Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Vodafone Business Blog

Inspirujte se, jak technologie a inovace pomáhají firmám růst
Internet věcí

Budoucnost internetu věcí už začala

21. 12. 2020

Termín internet věcí, zkráceně IoT, se začíná v poslední době prosazovat v rámci digitalizace čím dál tím častěji, což svědčí o jeho aktuálnosti. „Česká republika je v NB-IoT sítích špička ve světě a málo se o tom mluví. Máme obrovskou možnost vyvíjet řešení na síti budoucnosti,“ říká Otto Zeman, manažer internetu věcí ve Vodafonu.

Naše síť

Jak vypadá migrace na SD-WAN v 5 jednoduchých krocích

20. 11. 2020

Nová síť, nové možnosti. SD-WAN firmám pomáhá k nepřetržité, bezpečné a ještě rychlejší konektivitě. Jak na to, aby byl váš přechod na SD-WAN opravdu bezstarostný a bezproblémový? Vše s vámi projdeme krok za krokem. Poznáte nejen nesporné výhody, které Vodafone SD-WAN představuje pro vaše podnikání, ale především to, že celý přechod není taková věda, jak se na první pohled může zdát.

Naše síť

SD-WAN: připojení nové doby vás dokonale připraví na svět chytrých technologií, 5G i IoT

18. 11. 2020

V dnešní době lidé očekávají, že budou mít přístup ke všem informacím kdykoli, kdekoli a z jakéhokoli zařízení. V tom jim ve velké míře pomáhají například mobilní telefony, notebooky nebo cloudová řešení. Existuje optimální řešení, které bude bezpečné, spolehlivé a ještě sníží náklady? Teď už ano. Přečtěte si o nové, rychlejší, zkrátka lepší síti SD-WAN.

Naši zákazníci

Když proudí data, proudí i energie

12. 10. 2020

O technologiích mluví jogínka Eva Scohy velmi otevřeně. S jejím podnikáním jsou pevně provázané a ona sama se nijak netají tím, že v jejím životě hrají důležitou roli. Je důkazem toho, že i duchovně založený člověk může žít s technologiemi v symbióze. Pokud je navíc dobře využívá, pomáhají mu posouvat se v podnikání dále. Tak jako majitelce virtuálního jógového studia a e-shopu „Jóguj online“ (@jogujonline) pomáhá Gigabit internet pro podnikatele od Vodafonu.

Naši zákazníci

Siláci v digitálním světě

12. 10. 2020

Bicepsdigital. Silné digitální studio, jak o něm mluví jeho zakladatelé Allen Vidras a Rudolf Matějček, úspěšně roste od roku 2016. Neporazila ho ani pandemie koronaviru. Naopak nyní v ještě větším měřítku produkuje web design, aplikace a pomáhá brandům s vizuální prezentací. A to nejen doma, ale i daleko za hranicemi. Zdá se, že díky skvělé orientaci v technologiích, špičkovým znalostem a kvalitnímu internetovému připojení není pro tuhle podnikatelskou dvojici nic nemožné.

Naši zákazníci

Tenhle podnik je jiné kafe…

12. 10. 2020

Je majitelem malé rodinné kavárny PIKOLA v historickém centru Šumperku, kde vám naservíruje skvělou kávu z vlastní pražírny. Kromě toho má velké nápady, kterých se ani trochu nebojí. Kavárník Jiří Giesl vytvořil pomocí moderních technologií a internetu vlastní online svět, kde se všechno točí kolem kafe. A navzdory této nelehké době se mu v něm víc než daří.

Internet věcí

Golfový turnaj nebo balík na cestě: s Vodafonem Invent budete vědět, kde to vázne

15. 9. 2020

Internet věcí, zkráceně IoT, hýbe světem. Různá čidla a senzory sbírají data z okolního prostředí, která vysílají k dalšímu zpracování a předávají nám tak cenné informace, které usnadňují každodenní fungování téměř ve všech oblastech našeho života. Právě díky IoT dnes funguje například chytrá domácnost, budova i kancelář, chytré hodinky a náramky, monitoring energií a další. Velkým přínosem je internet věcí také v oblasti zemědělství, zdravotnictví, výroby nebo v logistice. A s Vodafonem Invent je svět IoT připraven nakopnout i váš byznys.

Internet věcí

Internet věcí vám pomůže dodržet social distancing

15. 9. 2020

Takzvaný internet věcí (IoT), ve kterém spolu díky online propojení mohou komunikovat čidla, nejrůznější zařízení a stroje, je dobrým pomocníkem i v současném boji proti šíření koronaviru. „V naší firmě máme senzory na pracovních místech a dostáváme tak reálná data o vytíženosti kanceláří,“ říká Viktoria Korabelniková, IoT Country Sales Manager společnosti Vodafone Business. Zároveň ale dodává, že senzory neznamenají „špehování“, protože ve Vodafonu funguje flexi office – zaměstnanci nemají stálá pracovní místa, ale prostor využívají podle aktuální potřeby a židle nepatří konkrétnímu pracovníkovi.