bright Sky pro řešení domácího násilí.

Golfová hra s přehledem díky internetu věcí

Říjen 2020  Novinky

Svět internetu věcí (IoT) se stále rozrůstá. Do této chytré sítě jsou zapojeny už miliardy zařízení. Postarají se o úsporu energií, vaši bezpečnost, šetří vodu, dohlíží na úrodu. Ale aplikovat ho můžeme i do sportu a zábavy. IoT čidla dokážou zpřehlednit třeba golfovou hru, která startuje canonem, což znamená, že všichni hráči vyráží najednou. Taková hra vyžaduje přehled. V aplikaci vytvořené na míru na platformě „Vodafone Business App Invent“ tak účastníci i organizátoři mohou sledovat postup jednotlivých flightů a vyhodnocovat, která jamka je pro hráče nejsložitější. Stejně tak pomáhá se zavlažováním, monitoruje teplotu a vlhkost substrátu na greenu. Takže díky IoT má správce hřiště všechna data pohromadě v jedné aplikaci a nemusí tak často vyrážet do terénu, aby zjistil atributy půdy. Více si přečtete zde..

Firma roku

Září 2020  Novinky

Cena Hospodářských novin Firma roku 2020 patří svým všeoborovým a regionálním zásahem k největším podnikatelským kláním v zemi. Firmy a živnostníky České republiky letos zasáhla pandemie COVID-19 a její návazná vládní opatření na ně dopadla způsobem, který nemá v novodobé historii země obdoby. Malí i velcí podnikatelé bojují o svoji záchranu a zároveň se přizpůsobují situaci. Začínají se digitalizovat a více používají technologie. Vodafone jako dlouhodobý hrdý partner Firmy roku chce i nadále oceňovat podnikatele, kteří dělají skvělé věci a dopřát jim, aby o nich celá země věděla. Do celorepublikového finále již 15. ročníku podnikatelských soutěží postupuje 14 vítězů krajských kol a slavnostní vyhlášení, kde bude udělen titul Firma roku 2020 a Živnostník roku 2020 proběhne, pokud to bude možné, v prosinci 2020 na galavečeru v Praze na Žofíně.

5G pro 5 měst

Září 2020  Novinky

Vodafone spustí od 1. října pro zákazníky v České republice pátou generaci mobilních sítí 5G. Jako první v Česku přitom využije jedinečnou technologii Dynamic Spectrum Sharing. Jako první se nová síť dostává do Karlových Varů, Ústí nad Labem a Jeseníku, tedy ke třem vítězům soutěže 5G pro 5 měst, kterou loni vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo pro místní rozvoj. Navíc Vodafone přidává Prahu a Brno. V Karlových Varech Vodafone předvedl praktické využití 5G pro záchranáře a živé přenosy ve 4K rozlišení. Nová síť přináší nejen rychlejší, pružnější a spolehlivější připojení k internetu, ale umožní realizovat technická řešení, která dosud nebyla možná. Ať už jde o rozvoj chytrých měst nebo továren, telemedicíny, samořiditelných aut, robotiky i distančního vzdělávání.

Autonomní řízení vozidel na 5G síti Vodafonu

Září 2020  Novinky

Řízení aut bez řidičů, U Smart Zone, je unikátním a prvním projektem v České republice, který zhmotňuje budoucí možnosti 5G v prostředí reálného města. Projekt vznikl v rámci iniciativy 5G pro 5 měst ve spolupráci Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva pro místní rozvoj a Vodafonu, na jehož síti 5G staví. K představení testovacího provozu autonomního řízení vozidel došlo při příležitosti slavnostního otevření nového sídla Inovačního centra Ústeckého kraje. Auta bez řidiče by v budoucnu například mohla vyzvednout doma seniory a odvézt je lékaři. Podobně by mohla umožnit cestování třeba i lidem s postižením, kteří dosud řídit nemohli.

Code like a girl

Červenec 2020  Novinky

Vodafone pravidelně pořádá 4denní letní kurz, kde se holky ve věku od 14 do 18 let naučí kódovat a užijí si prázdniny trošku jinak. Vytvoří si vlastní webovku, setkají se s profesionály v oboru a nakouknou pod pokličku Vodafonu. I letos v létě se 14 účastnic kurzu naučilo základy HTML, CSS nebo JavaScriptu.

Aktivity Vodafonu v jarní vlně koronaviru

Duben 2020  Novinky

Během jarní vlny koronaviru jsme připravili praktická řešení nejen pro naše zákazníky. Na úplném začátku jsme poskytli služby zdarma těm, kteří zůstali v karanténě v Itálii. Díky Nadaci Vodafone jsme Armádě spásy darovali 150 powerbank pro její klienty, především bezdomovce, kteří díky uzavření azylových domů zůstali zcela bez zázemí. Informaci o nové aplikaci Bright Sky pro oběti domácího násilí jsme mezi lidi v době lockdownu dostali pomocí pošťáků nebo doručovacích služeb, které vozí nákupy až domů. Připravili jsme nabídku pro malé živnostníky a firmy, abychom jim pomohli zůstat v kontaktu se zákazníky. Odstartovali jsme Vodafone TV. Všem, co zůstali ze dne na den doma, jsme rozšířili nabídku TV kanálů pro zábavu i vzdělávání. A i když byly zavřené obchody, dokázali jsme opravené mobily dostat zpět k zákazníkům. Vytvořili jsme také systém na sledování kontaktů osob s potvrzenou nákazou COVID-19, abychom pomohli identifikovat další potenciální nakažené (samozřejmě v souladu GDPR). Přes mobilní aplikaci Záchranka jsme zase ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví rychle informovali uživatele o všem důležitém. 

Výuka v digitální době

Listopad 2019  Novinky

Jsou školy, učitelé a instituce připraveni na Průmysl 4.0? Jsou firmy připraveny zaměstnávat absolventy? To je jen malá část otázek, které zazněly na vzdělávací konferenci The Prague Education Festival 2019 během třídenního programu poskládaného z prezentací a praktických workshopů. Konferenci pořádal mediální dům Economia a Vodafone byl jejím partnerem. Například o potřebách digitálních dovedností tak diskutovala ředitelka korporátní komunikace Vodafonu Adriana Dergam. Firemní HR oddělení reprezentovala Magdalena Wavle, která má mimo jiné na starost rozvíjení talentů a která ukázala, jaké možnosti mají studenti a absolventi při kariérním startu v telekomunikační firmě. David Novák, ředitel digitální transformace, představil rychlý vývoj technologií a nabídl, co můžeme dělat, aby nám „neujel vlak“.

Zelenina na Marsu

Srpen 2019  Novinky

Na České zemědělské univerzitě vznikla ojedinělá laboratoř, která v podmínkách simulujících život na Marsu umožňuje pěstovat zeleninu a rostliny. Pokouší se o to tým biologů a IT specialistů pod vedením mladého vědce Jana Lukačeviče, člena vesmírného výzkumu Akademie věd. Na konci srpna proběhla první tisková konference, prezentace průběžných výsledků a unikátní prohlídka zázemí laboratoře. Projekt běžící už od jara je součástí platformy #jetovtobě od Vodafonu, která dává mladým lidem příležitost vyzkoušet si potenciální práci budoucnosti. Vodafone tak pomáhá studentům připravit je na nově vznikající pozice a k jejich práci jim poskytuje i síť NB-IoT, která umožňuje zapojení chytrých zařízení.

Code Like a Girl

Srpen 2019  Novinky

#CodeLikeAGirl je 4denní letní kurz, který Vodafone již po několikáté otevřel pro holky ve věku od 14 do 18 let. Kromě znalostí jim dodal sebedůvěru a podporu pro vstup do světa kódování. Po skončení kurzu holky zvládly vytvořit vlastní webovky nebo eshop. V českém IT ženy stále chybí, proto Vodafone vzdělávání žen podporuje. Začíná už u středoškolaček, aby jim ukázal, že práce v technologiích může být i zábavná.

Stáž v oblasti internetu věcí (IoT)

Červen 2019  Novinky

Studenti ze středních škol měli jedinečnou možnost zúčastnit se dvoutýdenní stáže v technologickém oddělení Vodafonu. Dostali tak praktickou zkušenost od základního designování až po finální řešení IoT produktů. Během 14 dnů dokázali postavit 17 IoT funkčních zařízení a navrhli více jak 15 dalších prototypů a vylepšení.

Nápad roku

Červen 2019  Novinky

Vodafone je hrdým partnerem nejstarší startupové soutěže v Česku a na Slovensku - Nápadu roku. Několikadenní akce, která kombinuje mentoring od nejzkušenějších ve svých oborech, kreativní prostředí a soutěž, ve které nejlepší prezentovaný nápad získá finanční investici a další cenné rady. Letos nejvíce zaujal startup Miomove, který pomáhá zlepšovat techniku chůze a běhu. A to za pomoci chytré stélky obsahující tlakové senzory pro analýzu došlapu a mobilní aplikace, která vizualizuje výsledky tréningu.

IoT soutěž pro středoškoláky

Březen 2019  Novinky

Internet věcí (IoT) je bezesporu jednou z nejprogresivnějších technologií dneška. Kde vzít ale dost odborníků, kteří budou vytvářet „chytrá zařízení“ pro lepší život a podnikání? Vodafone se proto zaměřuje na studenty středních škol, kterým v rámci workshopů o IoT předávají svoje zkušenosti a poskytují cenný mentoring. V březnu se týmy středoškoláků zapojily do 4měsíční IoT soutěže.

Pojízdná laboratoř

Únor 2019  Novinky

Moderní technologie v pojízdné laboratoři? Tak to je přesně projekt FabLab Experience, který se vydal na svou cestu do škol po celé České republice. 3D tiskárny, laserová řezačka, robotické rameno – to vše si mohou školáci v Labu vyzkoušet za přítomnosti proškoleného personálu.  Speciální kamion napojený sb na mobilní síť Vodafonu za rok navštíví až šedesát škol a zaujal i Českou televizi.

Technologie budoucnosti

5. 12. 2018  Novinky

Když na pozvání organizátorů kývne osobnost Honzy Lukačeviče, je zaděláno na skvělou akci. A přesně takový byl letošní Technology Workshop.
Studenti se zajímali o témata od života na Marsu přes dobývání vesmíru po práci v mezinárodním týmu NASA. A dobývání vesmíru nepůjde bez technologií, upozornil mladý vědec a zmínil i vývoj robotizace a novinky v telekomunikacích.

