Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Vítejte v Době gigové

Naše GigaSíť spojuje vysoce kvalitní mobilní služby a superrychlý Gigabit internet

Proč GigaSíť?

GigaSíť spojuje mobilní služby s vysoce kvalitním pevným internetem a umožňuje tak užívat si nové technologie naplno.

Naše síť už popáté zvítězila v nezávislém testu kvality sítě společnosti umlaut (dříve P3). Záleží nám ale také na životním prostředí, a proto máme zelenou síť, kterou z velké části napájíme z obnovitelných zdrojů. Stejně tak hlídáme, aby byla po všech stránkách bezpečná.

Větší

Spojením obou firem se stáváme největším poskytovatelem připojení k sítím nové generace a služeb placené kabelové televize v České republice.

Rychlejší

Díky propojení sítí UPC a Vodafonu mohou zákazníci využívat rychlost domácího internetu až 1Gbit/s a k tomu neomezená data v mobilu přes 4G, ať už jsou kdekoliv.

Kvalitnější

Převzetím UPC sítě je pro všechny zákazníky připravena ta nejkvalitnější technologie pro připojení domácností a firem k internetu. Stabilní, rychlá, spolehlivá.

Když technologie pomáhají

Navigace nevidomé lyžařky

Paralympijská atletka Noemi Ristau si celý život přála sjet svah na lyžích bez asistence vodiče. Podívejte se, jak jí rychlá odezva 5G sítě pomohla tento sen splnit.

První český 5G holografický hovor

Viceprezident Vodafonu pro technologie Milan Zíka navštívil 54. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, ačkoliv byl zrovna 120 kilometrů daleko.

Technologie, na které se můžete spolehnout

 • LTE

  4G LTE je síť umožňující rychlé datové přenosy a spolehlivější hlasové služby.

  Více o LTE

 • 5G

  5G síť označuje novou technologii telekomunikačního standardu – nejrychlejší bezdrátové připojení s nízkou prodlevou.

  Více o 5G

 • VoLTE

  Technologie VoLTE (Voice over LTE ) nabízí volání v nejvyšší kvalitě, protože využívá Vodafone LTE síť.

  Více o VoLTE

 • Wi-Fi volání

  Díky volání přes Wi-Fi se dovoláte i z míst, kde běžný signál není. Ke spojení vám stačí jen Wi-Fi síť a zařízení, které tuto technologii přímo podporuje.

  Více o Wi-Fi volání

 • xDSL a optická síť

  S Vodafonem můžete svoji domácnost k internetu bez omezení přenesených dat připojit hned několika způsoby.

  Více o xDSL a optické síti

 • NB-IoT

  NB-IoT je speciální úzkopásmová síť, určená výhradně pro přenos dat. Na rozdíl od běžné mobilní sítě, jak ji znáte, je určena pro chytré věci.

  Více o NB-IoT

Užívejte si GigaSíť neomezeně

Už nemusíte nic řešit. Pořiďte si neomezená mobilní data i neomezený pevný internet a buďte neustále připojeni.

Jestli stále váháte, kolik dat vlastně potřebujete, vyzkoušejte naši datovou kalkulačku.

GigaSíť spojuje
přes 99 % lidí

Zjistěte, jaké mobilní či pevné pokrytí je přímo na vaší adrese, nebo se podívejte, jak GigaSíť spojuje 13 evropských zemí. Pokrytí pro vás stále vylepšujeme a stavíme nové vysílače.

Pokud máte problém se signálem v pokryté oblasti, zkontrolujte si, jestli máte LTE zařízení a LTE SIM kartu.

Posilujeme pro vás signál v metru

Vysokorychlostní signál teď chytnete mezi 36 stanicemi metra A, B a C. Signál v pražském metru stále posilujeme, takže zhruba do dvou let by si měli cestující užívat vysokorychlostní LTE kdekoliv v síti pražského metra.

Signál v budovách

Silně zastavěné oblasti nebo silné zdi mohou ovlivnit prostupnost signálu. Podívejte se , jak funguje prostupnost signálu ve městě a jaký signál snáze prostupuje do budov.

Pokrytí ve vlacích

Přestože pokrýváme signálem 98 % železničních tratí, konstrukce vlaků ho značně tlumí. Řešení proto hledáme společně s dopravci – zesilovače signálu, nebo VoWiFi. Podívejte se, jak to funguje.

Otázky a odpovědi

Co potřebuji, aby mi LTE, tedy rychlý internet, na mém telefonu/tabletu fungovalo?

Pro využití LTE pokrytí je třeba mít telefon, který podporuje LTE, dále potřebujeme LTE SIM kartu, kterou si můžete zdarma objednat nebo vyměnit v kterékoli pobočce Vodafonu. Veškeré kontakty vám na novou kartu přesuneme. A v neposlední řadě jeden z našich tarifů, který obsahuje mobilní internet.

Kde zjistím, jaký internet mi můžete nabídnout u mě doma nebo v kanceláři?

Neomezeným pevným internetem pokrýváme 99 % domácností. Konkrétní možnosti na vaší adrese zjistíme jednoduše zde: vodafone.cz/pevny-internet

Více informací naleznete v Centru péče.