Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Proč GigaSíť?

V GigaSíti můžete používat mobilní služby se superkvalitním internetem a užívat si tak z technologií to nejlepší.

Rychlá

Nejmodernější mobilní síť tvoří LTE část s rychlostí připojení až 400 Mb/s. Budujeme pro vás také 5G síť, která přináší rychlost až 500 Mb/s, opravdu velkou kapacitu a takřka neomezený rozvoj technologií budoucnosti. K 5G síti se v tuto chvíli mohou připojit již 4 miliony obyvatel ČR.

Kvalitní

Moderní technologie od Vodafonu vám přináší spoustu možností. K nim patří například kvalitnější přenos hlasu během hovorů (Technologie VoLTE) nebo možnost mobilního signálu kdekoliv, kde je zároveň i Wi-Fi síť, a to i v zahraničí (Wi-Fi volání). Provozujeme také síť speciálně pro Internet věcí, která připojí všechna vaše chytrá zařízení, ať už jste vy nebo váš majetek kdekoliv (síť NB-IoT).

Zelená

V roce 2011 jsme jako první spustili Zelenou síť a ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR jsme vysadili 500 000 stromů. Jdeme s dobou a od roku 2021 proto naši síť v Evropě pohání čistá 100% energie z obnovitelných zdrojů.

Dostupná

Aktuálně pokrýváme signálem LTE 99 % populace ČR a k nejrychlejší 5G síti se může připojit přes 60 % obyvatel. Zároveň se k našemu pevnému internetu může připojit 99 % českých domácností a až 1,4 milionu z nich bleskovou rychlostí 1 Gb/s. Díky jim je Vodafone lídrem na trhu.

Posilujeme signál v metru

Vysokorychlostní signál teď chytnete mezi 43 stanicemi metra A, B a C. Signál v pražské podzemní dopravě stále posilujeme, takže zhruba do 2 let si budou cestující moci užívat vysokorychlostní LTE v celé síti metra.

home

Signál v budovách

Silně zastavěné oblasti nebo silné zdi mohou ovlivnit prostupnost signálu. Podívejte se , jak funguje prostupnost signálu ve městě a jaký signál se do budov dostává snadněji.

Pokrytí ve vlacích

Přestože pokrýváme signálem 98 % železničních tratí, konstrukce vlaků ho značně tlumí. Řešení proto hledáme společně s dopravci – zesilovače signálu, nebo VoWiFi. Podívejte se, jak to funguje.

Mapa stavu pokrytí

GigaMilníky

2021

5G síť pokrývá 60 % populace ČR

5G laboratoř UniLab ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně, ve které si mohou firmy a start-upy otestovat své nápady a zařízení v oblasti IoT nebo pro Průmysl 4.0

Kvalita naší LTE sítě: Měsíčník Chip prověřil kvalitu mobilní sítě v ČR a výsledky testu zveřejnil v aktuálním čísle. Z měření německého partnerského časopisu NET CHECK jsme vyšli jako vítěz se známkou 1,09.

Vodafone jako první tuzemský operátor 31. 3. vypnul svou 3G síť. Uvolněné frekvence využije pro posílení LTE a výstavbu sítě 5. generace.

2020

Startujeme s Gigabit internetem

V říjnu jsme spustili 5G síť v 5 českých městech a v pražském metru. 5G signálem pokryl Vodafone metro jako jeden z prvních operátorů v EU.

2019

Vodafone se spojil s UPC a vznikla tak superrychlá GigaSíť. Naši klienti mají k dispozici ještě více kvalitních služeb.

Udělali jsme maximum proto, aby se i letos naše síť stala tou nejlepší na českém trhu. To se nám povedlo – v testu kvality společnosti P3 communications 2019 je síť Vodafonu Best in Test.

2018

V dubnu 2018 jsme v testu kvality sítě společnosti P3 communications už potřetí zabodovali. Naše síť je Best in Test, ať už jde o data nebo hlasové služby.

V LTE nemáme konkurenci. Test DSL.cz naši síť znovu vyhodnotil jako nejrychlejší na trhu.

2017

Obhájili jsme 1. místo v měření společnosti P3 communications, ve kterém rychlost našeho internetu dosáhla téměř 50 Mbps. Tak vypadá nejlepší síť v Česku.

Získali jsme ocenění za nejrychlejší 4G LTE síť od serveru DSL.cz za rok 2016. Průměrná rychlost stoupla na 30,3 Mb/s, což je o 15 % víc než v roce 2015.

Na konci roku jsme spustili jsme úzkopásmovou NB-IOT síť určenou výhradně pro přenos dat.

Užívejte si GigaSíť neomezeně

Už se nemusíte omezovat, používejte neomezený internet kdekoli. Pořidte si neomezená mobilní data i neomezený pevný internet.

Jestli stále váháte, kolik dat opravdu potřebujete, vyzkoušejte naší datovou kalkulačku.