Stáž na opravdovém projektu

28. 11. 2018  Novinky

Propojit studenty s experty Vodafonu a společně vytvořit návrh marketingové strategie pro úplně novou službu. Tak přesně takovou možnost měla skupinka studentů v rámci listopadové stáže. Skupina byla poskládaná z účastníku předchozího marketingového workshopu, kde ukázali svůj zápal, nápady a talent.

Technologický workshop pro studenty

6. 11. 2018  Novinky

Vodafone pravidelně připravuje pro studenty workshopy a prohlídky přímo v centrále ve Stodůlkách. A to nejen pro vysokoškoláky. Také středoškoláci se mohou přijít podívat, kam směřuje budoucnost internetu, prohlédnout si hlavní servery nebo si například vyzkoušet jak se pracuje v Cisco Labu. Na poslední akci přišli studenti ze středních škol Panská, Ječná, Smíchovská a SPŠE Plzeň.

Programuj jako holka!

7. 8. 2018  Novinky

Mladých žen je v IT stále nedostatek, a proto chce Vodafone děvčatům ze středních škol ukázat, že být „ajťačka“ může být zábava a dobrá cesta k zajímavé kariéře. Při 2. ročníku týdenního workshopu dostane 30 děvčat základní znalost o programování a nových technologiích. Každá si po absolvování kurzu zvládne vytvořit vlastní webové stránky nebo jednoduchý e-shop.

Práce (blízké) budoucnosti

3. 8. 2018  Novinky

 Až 85 % lidí bude mít v roce 2030 práci, která zatím ještě neexistuje. Vodafone se snaží připravit dnešní mladé lidi na budoucnost a dá jim už teď šanci vyzkoušet si čtyři povolání budoucnosti. Projekty povedou čtyři ambasadoři. Jan Mittner, pilot monitorovacího záchranářského dronu. Iva Burketová, designérka, zakladatelka značky Odivi, která představí studentům Smart fashion. Český tým Esuba, který povýšil hraní her na regulérní sportovní disciplínu a Jan Lukačevič, česká stopa v americké NASA, kde se účastní příprav na misi ExoMars 2020.Hlas mladých

25. 5. 2018  Novinky

Konference YouthSpeak Forum, kterou pořádá největší studenty řízená organizace AIESEC, propojuje mladé lidi se zájmem o udržitelný rozvoj s odborníky z praxe. Vodafone se jako jeden z hlavních parterů zaměřil především na tři transformační cíle své strategie udržitelného podnikání: na mladé lidi a jejich profesní uplatnění, na inovace v energiích a diverzitu. Ve spolupráci s Laboratoří Nadace Vodafone jsme také upořádaliworkshop a na stánku nabízeli kariérní poradenství pro zájemce.Social Impact Day

13. 3. 2018  Novinky

Co znamená udržitelné podnikání a jak se liší od klasického CSR? Proč a jak se staráme o vlastní zaměstnance? I o tom bylo setkání Social Impact Day s více jak 50 studenty a studentkami z ČVUT. Akce měla velký úspěch a účastníci odcházeli se spoustou nových informací a zážitků.Startup Europe Week 2018

8. 3. 2018  Novinky

Podporujeme začínající podnikatele a už podruhé jsme se s Nadací Vodafone připojili k 250 organizátorům Startup Europe Week ve více než 50 zemích (nejen v Evropě). 8. března jsme pořádali v pražském centru NODE 5 talkshow Startupy bez hranic o budoucnosti projektů se sociálním dopadem.Podporujeme mladé startupistky

7. 2. 2018  Novinky

V pražském coworkingovém centru Impact Hub proběhl 7. února druhý ročník Women Startup Competition (WSC) a Vodafone byl hrdým partnerem. WSC je soutěž určená pro startupy, kde je alespoň jedním ze zakladatelů žena. Bojovalo se o finanční ceny a hlavně o pozornost, know-how a peníze investorů, kteří zasedli v porotě. Vítězný tým navíc bude reprezentovat Českou republiku v mezinárodním kole WSC v září v Londýně. Tím se letos stal projekt DayTrip, platforma, která propojuje cestovatele s průvodci, kteří je provezou po okolí.První tlumočený hackathon do znakového jazyka na světě

3. 12. 2017  Novinky

Česká republika má další prvenství. Tým dobrovolníků z Vodafonu se na začátku prosince zúčastnil prvního tlumočeného hackathonu do znakového jazyka na světě. Společnosti Tiché spojení, která akci organizovala, jde o zlepšení komunikace mezi slyšícími a neslyšícími. První místo získal tým s aplikací Tlumočník do kapsy, která má díky mobilním technologiím propojovat neslyšícího s tlumočníkem, který je zrovna online kdekoli po republice.Nepodceňujte online hecování

12. 9. 2017  Novinky

Spustili jsme v rámci naší spolupráce na programu IN(ternet) Generation projekt Online hecování. Občas může mít hecování na internetu pozitivní dopad, jako třeba při charitativních výzvách. Často je to ale naopak. Online nátlak obvykle vyústí v šikanu a vážné problémy. V projektu jde o vrstevníky vedenou aktivitu, která podporuje digitální gramotnost a povědomost dětí a mladých lidí o bezpečnosti na internetu. Online modul sestává z plánu lekce, prezentace, doporučení a informačních letáků pro žáky a rodiče. Fenomén online hecování je velmi nebezpečný a je důležité, aby se s ním seznámili zejména rodiče. Třeba v ČiliChili na straně 55.  #KODUJJAKOHOLKA

30. 8. 2017  Novinky

Ke konci srpna jsme do Vodafonu pozvali 21 děvčat ve věku 15–18 let, abychom je naučili kódovat. Čtyřdenním worshopem jsme se připojili ke globální iniciativě Girls in STEM (science, technology, engineering, math), jejímž cílem je podpora dívek a žen v IT a Technologii a prohloubení zájmu o technické obory interaktivní formou. Kromě lekcí kódování jsme také připravili doprovodný program. Dívky si prohlédly OneNet centrum, potkaly se s vedením firmy a na závěr prezentovaly vlastní vytvořené webové stránky a soutěžily o hodnotné ceny.

Digitální rodičovství: Co se závislostí na internetu

2. 6. 2017  Novinky

Po loňském úspěchu Vodafone letos znovu pořádal sérii besed o bezpečném chování na internetu. Program se skládal ze dvou částí: dopoledne pro rodiče a odpoledne pro děti od 8 do 13 let. Ty si poslechly přednášku o nástrahách sítě, naučily se rozpoznat hoax nebo jak sestavit opravdu bezpečné heslo. Rodiče se zase dozvěděli o varovných signálech a nebezpečí závislosti na internetu.

Vodafone na festivalu Out of Home

20. 5. 2017  Novinky

V České republice je nejvíce dětských domovů ze zemí v Evropské unii na počet obyvatel. V současné době v nich žije 6500 dětí a kolem 5000 ve výchovných ústavech. Dobrovolníci z Vodafonu, tentokrát z řad oddělení HR, už popáté dělali instruktory dětem z dětských domovů na festivalu Out of Home, který pořádá spolek Mimo domov. S dětmi nacvičili sebeprezentační dovednosti a podělili se o rady, jak úspěšně absolvovat budoucí pracovní pohovory.

Girls Day v Vodafonu

27. 4. 2017  Novinky

Každým rokem se v dubnu dívkám na jeden den otevírají brány technických univerzit, firem a výzkumných center. Cílem je získat více dívek pro vědu a techniku a inspirovat je k výběru atraktivních a perspektivních oborů, které jsou dosud často vnímány jako spíše mužské. Vodafone byl i letos hrdým partnerem této akce, díky které dívkám ukázal fascinující svět technologií a přenosových sítí.

Vodafone podporuje zvyšování digitální gramotnosti dětí a rodičů

15. 2. 2017  Novinky

Polovině teenagerů nikdo neporadil, jak se na sociálních sítích chovat a pouze čtvrtina si myslí, že internet je bezpečné místo pro mladé lidi. Vodafone zveřejnil výsledky rozsáhlého průzkumu, který mapuje chování mladistvých ve věku 13 – 18 let na sociálních sítích. Studie, kterou v deseti evropských zemích včetně ČR realizovala agentura Ipsos MORI, se zúčastnilo přes 5 000 teenagerů. Zjistěte více o studii a aktivitách Vodafonu v oblasti podpory digitální gramotnosti.

Mladí hledají podporu svých projektů v crowdfundingu

25. 1. 2017  Novinky

19. ledna zorganizovala Nadace Vodafone workshop na téma „Jak na Crowdfunding“ pro grantisty programu Vpohybu. Připravují společně Výstavu Srdce, Reggae festival, novou bezobalovou prodejnu nebo akce, kde si každý návštěvník bude moci vyzkoušet, jak se cítí neslyšící. To vše připravují lidé s průměrným věkem 23 let.

Internet věcí pro udržitelnost

Udržitelné podnikání se netýká jen společenské odpovědnosti, je to budoucnost byznysu. Stále více zákazníků totiž preferuje etické produkty a služby. Strategickým nástrojem udržitelného podnikání Vodafonu jsou moderní technologie. Velký potenciál má v tomto směru internet věcí (IoT) neboli propojení jednotlivých strojů, přístrojů, senzorů či čidel prostřednictvím internetu. Jelikož umožňuje efektivní komunikaci spotřebičů, aut, budov i celých měst a optimalizuje tak energetickou spotřebu v průmyslu a infrastruktuře, je IoT klíčem ke snižování emisí a udržitelné budoucnosti naší planety. Příkladem může být SIM karta v autě, které jezdí po chytrém městě. Díky propojení jednotlivých zařízení nebude problém najít vhodné místo k parkování a právě tato udržitelná řešení ušetří čas, peníze, emise i planetu. Síť Narrowband IoT (zkráceně NB-IoT) spustil Vodafone na podzim 2017 a tato jedinečná síť je dostupná jak na zemi, pod zemí tak i ve vodě a navíc vyžaduje minimum energie, čímž výrazně prodlužuje životnost baterií chytrých věcí.

Online bezpečnost a digitální rodičovství

Skupina Vodafone a Vodafone Česká republika dlohodobě podporují bezpečnost v on-line světě a pomáhají rodičům s výzvami digitálního rodičovství. Kromě speciální stránky v češtině spolupracujeme v osvětě i s neziskovými organizacemi In-Generation a e-Bezpečí. Právě tato česká iniciativa při univerzitě Palackého v Olomouci získala v roce 2016 přes půl milionu korun od Nadace Vodafone v rámci globální kampaně proti kyberšikaně #BeStrong. Nadace Vodafone podporuje taky kurzy na prevenci rizikového chování na internetu jak dětí a mládeže, tak i seniorů.

