Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Vodafone Business Blog

Inspirujte se, jak technologie a inovace pomáhají firmám růst
Internet věcí

Golfový turnaj nebo balík na cestě: s Vodafonem Invent budete vědět, kde to vázne

15. 9. 2020

Internet věcí, zkráceně IoT, hýbe světem. Různá čidla a senzory sbírají data z okolního prostředí, která vysílají k dalšímu zpracování a předávají nám tak cenné informace, které usnadňují každodenní fungování téměř ve všech oblastech našeho života. Právě díky IoT dnes funguje například chytrá domácnost, budova i kancelář, chytré hodinky a náramky, monitoring energií a další. Velkým přínosem je internet věcí také v oblasti zemědělství, zdravotnictví, výroby nebo v logistice. A s Vodafonem Invent je svět IoT připraven nakopnout i váš byznys.

Internet věcí

Internet věcí vám pomůže dodržet social distancing

15. 9. 2020

Takzvaný internet věcí (IoT), ve kterém spolu díky online propojení mohou komunikovat čidla, nejrůznější zařízení a stroje, je dobrým pomocníkem i v současném boji proti šíření koronaviru. „V naší firmě máme senzory na pracovních místech a dostáváme tak reálná data o vytíženosti kanceláří,“ říká Viktoria Korabelniková, IoT Country Sales Manager společnosti Vodafone Business. Zároveň ale dodává, že senzory neznamenají „špehování“, protože ve Vodafonu funguje flexi office – zaměstnanci nemají stálá pracovní místa, ale prostor využívají podle aktuální potřeby a židle nepatří konkrétnímu pracovníkovi.

Naše síť

Vítejte v budoucnosti: GigaSíť nakopne podnikání 30× rychlejším internetem

15. 9. 2020

Pamatujete si ještě na doby vytáčeného připojení, u kterého jste si při načítání stránky stihli udělat svačinu? Dnes by vám takové připojení nestačilo ani na přečtení zpráv a o videohovoru s klienty či zákazníky jste si jen mohli nechat zdát. Budoucnost naštěstí přináší mnohem účinnější řešení a Vodafone nyní posunul laťku zase o kus výš. Od srpna 2020 jsme svědky nového milníku ve světě internetu – milníku doby, která přinesla giga rychlý internet.

Naše síť

GigaSítě mění budoucnost. Přináší absolutní pohodlí digitálního světa

14. 8. 2020

Ve Vodafonu věříme v propojenou digitální společnost, která všem lidem významně zkvalitní život. Společnost, ve které rychlý tok dat umožňuje propojení lidí, komunit a věcí na úrovni, o které jsme si zatím mohli nechat jen zdát. S našimi sítěmi nové generace získají lidé přístup k nekonečné škále služeb, které budou mít k dispozici okamžitě. Firmám pak poskytneme náskok a prostor k vývoji nových produktů a služeb pro budoucí generace.

Bezpečnost

Datové centrum Vodafonu: Nejpřísněji zabezpečené prostory si mohou pronajmout i zákazníci

17. 7. 2020

Zálohování, bezpečnost dat či nepřetržitý přístup k souborům patří mezi otázky, které dnes řeší téměř každá moderní firma. Co se vlastně děje s daty, která ukládáte do cloudu a co všechno se podílí na jejich zabezpečení? Nakoukněte pod pokličku Vodafonu a zjistěte, co všechno se skrývá pod označením datové centrum.

Internet věcí

„Asi někde jezdí“ už neuslyšíte. Monitoring golfových vozíků se firmě vyplatí

22. 6. 2020

Sport tak populární, že si ho zahrál i astronaut Apolla 14 na Měsíci. Golf má kolem sebe bezesporu auru výjimečnosti. Původně skotská gentlemanská hra má i u nás tolik přívrženců, že čím dál více hotelů a firem investuje do budování golfových hřišť. Moderní technologie jim navíc vše usnadňují a samotným hráčům zvyšují komfort z hraní. Jak konkrétně? Třeba tím, že odstraňují nejpalčivější problémy spojené s golfovými vozíky.

Digitální transformace

Úspěšní podnikatelé jsou online. Pomůžeme vám být mezi nimi

10. 6. 2020

Význam digitalizace v podnikání je velkým tématem již několik let. Firmy i podnikatelé jsou díky ní efektivnější a lépe se přizpůsobují novým potřebám, které rychle se měnící doba přináší. Využívání digitálních nástrojů je spojeno s množstvím benefitů, jakými jsou bezpečnější přístup k informacím, rychlejší a jednodušší komunikace a řízení firmy, zvýšení produktivity, snížení administrativy, možnost pracovat na dálku apod. Alespoň jednu moderní technologii používá ke své činnosti 75 % malých a středních firem a OSVČ.

Inspirace

Kritická infrastruktura je důležitá nejen v době krize, ale i po ní

29. 5. 2020

Uplynulé týdny přinesly řadu změn a mnoho firem a organizací se dosud potýká se zaváděním nových vnitřních opatření. Většina firem by měla mít připravený krizový plán s jasnými postupy, které jí pomohou nenadálou situaci překonat a snadněji se adaptovat. Jak je to ale s návratem k původním normám? Reaktivace organizačních jednotek, procesů a činností může být mnohem náročnější, než se zdá, je proto dobré se na ni dostatečně připravit.

Inspirace

Chytrá karanténa: kde pomáhají moderní technologie

28. 5. 2020

Společností poslední dobou rezonuje téma chytré karantény. Projekt, který vznikl pod záštitou Ministerstva zdravotnictví České republiky, se pustil do boje s koronavirem za pomoci moderních technologií a s cílem omezit šíření nákazy mezi lidmi. V čem ale vlastně spočívá deklarovaná chytrost a co s tím vším má společného Vodafone?