VÍCE O ONLINE BEZPEČNOSTI

Laboratoř

Laboratoř Nadace Vodafone je zcela unikátní inkubační a akcelerační program zvyšující ekonomický a společenský dopad startupů. Pomáháme vytvářet a rozvíjet sociální inovace s využitím informačních a komunikačních technologií. Podporujeme projekty, které přispívají k záchraně životů, pomáhají znevýhodněným osobám a celkově zkvalitňují život více než 1 500 000 lidí nejen v Česku. V minulosti prošly naší Laboratoří Nadace Vodafone desítky úspěšných projektů, mezi které patří třeba aplikace Včelka, Rekola nebo aplikace Záchranka či AfaSlovník.

Pro planetu

Vodafone bude v roce 2040 uhlíkově neutrální

Listopad 2020 Novinky

Jedním ze tří hlavních pilířů našeho odpovědného podnikání je snižování dopadu jeho činnosti i činnosti jeho zákazníků na životní prostředí. Už v létě jsme oznámili, že nejen v ČR, ale v celé Evropě bude Vodafone od příštího roku odebírat výlučně energii z obnovitelných zdrojů. A nyní jdeme ještě dál. Redefinovali jsme naše cíle a zavázali jsme se k uhlíkové neutralitě nejpozději v roce 2040, což je o 10 let dříve než jsme původně plánovali. Zároveň jsme upravili naše výběrová řízení a nově jsme do nich zařadili povinná kritéria, která hodnotí naše dodavatele z hlediska jejich přístupu k udržitelnosti a odpovědnému podnikání.Nová kritéria pro výběr dodavatelů Vodafonu

Listopad 2020 Novinky

Nově bude Vodafone hodnotit závazky svých dodavatelů v oblasti životního prostředí, diverzity a inkluze. Tyto závazky a jejich plnění budou představovat 20 % váhy ze všech hodnotících kritérií ve výběrových řízeních. V oblasti přístupu k ochraně životního prostředí bude Vodafone nově prověřovat, zda mají dodavatelé environmentální politiku zaměřenou na snižování emisí uhlíku, obnovitelnou energii, redukci plastů, oběhové hospodářství a životní cyklus produktu. Zavedením těchto povinných kritérií pro výběr dodavatelů chce dát Vodafone jasně najevo, že věří v odpovědné podnikání a že odpovědný přístup je pro Vodafone ve výběru partnerů klíčový.TOP Odpovědná firma roku 2020

Listopad 2020 Novinky

Vůbec nejvyšší rating mezi velkými firmami přinesl Vodafonu letošní sedmnáctý ročník prestižního ocenění TOP Odpovědná firma. Vodafone se tak stal leadrem v udržitelném podnikání v Česku. Kromě toho získal ocenění i za projekt Family Friendly Benefity, kde například nabízí nejen novopečeným tatínkům celých 16 týdnů placené dovolené. V další kategorii porotci ocenili mobilní aplikaci Bright Sky, která pomáhá řešit problém domácího násilí. Více se dočtete zde.Czech Envi Thesis

Listopad 2020 Novinky

Již druhým rokem je Vodafone hlavním partnerem celostátní soutěže bakalářských a diplomových prací v oblasti životního prostředí Czech Envi Thesis. Soutěž pořádaná pod záštitou ministra životního prostředí Richarda Brabce hledá nejlepší studenty bojující za ochranu přírody napříč vysokými školami v České republice. Podporuje tak mladé talenty a popularizuje výsledky jejich vědecké činnosti, které by rozhodně neměly skončit zaprášené v šuplíku. Ve Vodafonu věříme, že naše budoucnost vzniká už na středních či vysokých školách a také v to, že mladí lidé, kteří se o planetu zajímají už ve svých absolventských pracích, budou v těchto aktivitách pokračovat. Vítěze druhého ročníku budeme znát 3.12.2020. Internet věcí pomáhá v liberecké ZOO

Říjen 2020 Novinky

Zelené střechy, lepší mikroklima a IoT jde dohromady víc, než se na první pohled zdá. Liberecká ZOO se pustila do projektu zelených střech, které mají zlepšit klima v areálu zahrady. Jak velkou změnu trávníky na střechách přinesou, zjišťuje pomocí chytrých IoT senzorů, které sledují teplotu a vlhkost nad různými povrchy střech i v jejich okolí. Přečtěte si, proč se bude zvířatům i návštěvníkům zahrady v budoucnu lépe dýchat.Evropský týden udržitelného rozvoje

Září 2020 Novinky

Koronavirová pandemie neomezila priority Vodafonu v oblasti udržitelnosti a přístupu k ochraně životního prostředí.  Společnost se jim věnuje se stejným úsilím jako dosud a cíl pro nákup energie z obnovitelných zdrojů naopak ještě urychlila – energii výlučně z obnovitelných zdrojů bude nakupovat ve všech evropských zemích už od příštího roku.  Na nutnost šetrného přístupu k planetě Vodafone upozorňuje i řadou aktivit pro zaměstnance v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje.Konference Udržitelný byznys

Září 2020 Novinky

Vodafone je partnerem zásadních akcí věnujících se udržitelnému podnikání. Na konferenci s názvem Udržitelný byznys, kterou pořádal deník E15 se diskutovalo o udržitelnosti v oblasti výstavby, výroby i obchodu. Zuzana Holá, ředitelka pro korporátní komunikaci a udržitelnost Vodafonu na konferenci představila přístup Vodafonu k udržitelnosti, hlavní pilíře kterými jsou Digitální společnost, Inkluze pro všechny a Planeta a také cíle a kroky k jejich dosažení.  Klimatický speciál aktualne.cz

Září 2020 Novinky

Deník Aktuálně.cz připravil velký speciál věnovaný změně klimatu, ve kterém postupně zveřejňuje reportáže, rozhovory s odborníky i inovativně zpracované fotogalerie nebo interaktivní grafiky. Vodafone podpořil tento klimatický speciál s názvem Planeta v nouzi a hashtagem #PALINASKLIMA a sledovat jej můžete na webu nebo sociálních sítích. Jednou z mnoha osobností, která nahrála video výzvu, je i šéf českého Vodafonu Petr Dvořák. Upozorňuje, že „je čas jednat“. #PartnersForSustainability

Květen 2020 Novinky

#PartnersForSustainability je platforma Česko-německé obchodní a průmyslové komory, partnerských firem a institucí, která pomáhá propojit ekonomickou konkurenceschopnost s ekologickou a sociální odpovědností a přispívá tak k prosazování principů udržitelného rozvoje. Vodafone je jedním z jejích 12 stávajících členů. Aktivně participujeme na činnosti platformy, sdílíme příklady dobré praxe a v konstruktivním a otevřeném dialogu s partnery, odborníky a veřejnou sférou diskutujeme o společných principech a konkrétních krocích k udržitelnému podnikání, o překážkách a jejich funkčních řešeních a také o nastolení změny v celospolečenském vnímání tématu. Den Země s National Geographic

Duben 2020 Novinky

Svátek, jehož kořeny sahají do amerických ekologických hnutí před půl stoletím, slavilo 22. dubna v posledních letech přes miliardu lidí ve skoro dvou stovkách států. Letos se akce na ochranu planety budou konat hlavně na internetu, kam se kvůli omezením přestěhovala i část našich životů. Vodafone slaví Den Země s National Geographic. Na nové internetové televizi Vodafone TV společně nabídnou exkluzivní dokumenty a kampaň ke Dni Země vyvrcholí premiérou filmu Naděje s proslulou britskou bioložkou Jane Goodall na televizním kanálu National Geographic. Televizní kanály National Geographic nabídne Vodafone TV v rámci aktuálních karanténních opatření do 14. května zdarma pro všechny své zákazníky. Kampaň v digitálním světě navazuje na dlouhodobou strategii udržitelnosti Vodafonu.Zaměstnanci Vodafonu recyklují mobilní telefony

Leden 2020  Novinky

V českých domácnostech lidé skladují více než 10 milionů nepoužívaných starých mobilních telefonů. Každý mobilní telefon má v sobě velký díl plastů a celou řadu cenných kovů. Jejich zásoby jsou omezené a výroba mobilů zároveň zatěžuje životní prostředí. Vodafone se snaží tyto dopady monitorovat, snižovat a informovat o nich své zákazníky. V rámci lednové konference zaměstnanci Vodafonu odevzdali 144 starých mobilů. Vodafone je pak prostřednictvím partnera REMA zrecykluje a znovu využije až 95 % ze všech jeho částí. Peníze z recyklace budou investovány do projektů Nadace Vodafone, které zlepšují ovzduší, vodu, půdu a život fauny a flory na planetě.Czech Envi Thesis

Prosinec 2019  Novinky

Náš telekomunikační byznys by bez energie nefungoval. Jak ale tuto energii získáváme? A jaký dopad máme na životní prostředí? Planeta nám není lhostejná. A víme, že mladým lidem také ne. S univerzitou v Ústí nad Labem jsme ocenili nejlepší absolventskou práci v oblasti životního prostředí ze společensko-vědních oborů. Klimatické změny, problematika šedé vody nebo vztah globalizace k udržitelnosti - tomu se studenti věnovali v soutěžních diplomových a bakalářských prací prvního ročníku environmentální soutěže Czech Envi Thesis. Akci podpořil i herec Ondřej Vetchý, ambasador nového komunikačního projektu Vodafonu, který věří, že když se lidé spojí, dokážou měnit svět k lepšímu.#dostbyloplastu

Květen 2019  Novinky

Vodafone se přidal k iniciativě Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu, která se prostřednictvím zapojených firem a institucí snaží nabídnout lidem možnost vzdát se jednorázových obalů a nádobí. Zavázal se, že do konce roku 2020 ukončí ve své centrále používání jednorázových plastů. V kuchyňkách už nebudou k dispozici jednorázové kelímky, ale jen sklo, porcelán a pro nápoje s sebou bambusové kelímky. Kavárna v budově Vodafonu cenově zvýhodní ty, kteří si na nápoj přinesou vlastní nádobu a případně poskytne vratný kelímek na zálohu. Zároveň poskytne svým zaměstnancům školení, jak omezit jednorázové plasty i v soukromém životě.První místo za reporting

Květen 2019  Novinky

Vodafone oceněn prvním místem za nefinanční reporting v rámci naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN v Česku. V rámci cen SDGs se letos přihlásilo rekordních 213 projektů.Mysli globálně, konej lokálně!

Květen 2019  Novinky

Vodafone v květnu už podruhé svolal setkání sousedů z Prahy 13 a Prahy 5, a to v rámci aktivit spojených s Evropským týdnem udržitelného rozvoje #ETUR. Cílem těchto setkání je sdílení zkušeností z různých oblastí udržitelnosti - od recyklace a odpadů po vzdělávací programy pro mládež.Komunitní zahrada

Duben 2019  Novinky

Vodafone ve spolupráci se společensky prospěšným podnikem Kokoza vybudoval komunitní zahrádku na jedné z teras v pražské centrále na Stodůlkách.Vytvořili tak místo, kam mohou chodit zaměstnanci na letní oběd. A nejen to - vzniklo příjemné prostředí pro relaxaci, kreativní práci i místo pro setkávání zaměstnanců. Navíc přináší jedlé plody, květy a bylinky pro každodenní využití.Zbytečně neplastovat

Březen 2019  Novinky

Vodafone se v souladu se strategií udržitelného podnikání dlouhodobě zaměřuje na ekologičtější přístup v mnoha oblastech. Jednou z nich je zásadní omezení zbytečného jednorázového odpadu. Od listopadu 2018 mají zaměstnanci v pražské centrále a v chrudimském call centru k dispozici 600 hrnků z bambusových vláken na čaj a kávu pro opakované použití. Kavárna a restaurace v budově také přešla na servírování nápojů bez zbytečných brček. A výsledek? Po 4 měsících se snížila spotřeba brček o 89 % a při současném tempu by úspora jednorázových kelímků měla dosáhnout až 24 000 kusů ročně.Internet věcí přináší energetické úspory

Prosinec 2018  Novinky

Společnosti Vodafone a Deloitte uspořádaly konferenci o internetu věcí (IoT) a energetických úsporách. Nasazení chytrých přístrojů a zařízení totiž umožňuje efektivně a pohodlně kontrolovat a řídit spotřebu energie a ušetřit tak peníze. A zároveň snižovat uhlíkovou stopu a chránit životní prostředí.  

Firmy díky IoT mohou například regulovat spotřebu energie v budovách, kontrolovat stav infrastruktury nebo zefektivnit využívání vozového parku.  Mezi účastníky byly nejen soukromé společnosti, ale i státní instituce a představitelé měst a obcí. Plastic free Vodafone

29. 11. 2018  Novinky

#vodafonebezplastu – to je název iniciativy za snížení spotřeby jednorázových plastů v centrále Vodafonu ve Stodůlkách.
První krok je obejít se bez jednorázových kelímků na kávu ve firemní kavárně. Naše kavárna jich každý měsíc spotřebovala přes 2000! Od teď má každý zaměstnanec nově k zapůjčení v každém patře hrnek z bambusových vláken k opakovanému použití. Inciativa odráží udržitelnější přístup k životnímu prostředí, stejně jako k odpovědné výrobě a spotřebě.
Na celém projektu se podílela studentka prvního ročníku VŠE, Veronika, která se také stala tváří a propagátorkou akce.Podnikání není jen o zisku

20. 7. 2018  Novinky

Zveřejnili jsme Zprávu udržitelného podnikání Vodafonu za rok 2017-18. V ní reflektujeme aktivity v rámci naší Strategie udržitelného podnikání 2025 zaměřené na životní prostředí, diversitu, transparentnost nebo pracovní schopnosti mladých lidí. Zpráva popisuje iniciativy, pokrok a úspěchy minulého fiskálního roku s ohledem na naši vizi a globální Cíle udržitelného rozvoje (tzv. SDGs). Jak zpráva, tak i video o tom, jak se nám vloni dařilo, jsou v angličtině.Nemáme planetu B

25. 5. 2018  Novinky

Vodafone se už druhým rokem připojuje k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje (ETUR). Ve více než třech desítkách zemí se od 30.5. do 5.6. pořádají akce zaměřené na to, jak konkrétně změnit způsob našeho života tak, aby byl co nejvíce environmentálně, ekonomicky i společensky udržitelný. Ve Vodafonu se o to snažíme mnoha způsoby, včetně recyklace. Od roku 2005 přinesli zákazníci Vodafonu na naše prodejny přes 80 000 starých nepotřebných telefonů.IoT proti klimatickým změnám

22. 2. 2018  Novinky

Technologie můžou být spojenci v boji proti klimatickým změnám. V roce 2017-18 ušetřili zákazníci internetu věcí (IoT) Vodafonu tímto řešením 2 183 176 litrů paliva a 105,37 MWh energie. To odpovídá v přepočtu 5 165 tunám CO2. Tento objem ušetřených emisí se tak zvýšil na 42 % z celkové roční uhlíkové stopy provozu Vodafone v ČR za fiskální rok 2016/17. Úspora CO2 tak narostla díky IoT o téměř 40%.Fórum o trendech, které by měly firmy reflektovat DNES pro své udržitelné ZÍTRA

22. 2. 2018  Novinky

Představili jsme na konferenci UP! Fórum udržitelného podnikání projekt SenseNet na zlepšení životního prostředí na Ostravsku a mnoho dalších projektů a technologií na podporu udržitelného podnikání. Konferenci organizovala platforma Byznys pro společnost v pražském centru CAMP a přinesla debaty expertů z akademické, korporátní, neziskové, veřejnoprávní, politické i mediální sféry.Odpovědná spotřeba i pro ty nejmenší: Startuje soutěž EkoEDA

1. 2. 2018  Novinky

Vodafone se už druhým rokem se Skupinou REMA a v tomto roce i se ZOO Praha zapojuje do soutěže ve sběru vysloužilých elektrozařízení EkoEDA. Soutěžit mohou mateřské, základní a střední školy nejen o věcné ceny, ale i o výhry plné zážitků a zábavy. Více o soutěži.Máme jen jednu planetu: v Česku i v Bělorusku

4. 12. 2017  Novinky

Jak zvýšit recyklaci a snížit spotřebu? A jak při tom být dál ziskovým podnikem? I na to se ptali kolegové z běloruské národní sítě iniciativy OSN Global Compact. A jelikož je Vodafone členem české národní sítě, rádi jsme sdíleli naši dlouhodobou strategii Udržitelného podnikání a způsob, jak zaintegrovat Cíle udržitelného rozvoje (v anglické zkratce SDGs) do firemních plánů. Udržitelné podnikání se vyplatí – byznysu, lidem a planetě.Internet věcí (IoT) proti klimatickým změnám

20. 11. 2017  Novinky

Snižovat emise CO2 se dá nejrůznějšími způsoby. Vodafone vsadil mimo jiné i na technologii Internetu věcí (IoT – Internet of Things). A za to dostal stříbrný certifikát v kategorii Leader v životním prostředí 2017 v soutěži Top odpovědná firma. Právě IoT řešení Vodafonu umožnily v minulém roce našim partnerům a zákazníkům uspořit přes 307 tun emisí CO2, což je jako kdyby 33 aut ujelo cestu kolem světa. Tato technologie navíc významně přispívá k plnění globálních Cílů udržitelného rozvoje, hlavně cílů SDG 9, 10 a 11. Víc se dočtete ve zprávě o Udržitelném podnikání.Kolik mobilů ročně zrecyklujeme?

2. 11. 2017  Novinky

I o tom jsme mluvili na semináři Trendy a význam zpětného odběru vybraných výrobků, který organizovala společnost REMA Systém, a.s. S její pomocí jsme dali druhou šanci už 70 000 starých telefonů. Odpovědná výroba a spotřeba je pro nás prioritou. Jestli nevíte, co se starým telefonem, přineste ho k nám na prodejnu. Recyklací jednoho mobilního telefonu uspoříte tolik emisí CO2e, kolik vznikne při jízdě 1 km autem.

Udržitelnost a technologie: jak můžou pomoci životnímu prostředí?

24. 10. 2017  Novinky

Světový den rozvoje informací, který z iniciativy OSN připadá od roku 1972 na 24. října, jsme oslavili setkáním na téma Udržitelnost a technologie. Spolu s hosty z prostředí firem, veřejné správy i neziskových organizací jsme se na dopad technologií podívali v kontextu 17 cílů udržitelného rozvoje (SDGs). Vystupující také zmínili, například, že internet věcí celosvětově přispívá ke snížení emisí skleníkových plynů. Nebo upozornili na dlouhodobá globální rizika, jak je pojmenovalo Světové ekonomické fórum. Diskutovalo se i o recyklaci a cirkulární ekonomice, mezi dalšími tématy. 

Myslíme zeleně – snižujeme uhlíkovou stopu

10. 7. 2017  Novinky

V červnu jsme znovu měřili naši uhlíkovou stopu. Budova Vodafonu ve Stodůlkách má skoro čtvrtinové emise CO2 oproti původní na Vinici. Velký rozdíl v uhlíkové stopě je kromě nižší spotřebě energií a tepla v budově HQ Stodůlky i nákup zelené elektrické energie, která tvoří 100 % veškeré spotřeby. Zaměstnanci sami dlouhodobě přispívají ke snižování CO2 volbou alternativní dopravy a ekologickým tříděním odpadu.

Vodafone učí děti recyklovat elektroodpad

29. 6. 2017  Novinky

Podporujeme udržitelnou spotřebu a v rámci ní i recyklaci elektrozařízení. Jsme partnerem soutěže EkoEda, kterou provozuje REMA Systém, firma zodpovědná i za ekologickou likvidaci elektroodpadu společnosti Vodafone a starých telefonů, které zákazníci donesou na prodejny. V rámci soutěže nasbírali žáci mateřských a základních škol přes 21 tun elektroodpadu. Letošním rekordmanem byla mateřská a základní škola Mikulůvka na Vsetínsku, kde nasbírali 106,13 kg elektrozařízení na žáka. Vodafone věnoval vítězným školám tablety pro vzdělávací účely. 

Vodafone za odpovědnou spotřebu

31. 5. 2017  Novinky

Jak se z bio odpadu dá vykouzlit skvělá zelenina, co je to cyklus jídla a jak by ideálně mohl vypadat? To se zaměstnanci dozvěděli na semináři, který pořádáli ve spolupráci s neziskovkou Kokoza u příležitosti  Evropského týdne udržitelného rozvoje. Ve Vodafonu jsme se letos zaměřili na odpovědnou výrobu a spotřebu.Čeho jsme docílili hromadným vysazováním stromů?

13. 4. 2017  Novinky

V únoru 2017 prošel Vodafone Czech Republic, a.s. ověřením dopadu vysazování dřevin na snížení uhlíkové stopy. Tu realizovala odborná nezisková organizace CI2 zaměřená na udržitelný rozvoj, vzdělávání, publikační činnost a vědu a výzkum. Ve své zprávě organizace CI2 potvrdila, že se české pobočce Vodafonu daří výrazně snižovat emise CO2: v období 2009-10 až 2015-16 poklesla uhlíková stopa ze spotřebovaných energií a paliv o 66 %. Vděčíme za to hlavně spotřebě energie z obnovitelných zdrojů a citelnému zmenšení počtu firemních aut. Získali jsme tak prestižní certifikát Snižujeme CO2.

Sokol se ubytoval na vysílači Vodafonu

20. 2. 2017  Novinky

Ve výšce 99 metrů nad zemí na vysílači Vodafonu na ochozu komína Ostrovské teplárenské má sokolí rodina nový domov. Uhnízdila zde s pomocí společnosti ALKA Wildlife, která v rámci svého projektu na záchranu Sokola stěhovavého instaluje na vybrané průmyslové objekty své sokolí budky od roku 2010. Vodafone s ochránci ohrožených druhů pracuje na rozsáhlejším plánu podpory hnízd sokolů.

Internet věcí v odpovědné spotřebě a ochraně historických památek

25. 1. 2017  Novinky

Vodník u Národního divadla by nejspíš nikoho nepřekvapil. Co ale v něm dělá eVodník? Přečtěte si, jak Vodafone přes internet věcí přispívá k úspornému hospodaření se zdroji, v případě Národního divadla – k monitoringu spotřeby vody. Více.

První zelená síť

V roce 2011 jsme jako první spustili Zelenou síť. Ze dvou třetin ji napájíme z obnovitelných zdrojů od dodavatele E.ON. Za zbylých 30 % spotřeby energie jsme ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR společně vysadili půl milionu stromů. Už v roce 2011 jsme splnili svůj závazek o dobrovolné úspoře energií, ve kterém jsme se zavázali snížit do roku 2020 množství vypouštěného CO2 vůči emisím v roce 2006/07 na polovinu. Tento cíl máme už splněný. Můžeme se také pyšnit certifikátem Sledujeme  CO2.
Co o naší První zelené síti soudí odborníci?

Zelený provoz

Ulice nepatří jen automobilům. Pro zaměstnance jsme pořídili 7 elektrokol, 4 kola a 4 koloběžky, které mohou využít pro cesty na pracovní schůzky i mimopracovní aktivity. Několik desítek zaměstnanců se také každoročně za podpory Vodafonu účastní soutěže Do práce na kole. Pro své zaměstnance - cyklisty jsme zajistili pohodlné zázemí se sprchami a bezpečnou cykloklecí pro uskladnění kol. Ekologicky se snažíme upravovat i svůj vozový park. Snižujeme počty služebních aut a přešli jsme na moderní dieselové motory s menší spotřebou. Ve svých kancelářích používáme co nejméně papíru. Přes 70 % množství je navíc recyklovaného. Podobný přístup máme i ke svým zákazníkům: papírové smlouvy a výpisy začínají být raritou.

Jak internet věcí mění život

Odečty plynu a vody, hladiny řek nebo parkování ve městech – to vše a mnohem víc může monitorovat a řídit Internet věcí (v angličtině internet of things, IoT). Chytrá řešení mají navíc dopad na pokles uhlíkových emisí. Vodafone zavádí do praxe taky technologii úzkopásmového internetu věcí (Narrow Band IoT, NB-IoT), který třeba v projektech chytrého parkování (Smart parking) pomůže řidičům ušetřit palivo a snížit znečištění životního prostředí. První projekty vznikly za účasti zaměstnanců Vodafonu na podzim 2016 v rámci IoT EnvironHackathonu v Ostravě. 

Sítě a základny

Naše síť, základny i telefony splňují všechny požadavky české legislativy ohledně zdraví a bezpečnosti. Dáváme si pozor, aby naše síťová infrastruktura a námi prodávané mobily prošly testy a splňovaly limity. Dle výzkumů Světové zdravotnické organizace (WHO) je jakýkoli vliv elektromagnetického pole, vyzařovaného mobilními telefony a vysílači, na zdraví nepravděpodobný. Podobný postoj zastává i český Statní zdravotní ústav (SZÚ). Naše vlny jsou totiž několikanásobně slabší než televizní nebo rozhlasové.

Kdybyste měli k tématu další otázky, napište nám na adresu - emf.info@vodafone.cz

ilustrace recyklace

Recyklace telefonů

Každý mobilní telefon má v sobě velký díl plastů a celou řadu cenných kovů. Jejich zásoby jsou omezené a výroba mobilů zároveň zatěžuje životní prostředí. Jsme si toho vědomi, a tak se snažíme tyto dopady monitorovat, snižovat a informovat o nich naše zákazníky. Poptávka po přístrojích se ale zvyšuje a s ní i odpovědnost a zaměření Vodafonu na udržitelný rozvoj a recyklaci. Na každé prodejně Vodafonu můžete vrátit svůj starý telefon a přispět tak k výrobě nových i ochraně životního prostředí. Prostřednictvím partnera zrecyklujeme a znovu využijeme skoro až 95 % ze všech jeho částí. Peníze z recyklace investujeme do projektů Nadace Vodafone, které zlepšují ovzduší, vodu, půdu a život fauny a flory na planetě. Od roku 2005 jsme tak zrecyklovali na 90 tisíc telefonů.

Kam s vysloužilým telefonem?

Nejlepší je vyhodit ho do speciálního kontejneru, kterých je spousta. Když zrovna nepůjdete kolem sběrného dvora, určitě na ně narazíte třeba na úřadech nebo v prodejnách elektrozařízení. A samozřejmě, nepotřebný telefon můžete odevzdat v kterékoli prodejně Vodafonu. A to nejen samotný přístroj, ale i jeho příslušenství – nefunkční sluchátka, nabíječky apod.

Omezujeme jednorázové plasty

Vodafone se v souladu se strategií udržitelného podnikání dlouhodobě zaměřuje na ekologičtější přístup v mnoha oblastech. Jednou z nich je zásadní omezení zbytečného jednorázového odpadu v rámci firmy. Od listopadu 2018 mají zaměstnanci v pražské centrále a v chrudimském call centru k dispozici 600 hrnků z bambusových vláken na čaj a kávu pro opakované použití. Kavárna a restaurace v budově Vodafonu přešla na servírování nápojů bez zbytečných brček, což při současném tempu znamená úsporu o 89 % a zároveň snížila spotřebu jednorázových kelímků až o 24 000 kusů ročně.

Pro pestrou společnost

Giving Tuesday

Prosinec 2020 Novinky

Nadace Vodafone odstartovala dlouhodobý projekt na podporu digitálního vzdělávání seniorů. Firemní sbírka ve Vodafonu ke svátku dárcovství Giving Tuesday vynesla 329 912 Kč. Ve spolupráci s projektem SenSen (Senzační Senioři) teď Nadace Vodafone osloví 80 seniorů, kterým daruje přístroj, připojení a kurz digitálního vzdělávání. Sbírka byla zároveň začátkem nového dlouhodobého programu Nadace Vodafone, který se zaměří na digitální vzdělávání starších lidí. Jeho cílem bude dát co nejvíce seniorům možnost najít vztah k novým technologiím a naučit se využívat je pro vlastní potěšení, pro kontakt s rodinou či přáteli, nebo nalezení nových koníčků.Vodafone třetím nejžádanějším zaměstnavatelem v ČR

Listopad 2020 Novinky

Vodafone patří v ČR k nejžádanějším zaměstnavatelům – v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2020 se v kategorii do 5000 zaměstnanců umístil na třetím místě, v Praze obsadil dokonce druhou příčku. O týden dříve navíc získal již poněkolikáté cenu pro nejlepšího LGBT+ zaměstnavatele, kterou každoročně uděluje platforma Pride Business Forum. Ta také udělila viceprezidentu Vodafonu Carlu Clarkovi titul The Pride Business Forum Hero. Vodafone Group jako LGBT+ zaměstnavatel přitom nedávno opětovně potvrdil i světové prvenství . Od organizace Stonewall, která oceňuje nejlepší mezinárodní zaměstnavatele LGBT+ lidí, získal ocenění Top Global Employer for 2020.#NaKaždémZáleží

Listopad 2020 Novinky

Poslední říjnový týden spontánně vznikla nezávislá apolitická skupina lidí s názvem #NaKaždémZáleží, jejímž cílem je pomoct zemi překonat krizi způsobenou nemocí covid-19. K iniciativě, která právě spouští svou komunikační kampaň nejen na televizních stanicích, se přidala řada firem z několika odvětví včetně Vodafonu. A pomoct může každý z nás.Future Ready

Listopad 2020 Novinky

Vodafone pracuje na transformačním programu s názvem Future ready, pomocí kterého se adaptuje na dobu pokovidovou. Zaměřuje se na vzdělávání, technickou podporu zaměstnanců a na proměnu pracovišť. Zaměstnanci Vodafonu si zvykli pracovat doma a kanceláře se tak stanou místem pro setkávání, kde mohou efektivně probrat své nápady a vymýšlet nové vize. Tomu se prostory Vodafonu přizpůsobí. Pro kolegy je důležité zůstat ve spojení, proto Vodafone neustále inovuje své digitální pracovní nástroje a zlepšuje možnosti internetového připojení. Během září přinesl gigabitový internet i na doma. Zaměstnanci si mohou vypůjčit nebo odkoupit ergonomické vybavení nebo využít slevy na kancelářský nábytek od dodavatelů. Kromě toho Vodafone pro své zaměstnance připravil besedu s imunoložkou z IKEMu a několik webinářů s psychology a fyzioterapeuty. V těchto aktivitách bude i nadále pokračovat.Podpora aplikace eRouška

Říjen 2020 Novinky

Vodafone se snaží pomáhat v boji proti šíření koronaviru také ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví. Před týdnem rozeslal na základě žádosti hlavní hygieničky ČR na více než 2,5 milionu čísel chytrých mobilních telefonů SMS s výzvou k používání aplikace eRouška.

Navíc se operátor rozhodl podpořit aktivní využívání aplikace. Nově Vodafone nebude účtovat zákazníkům spotřebovaná mobilní data, která aplikace eRouška využije. Pomoc hygienikům má ještě jiný rozměr: společně s partnerem ATODA Telemarketing poskytl Vodafone ministerstvu zdravotnictví 40 lidí na podporu trasování.Vylepšené tarify pro osoby se zdravotním postižením

Říjen 2020 Novinky

Na základě průzkumu o potřebách lidí se zdravotním omezením Vodafone vylepšuje své tarify pro OZP a zvýhodněnou nabídku rozšířil o pevný internet a televizi. K jednomu z tarifů navíc přidává Chat Pass zdarma, díky kterému zákazníci nespotřebovávají data při chatovaní. Nová nabídka pomůže lidem, kteří se i kvůli koronaviru dostali do větší sociální izolace. Vodafone zároveň podporuje i své zaměstnance se zdravotním postižením nebo znevýhodněním, pro které má řadu speciálních benefitů. Díky interní kampani a otevřené komunikaci jich za poslední rok odkrylo svůj hendikep 4x více než doposud.Neomezené volání pro seniory

Říjen 2020  Novinky

Vodafone myslí na seniory, kteří se v současné době potýkají s nedobrovolnou izolací. Všem svým zákazníkům, kteří využívají tarif Tarif 60+, vylepšuje nabídku. K dispozici budou mít až do konce ledna 2021 neomezené volání do všech sítí v Česku.

Pride je tam, kde jsi ty

Srpen 2020  Novinky

Vodafone podporuje téma diverzity a zakládá si na otevřeném a nediskriminačním prostředí, kde může být každý sám sebou. Proto se i letos stal už podruhé hrdým generálním partnerem festivalu Prague Pride. Festival, který zvyšuje povědomí o lesbických, homosexuálních, bi a trans lidech (LGBT+) v České republice, poprvé ve své historii spojil lidi prostřednictvím online interaktivního vysílání. Leitmotivem letošního festivalu byl „Pride LIVE“ - všichni měli možnost se do programu zapojit, a to odkudkoliv. Pomocí online technologií se propojilo celé Česko a právě Vodafone jako technologický partner poskytl mobilní konektivitu pro zajištění stabilních a pro diváky ničím nerušených přenosů. V rámci Prague Pride představila Nadace Vodafone unikátní mobilní aplikaci Bright Sky CZ, která obsahuje komplexní informace o tom, jak poznat nebezpečný vztah a to i v LGBT+ párech. A především co v této situaci dělat, kam se obrátit a jak si bezpečně uchovat důkazy.

Nové inkluzivní benefity pro zaměstnance

Srpen 2020 Novinky

Vytváření atmosféry, ve které se kolegové cítí sami sebou, je jednou z našich klíčových hodnot. Nová podpora Vodafonu myslí na trans zaměstnance. Kromě toho, že mají ve firmě k dispozici genderově neutrální toalety, je chce Vodafone podpořit i během tranzice. Přispěje jim finančně na vybrané druhy lékařských zákroků souvisejících se změnou pohlaví, které nehradí pojišťovna. Vodafone myslí na to, že během změny pohlaví je důležité nabídnout lidem bezpečné prostředí a podporovat je právě v čase, kdy mohou být velmi zranitelní.16 týdnů placené dovolené nejen pro tatínky

Duben 2020 Novinky

Vodafone výrazně vylepšuje benefity pro zaměstnance. Nově poskytne 16 týdnů plně placené rodičovské dovolené každému zaměstnanci, jehož partnerce se narodí dítě, nebo pokud spolu dítě adoptují. 16 týdnů placeného volna si může vyčerpat zaměstnanec v kuse, nebo po částech na základě domluvy s nadřízeným, a to nejdéle do 1,5 roku věku dítěte. Vylepšené benefity čekají i na matky. Vodafone nabízí nejen férové pracovní podmínky, ale chce tak více přispět k řešení společenských problémů v Česku, jako je návrat maminek s malými dětmi na trh práce nebo zapojení partnerů do péče o rodinu a domácnost.Revenium a jeho podpora

Únor 2020  Novinky

Vodafone chce, aby se jeho zaměstnancům dobře pracovalo bez ohledu na věk, gender, kulturní původ nebo specifické potřeby. Lidé se zdravotním znevýhodněním nebo postižením bojují s řadou překážek. Právě na jejich odstranění se chce Vodafone zaměřit. Zdravotní omezení nemusí být na první pohled vidět. Viditelných diagnóz je jen 30 %. Do zbytku patří třeba lidé s astmatem nebo roztroušenou sklerózou, kteří mají často obavu z předsudků nebo ze ztráty zaměstnání. Vodafone v oblasti zaměstnávání osob se zdravotním omezením spolupracuje s neziskovou organizací Revenium. Ta pomáhá Vodafonu se školením manažerů, vysvětluje zaměstnancům, aby své specifické potřeby neskrývali, a pomáhá s podporou v podobě odborných informací.

Women Startup Competition

Únor 2020  Novinky

Vodafone podporuje české startupy a už potřetí se stal generálním partnerem soutěže Women Startup Competition (WSC). Do soutěže určené pro projekty, ve kterých je alespoň jedním ze zakladatelů žena, se letos přihlásilo 56 startupů. Soutěž chce zviditelnit ženami vedené firmy a motivovat další, aby s podnikáním začaly. Kromě příležitosti na oslovení investorů mohou účastnice získat i rady odborníků, medializaci, zajímavé ceny nebo účast na finále v Londýně. Vítězem se stala firma vyrábějící nanosatelity Spacemanic. Na druhém místě se umístila aplikace pro výuku angličtiny Blabu. Třetici pak uzavírá platforma pro mezigenerační setkávání Superhero Senior. Vítězky vybírala sedmičlenná porota složená z investorů a osobností byznysu. Jedním z nich byl viceprezident pro firemní zákazníky Vodafonu Jonathan Rutherford.

Ocenění Českých Podnikatelek

Listopad 2019  Novinky

Vodafone podporuje ženy nejen uvnitř firmy, ale pomáhá objevovat a zviditelňovat úspěchy českých žen podnikatelek i mimo ni. Těch, které mají odvahu pustit se do samostatného podnikání. I proto je partnerem Ocenění Českých podnikatelek. Soutěže, která se staví za transparentní firmy s vynikajícími ekonomickými výsledky a zároveň poukazuje na jejich hodnoty a společenskou odpovědnost. Finalistky soutěže ročně dosahují celkového obratu vyššího než 3 miliardy Kč a Vodafone chce jejich vize a potenciál přetvářet v každodenní realitu prostřednictvím moderních technologií.

Manželství pro všechny

Říjen 2019  Novinky

Vodafone dlouhodobě podporuje #ManželstvíProVšechny. Vítá diverzitu svých zaměstnanců a uznává práva leseb, gayů, bisexuálů a transgender lidí (LGBT) žít a pracovat bez diskriminace a předsudků. Generální ředitel Vodafonu Petr Dvořák a další zástupci velkých firem se sešli s premiérem Andrejem Babišem, aby ho požádali o podporu rovných práv pro všechny. Vodafone je přesvědčený, že rozmanitá a otevřená společnost je nezbytnou podmínkou pro rozvoj konkurenceschopné ekonomiky i pro budoucí prosperitu České republiky. Rovnost vytváří prostředí, kde se daří tvořivosti i vynikajícím výkonům. V takovém prostředí mohou být LGBT zaměstnanci sami sebou a oni i jejich vztahy plně respektovány.

Prague Pride

Srpen 2019  Novinky

Vodafone si zakládá na otevřeném a nediskriminačním prostředí, kde může být každý sám sebou. Proto se letos stal hrdým generálním partnerem průvodu Prague Pride. Celý den pršelo, a i přesto se sešlo na 30 tisíc účastníků. Více než 100 zaměstnanců Vodafonu přišlo podpořit myšlenku rovných podmínek a kampaň Jsme fér. Rytmus všem účastníkům, kteří nesli pestrobarevnou vlajku Vodafonu, udávali bubeníci z Tam Tam Batacuda. Za férový přístup k zaměstnancům získal Vodafone celou řadu externích ocenění a je tak vzorem i ostatním firmám.

Girls Day

Květen 2019  Novinky

Akce Girls Day pro děvčata z pražského gymnázia zábavnou formou představila, jak ve velké společnosti funguje pružný agilní přístup pro lepší spolupráci. Dívky poznaly, že technologické obory budou nejen potřebné, ale také zábavné. Aještě si vyzkoušely létání s drony.

Fotbal za dobrou věc a lepší planetu

Květen 2019  Novinky

Global Goals World Cup poprvé v Praze a skvělá příležitost kopat za něco, na čem záleží - za globální cíle schválené OSN. Tým Vodafone PoweRed v červenobílém bojuje za udržitelný cíl č. 11, který reprezentuje udržitelná města a obce - a to dlouhodobě. Například za pomocí IoT technologií a NB-IoT senzorů je možné chytře využívat budov, parkování, snižovat uhlíkovou stopu a efektivněji využívat energii. A jak se dařilo na fotbalovém hřišti? Vodafone si v konkurenci 18 týmů odnesl pohár za nejlepší styl a fandění.

Women Startup Competition

Únor 2019  Novinky

Už podruhé se Vodafone stal partnerem jedinečné soutěže pro mladé podnikatelky. Women Startup Competition nabízí startupům vedeným ženami možnost získat odborný mentoring, byznysové kontakty a investice pro svoje projekty. Do soutěže se letos přihlásilo celkem 37 soutěžících, do finálového kola se probojovalo 8 týmů. První místo obsadila mobilní aplikace Grason, která umožňuje efektivní nábor a sdílení pracovníků mezi hotelovými a restauračními zařízeními.

Most přes digitální propast

Leden 2019  Novinky

Senioři se nemusí bát internetu! To je krédo skupiny dobrovolníků z Vodafonu, kteří   se pustili do projektu „Internet je náš kamarád“. Zaměstnanci v rámci něj školí zájemce z domova seniorů, kteří se chtějí naučit pracovat s internetem a počítači obecně. Po Středočeském kraji se projekt šíří i na Jižní Moravu. Ohlasy? Na obou stranách nadšené!

Rovné příležitosti pro LGBT+

Leden 2019  Novinky

Více než 40 odborníků z různých společností se připojilo k Vodafonu v rámci třetího ročníku workshopu LGBT+ Equality and Inclusion.

Za účasti vedení společnosti se probírali otázky LGBT komunity v pracovním prostředí a jak budovat firmy, které jsou diverzitní, otevřené a kde nikdo nemusí skrývat svojí orientaci. Zastřešující platforma Pride Business Forum i letos uvítala nové partnery, které mají sílu nakročit k pozitivním změnám a inspirovat celou společnost.

První místo za diverzitu

12. 12. 2018  Novinky

Z patnáctého ročníku soutěže TOP Odpovědná firma 2018 si kromě pěti zlatých certifikátů napříč kategoriemi odnesl Vodafone vítězství v kategorii TOP Odpovědná firma v diverzitě. Odpovědná strategie a přístup se ve Vodafonu zaměřuje na všechny hlavní oblasti diverzity: genderovou, generační, LGBT a na zdravotně znevýhodněné osoby.

Všechny barvy duhy

11. 8. 2018  Novinky

Vodafone se stal i letos hrdým partnerem “pochodu hrdosti”. Právě průvod z Václavského náměstí do Letenského parku zakončuje každoroční festival Prague Pride. Více než 100 zaměstanců Vodafonu přišlo podpořit myšlenku diverzity a otevřené společnosti. Rytmus udávalo 18 bubeníků z Tam Tam Batacuda, vlála obří vlajka a letos poprvé doplnil průvod i alegorický vůz s DJ. Celkově se průvodu zúčastnilo více než 40 tisíc lidí, včetně politiků.

Všechny barvy tolerance

18. 7. 2018  Novinky

Vodafone získal hlavní cenu „LGBT Friendly Employer 2018 Champion“ na koferenci Pride Business Forum. V konkurenci dalších 12 zaměstnavatelů ho porota ohodnotila jako “společnost, která je nejdále v zavádění inkluze LGBT osob na pracovišti a její́ přístup může být inspirací a vzorem pro ostatní́ zaměstnavatele”. To potvrzuje i Jana Vychroňová, HR manažerka: „Otevřenost a tolerance jsou dvě oblasti, které jsou součástí firemní kultury Vodafonu od samého počátku“.

900 podpisů na podporu manželství pro všechny

13. 3. 2018  Novinky

Předali jsme 900 podpisů od našich kolegů a zákazníků na podporu manželství pro všechny, na podporu iniciativy Jsme fér. Zároveň jsme u nás přivítali paní Thalii Zepatos, ředitelku pro výzkum a komunikaci americké kampaně za manželství pro všechny.

Matky a otcové vítáni

9. 3. 2018  Novinky

Rodiče jako nevyužitý ekonomický potenciál pro zaměstnavatele bylo hlavní téma konference „Charta diverzity: matky a otcové vítáni“, kterou jsme spolu s platformou Byznys pro společnost pořádali již podruhé. Při té příležitosti Vodafone oznámil, že od 1. dubna přidává k zákonnému týdnu dovolené pro otce a týdnu volna od Vodafonu ještě jeden týden navíc. Tatínkové z Vodafonu si tak po narození potomka užijí 3 týdny placené otcovské dovolené.

„Slané ženy“ ve Vodafonu

5. 3. 2018  Novinky

Jejich pot je asi 5x slanější než u zdravých jedinců, proto se jim říká „slané ženy“. Trpí nevyléčitelnou nemocí plic, cystickou fibrózou. Pacienti se ze 75 % nedožijí ani 32 let. Na Mezinárodní týden žen, který se ve Vodafonu slaví, se zaměstnanci seznámili se závažnou diagnózou očima slavného fotografa Roberta Vana. Nadace Vodafone pravidelně podporuje Klub nemocných cystickou fibrózou, naposledy v rámci #GivingTuesday a kampaně #bezdechu.

#jsmefér

14. 2. 2018  Novinky

Homosexuální páry se v Česku můžou registrovat. Registrace má ale k opravdovému manželství dost daleko. Nemohou třeba pobírat vdovský důchod nebo mít společné jmění. Neziskové organizace s firmami začaly sbírat podpisy na podporu manželství pro páry stejného pohlaví a Vodafone se ke kampani Jsme fér přidal hned v první vlně. Iniciativa si dala za cíl do 1. května 2018 sesbírat 50 tisíc podpisů, veřejnost může petici podepsat i v našich prodejnách.

Ústní myš nebo vozík Free. Jak lidem s postižením usnadňují život?

29. 11. 2017  Novinky

Věda i technika jdou neustále kupředu. Díky jejich rozvoji se také lidem s různým zdravotním postižením zvyšuje kvalita života. Právě na to se zaměří další ročník konference INSPO. Ochutnávku programu a IT novinek jsme představili na tiskové konferenci na Magistrátu hlavního města Prahy. Největší ICT konference pro lidi s postižením v ČR se bude konat 7. dubna 2018 v Kongresovém centru Praha. Generálním partnerem konference INSPO je už popáté Nadace Vodafone.

Sbarvouven.cz ve Vodafonu už třetím rokem

22. 9. 2017  Novinky

Už třetí rok podporujeme LGBT poradnu Sbarvouven.cz. Letos jsme mezi zaměstnanci vybrali přes 106 tisíc, které Nadace Vodafone zdvojnásobila, takže jsme předali rekordních 213 tisíc korun. Sumu, která pokryje roční provoz poradny, symbolicky převzal od našeho vedení Czeslaw Walek.

V barvách duhy

14. 8. 2017  Novinky

Vodafone je celosvětově hrdým partnerem festivalu Pride, který každoročně podporuje LGBT komunitu a především myšlenku rovnoprávnosti a diverzity. Hodnoty, které ve Vodafonu dlouhodobě podporujeme a ke kterým se hlásíme i my v České republice. A proto jsme také rádi, že se k festivalu Prague Pride zapojilo 35 tisíc lidí, kteří se v sobotu 12. srpna přišli bavit do barevného průvodu. Před naší prodejnou na Václavském náměstí rozpumpovali atmosféru skvělí bubeníci, kteří nám udávali rytmus celou cestu Prahou, až ke stanu Vodafonu v Letenském parku.

Vodafone zpříjemní neslyšícím komunikaci na prodejnách

1. 8. 2017  Novinky

Zahájili jsme v prodejnách pilotní testování služby Tiché spojení, která umožní neslyšícím a sluchově postiženým zákazníkům snáze komunikovat se zaměstnanci prodejny. Tiché spojení zajistí jak on-line tlumočení do českého znakového jazyka pro neslyšící klienty, tak přepis mluveného slova pro nedoslýchavé zákazníky. V České republice žije více než půl milionu neslyšících a sluchově postižených lidí. Více se můžete dočíst zde.

Pojďme se bavit o rovných právech - S barvou ven 2017

22. 6. 2017  Novinky

Letos již potřetí přijali pozvání do Vodafonu  Ester Janečkovou spolu s hosty z poradny sbarvouven.cz. Mezi účatníky byli Jaroslav Lorman, který byl pro svoji orientaci vyloučen z církve, a Adam, který prodělal změnu pohlaví, a dnes dělá v poradně mentora. 

Pride Business Forum

16. 6. 2017  Novinky

Pride Business Forum je každoroční summit, který poskytuje prostor pro diskusi, výměnu dobrých nápadů a postupů mezi podniky v oblasti LGBTI rozmanitosti v pracovním prostoru. Letošní Fórum se zaměřilo na obchodní dopad diverzity a na LGBT rovnost. Za společnost Vodafone přednášel Harry Odenhoven na téma „Jak zapojit management do LGBT diverzity na pracovišti“.Vodafone ČR převzal ocenění LGBT Achievement Award

6. 6. 2017  Novinky

Cena od Vodafone Group je pochvalou za to, že jdeme příkladem ostatním firmám v ČR (a taky ostatním vodafonním pobočkám) – ať už jde o narovnání benefitů tam, kde legislativa diskriminuje LGBT páry, organizování workshopů, spolupráci s neziskovkou Sbarvouven, podporu kampaně Stejná rodina nebo spoluorganizaci Pride Byznys Forum (největšího summitu ve střední Evropě).

Technologie pomáhají ženám

2. 6. 2017  Novinky

Jak můžou technologie pomoci ženám v podnikání? A matkám v integraci do pracovního trhu? I o tom bylo setkání v pátek 2. 6. podnikatelek z různých regionálních zastoupení Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) ve Vodafonu. Prohlédly si OneNet centrum a seznámili jsme je s nejnovějším vývojem technologií (například i s úzkopásmovým internetem věcí NB-IoT). Tématem bylo i zaměstnávání matek a možnosti skloubení rodinného a pracovního života – a právě i tam můžou mobilní technologie ženám pomáhat. Inspirativní setkání s ČMAPM, která má nejdelší tradicí v České republice a největší funkční síť na regionální, národní i mezinárodní úrovni.

Běháme pro dobrou věc

29. 4. 2017  Novinky

Ani letošní aprílové počasí nás neodradilo, a v Praze, Brně a Olomouci nás na noční běh pro Světlušku vyrazily bezmála tři stovky. Na fond pro zrakově postižené jsme tentokrát přispěli 150 tisíci korun! Kolegové z Chrudimi se ale nedali zahanbit, a v Hradci Králové závodili proti rakovině.

Vodafone už podruhé jako ambasador iniciativy HeForShe

13. 3. 2017  Novinky

I letos pokračoval Vodafone v mezinárodní kampani HeForShe za rovnoprávnost žen. Znovu spolupracoval s neziskovou organizací Mimo domov. Letos se do iniciativy aktivně zapojily i chovanky z dětských domovů, které se loňských kurzů účastnily. Jednou z nich byla devatenáctiletá Noemí, která vyzývala k podpisu HeForShe a k pomoci dívkám z dětských domovů. Více zde.  

Konference Matky vítány: Vodafone podporuje návrat matek do práce

10. 3. 2017  Novinky

Společně s neziskovou organizací Byznys pro společnost v prostorách ČSOB Inspirace na Praze 1 jsme zorganizovali konferenci s názvem "Matky vítány". Účastnili se jí  zaměstnavatelé, odborníci, média, stát a profesní sdružení ahledali řešení pro snazší návrat do zaměstnání pro ženy po mateřské dovolené.

 Mluvilo se i o dalších tématech: https://youtu.be/EKgtouExv-c

Vodafone hostil první workshop Pride Business Forum

10. 2. 2017  Novinky

Ve spolupráci s  Byznys pro společnost (Evropská Charta Diverzity) a Prague Pride  se zástupci firem zaměřili na hlavní téma workshopu: „Podpůrné prostředí, jako nezbytnost pro LGBT zaměstnance“.

Ve Vodafonu je pro nás diverzita prioritou. Chceme, aby se u nas zaměstanci cítili dobře bez ohledu na věk, pohlaví, orientaci, sexuální identitu apod.

Vodafone dostal Cenu bePROUD

18. 5. 2017  Novinky

Za svou vstřícnou a nediskriminační firemní politiku vůči LGBT komunitě získal Vodafone prestižní ocenění v kategorii bePROUD zaměstnavatel roku 2016. Uděluje ji již šestým rokem Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu PROUD vždy 17. května u příležitosti mezinárodního Dne boje proti homofobii a transfobii (IDAHOT) za přínos pro rovnoprávnější život LGBT lidí v naší společnosti.

Ženy a rovnoprávnost

Prosazování rovných příležitostí a práv žen ve společnosti i v práci je jednou z našich klíčových hodnot. Chceme, aby do roku 2020 bylo ve vedení nejméně 30 % manažerek a pracovaly u nás i ženy nad 45 let. Mimo snahu udělat z Vodafonu nejlepšího zaměstnavatele pro ženy, se rovnoprávnosti věnujeme i externě. V červnu 2015 se skupina Vodafone přidala k celosvětové iniciativě OSN HeForShe. V rámci ní jsme v České republice na jaře 2016 začali podporovat českou neziskovou organizaci Mimo domov, která pracuje s dívkami z dětských domovů a zvyšuje jejich šance na úspěšnou integraci ve společnosti.

Matky vítány

V roce 2015 jsme od Gender Studies dostali zvláštní cenu za jedinečný příklad dobré praxe v oblasti firemních benefitů přispívajících ke sladění rodinného a pracovního života. Hlavně za možnost návratu do zaměstnání z mateřské dovolené po šesti měsících, kdy mohou matky využít pracovní doby zkrácené na 30 hodin týdně, ale Vodafone jim přitom platí plný plat. Po půl roce jim navíc dorovnáme rozdíl mezi mzdou a finanční podporou od státu za prvních 16 týdnů mateřské dovolené. To samé platí i pro otce na mateřské a LGBT registrované páry. Navíc Vodafone nabízí možnost pracovat odkudkoli a s flexibilní pracovní dobou. Moderní formy spolupráce využívají maximálně technologie, což umožňuje našim zaměstnancům být výkonnějšími a šťastnějšími v životě.

Vodafone se chová jako odpovědný občan i zaměstnavatel. Podporujeme otevřenou a rozmanitou demokratickou společnost. Chceme, aby do roku 2020 bylo ve vedení nejméně 30 % manažerek a pracovaly u nás i ženy nad 45 let. 

Petr Dvořák
Petr Dvořák
Generální ředitel

Zaostřeno na diverzitu

Vodafone v české společnosti vyniká svou podporou diverzity. Rodičovská politika je u nás stejná jak pro sezdané heterosexuální, tak i pro registrované LGBT páry, včetně možnosti čerpání mateřské dovolené a finanční podpory. Každým rokem se zaměstnanci Vodafonu zapojují do aktivit proti diskriminaci sexuálních menšin a na podporu pestré společnosti, například sbírkami pro projekty neziskových organizací nebo účastí na Prague Pride. Za svou otevřenost jsme v roce 2017 dostali cenu BeProud za nejlepšího zaměstnavatele.

Zaměstnanci pomáhají

Vodafone umožňuje svým zaměstnancům dva plně hrazené dny na spolupráci s neziskovými organizacemi. Za rok 2018/19 se zapojilo 647 dobrovolníků, což je třetina našich zaměstnanců. Nejvíce pomáháme v organizacích zaměřených na ochranu životního prostředí. V průběhu roku probíhá několik dalších zaměstnaneckých iniciativ jako jsou sportovní benefiční akce a zaměstnanecké sbírky. Nadace Vodafone také nabízí zaměstnancům program Týden jinak. Jedná se o 5 dnů placeného volna pro vybrané zaměstnance, kteří mohou pracovat na projektu v neziskových organizacích. V rámci všech těchto zaměstnaneckých aktivit darovali zaměstnanci už 7557 hodin.

Expertní dobrovolnictví

Projekt „Internet je náš kamarád" je dobrovolnickou aktivitou zaměstnanců Vodafonu. Pomáhá seniorům v domovech důchodců v Česku zvýšit jejich digitální dovednosti a tito lidé pak dokážou lépe využívat výhody digitální společnosti. Internet, dobře používaný, je cenným nástrojem inkluze, podporuje sociální začleňování bez ohledu na věk, pohlaví nebo zdravotní postižení. Pro seniory je velkou příležitostí sociálního kontaktu, smysluplného trávení volného času nebo cestou pro sebevzdělávání. Sami si pak dokáží vyhledat například zdravotnické a volnočasové služby nebo trénují paměť. Ve spolupráci s neziskovou organizací Život 90 vyvinul Vodafone i didaktické materiály, které používá dál nejen skupina dobrovolníků Vodafonu, ale i nezisková organizace. Technologicky projekt spoléhá na starší vyřazené, ale funkční počítače, darované buď zaměstnanci Vodafonu nebo přímo firmou.

Zapojení lidí se specifickými potřebami

Vodafone je otevřený pro všechny. Lidé se specifickými potřebami jsou přirozenou součástí týmu, což vychází z DNA naší společnosti. Každého bereme takového, jaký je. Pokud je to možné, upravíme např. pracovní místo nebo dodáme speciální pracovní pomůcky. Samozřejmostí je flexibilní pracovní doba nebo možnost práce z domova. Zaměstnancům se zdravotním znevýhodněním Vodafone přidá navíc 5 volných dnů (personals days) a volný den na vyřizování na ČSSZ nad rámec běžné dovolené.

Nadace Vodafone je také dlouholetým generálním partnerem konference INSPO, která je největší konferencí IT technologií pro zdravotně znevýhodněné osoby ve střední Evropě.

Mládí má zelenou

Vodafonem už prošla řada nadaných mladých lidí. Mluvíme s nimi na univerzitách a pracovních veletrzích. Pro ty co ještě studují a chtějí si vyzkoušet své schopnosti v praxi, nabízí Vodafone stáže a zkrácené úvazky. Příležitostí pro nejlepší absolventy je talentový program Discover. Nabízí možnost vyzkoušet si během dvou let práci v minimálně dvou odděleních a po dokončení programu umožňuje i pracovní cestu do zahraničí. Vodafone chce podporovat mladé a dodat jim kuráž, aby se nebáli jít v životě za svým a dělali to, po čem touží. Proto přichází s platformou #jetovtobě, která nabízí zvýhodněné komunikační služby, ale hlavně desítky akcí youtuberů a influencerů, kteří se snaží mladé lidi rozvíjet a zároveň bavit.

Nadace Vodafone

Za čím Nadace Vodafone stojí? Prohlédněte si naše programy.

Nedostatek dárců krve pomůže vyřešit nová mobilní aplikace

06. 04. 2021  Novinky

U příležitosti Světového dne zdraví (7. dubna) startuje v Česku nová mobilní aplikace Daruju Krev. V tuzemských nemocnicích totiž aktuálně chybí více než 100 000 dárců, jejichž krev by mohla zachraňovat lidské životy v kritických situacích. Projekt Daruju Krev, který aktuálně prochází 8. ročníkem Laboratoře Nadace Vodafone, má ambici toto změnit a vytvořit z  Čechů aktivní komunitu dárců. Více.

INSPO NEWS už 7.dubna online

03. 04. 2021  Novinky

Monitorování srdečního rytmu na dálku, online přepis Covid linky 1221 pro neslyšící nebo počítačové hry pro nevidomé - to jsou technologie, které současná pandemie nemoci Covid-19 významně posunula kupředu. Tyto a další novinky se představí na Světový den zdraví. Více.

Ženu ani květinou neuhodíš

11. 03. 2021  Novinky

8. březen je Mezinárodní den žen, a přesto mnoho žen nemá rozhodně důvod k oslavám. Omezení pohybu a kontaktů, home office, sociální izolace – to vše ještě více komplikuje situaci obětem domácího násilí, jejichž počet v době pandemie dramaticky roste. Téma není lhostejné ani tuzemským firmám. České pobočky společností Vodafone, Avon a IKEA se nyní ve spolupráci s organizací ROSA – Centrum pro ženy a Policií České republiky rozhodly otevřeně hovořit o tom, jak s domácím násilím z pozice zaměstnavatele bojují. Více.

Věříme, že technologie mohou zlepšit životy lidí a začlenit všechny bez rozdílu a ohledu na jejich životní situaci a potřeby. Proto podporujeme a rozvíjíme technologie a inovace s pozitivním sociálním dopadem.

Adriana Dergam
Zuzana Holá
Ředitelka korporátní komunikace a udržitelnosti Vodafone

Co o naší První zelené síti soudí odborníci?

Václav Cílek Václav Cílek, geolog a klimatolog

"Energetika je jednou ze základních věcí našeho života. Dokud energie bylo dost, byla laciná a nevěděli jsme o tom, že oxid uhličitý poškozuje atmosféru a zvýrazňuje klimatické stavy, tak jsme se ani nemuseli starat. Energie bývala nějak automaticky zaručená konstanta. Časy se ale mění, takže je vhodné podporovat všechny jedince a firmy, kteří se upřímně snaží nalézat nová energetická řešení a to nikoliv pro vlastní užitek, ale z pocitu zodpovědnosti za chod světa."

Vojtěch KoteckýVojtěch Kotecký, programový ředitel Hnutí DUHA

"Sázka na čistou, domácí a hi-tech energii je chytrá. Vodafone evidentně přemýšlí několik tahů dopředu. Přechod na zelenou elektřinou bude prospěšný pro zdraví každého z nás i pro českou ekonomiku a přitom na něm Vodafone vydělá."

Jan PretelJan Pretel, klimatolog

"Tuto aktivitu považuji z hlediska ochrany životního prostředí za velmi prospěšnou – stačí malý orientační propočet. Společnost E. ON, která Vodafonu dodává ročně kolem 50 GWh energie potřebné pro provoz mobilní sítě, ji ze 70 % vyrábí z obnovitelných zdrojů, tedy ze zdrojů prakticky bezemisních. V našich klimatických podmínkách to při průměrné denní spotřebě energie na teplo a přípravu teplé vody pro jednu osobu kolem 3 kWh znamená vlastně úsporu emisí, které jsou nutné pro energetické zajištění základních podmínek života obyvatel ve městech, jako např. Trutnov, Kolín či Písek, což už jsou dost velká města! Potěšující na tom je i to, že E.ON nakupuje více než polovinu energie z malých vodních elektráren, tedy ze zdrojů minimálně dotovaných. A pokud zbývajících 30 % energetické spotřeby Vodafone pokryje výsadbou nových stromů, pro životní prostředí ještě lépe!"

Linda JablonskáLinda Jablonská, režisérka

"Zelená síť je sympatický projekt, ve kterém může být velká firma příkladem státu i jednotlivcům. Jen houšť.