Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Nechte své děti objevovat svět bezpečně

Zásady dobrého digitálního rodiče


Vaše děti mohou být na internetu v ohrožení. Můžete je ale ochránit s pomocí hned několika nástrojů. Pomůže vám nastavení finančních limitů v Můj Vodafone nebo jednoduché zamezení přístupu ke službám nevhodným pro děti a mladistvé přes mobilní zařízení. Využít můžete i aplikaci Záchranka nebo přípravnou simulaci Fakebook. Podle věku dítěte nastavte pravidla a zabezpečte zařízení svých dětí. Seznamte se s fenomény, jako je online hecování, a zvyšujte digitální dovednosti u sebe i u dětí. Zkrátka buďte dobrým digitálním rodičem. 

Domluvte se
Děti si umí se zákazy obvykle poradit.

Jděte s dobou 
Děti ovládají technologie lépe než vy.

Naslouchejte
Děti potřebují zájem a čas rodičů.

Vodafone Family Security app icon

Vodafone Family Security

Chcete dát dětem volnost a přitom vědět, že jsou v pořádku? Nebo byste jim rádi omezili přístup na nevhodné internetové stránky? Máme pro vás řešení - naši novou aplikaci Vodafone Family Security.

Jen za 49 Kč měsíčně můžete aplikaci využít až na 6 zařízeních. Teď navíc nabízíme na zkoušku jeden měsíc zdarma.

Nainstalovat aplikaci je snadné, ať máte tarif nebo předplacenou kartu. Je dostupná při iOS i Android a funguje na telefonu i tabletu.

Icon / HiFi-Icons / family / light_theme Copy

Zobrazuje polohu dětí
Budete dostávat upozornění, že vaše dítě dorazilo do nastavené lokality (kroužku, školy, domů) nebo ji naopak opustilo.

Blokuje nežádoucí obsah na internetu
Můžete zakázat přístup na vybrané stránky, využít doporučených filtrů pro různé věkové skupiny nebo zakázat instalaci nevhodných aplikací do telefonu.

Lokalizuje telefon při ztrátě
Hned poznáte, jestli dítě telefon skutečně ztratilo, a případně kde, nebo jen zapomnělo doma, ve školní lavici nebo třeba na hřišti.

Náhled aplikce Vodafone Family Security

Prohlédněte si, co aplikace nabízí

 Záchranka

Aplikace Záchranka nejen vám, ale i vašim dětem pomůže s kontaktem Zdravotnické záchranné služby v případě nouze, obsahuje cenné rady pro první pomoc nebo informace o nejbližších lékárnách a lékařích. Generálním partnerem projektu je Nadace Vodafone.

 Rychle přivoláte pomoc
Záchranná služba navíc uvidí informaci o vaší poloze a případně i další doplňující informace o zdravotním stavu, které doporučujeme v aplikaci vyplnit.

Lokátor
Díky funkci Lokátor najdete nejbližší nemocniční a zubařskou pohotovost, lékárnu nebo defibrilátor.

Návody
Aplikace obsahuje přehledné návody pro první pomoc v různých situacích.

Další informace najdete přímo na www.zachrankaapp.czAplikaci si můžete stáhnout zdarma:

Dostupné na App Store Získejte na Google play Získat na Windows Store

Digitální dovednosti pro život

Věnujte se bezpečnosti internetu a zaměřte se na tři základní dovednosti pro digi život – sebevědomou digitální komunikaci, způsobilé používání online nástrojů a kritické uvažování.

Právě kritické myšlení pokrývá všechna důležitá témata bezpečnosti – od falešných zpráv po phishing, Je důležité, abyste se cítili sebevědomě, když hovoříte se svými dětmi o digitálním světě a sami se v něm dobře orientovali.

Vyzkoušejte si online kvíz, který vám prozradí, jak jsou na tom vaše digitální dovednosti.

Spustit test

Online hecování

Online hecování může být velmi prospěšné i velmi nebezpečné. Děti si už od velmi nízkého věku budují svou online identitu a současně v digitálním světě čelí novým společenským tlakům.

Od kyberšikany a „sextingu“ (sdílení fotografií se sexuálním obsahem online nebo prostřednictvím mobilu) až po zapojování se do online hecování nebo vyvolávání nátlaku. To vše s jednoduchým cílem – zapadnout mezi ostatní a podílet se na činnostech propagovaných na sociálních sítích. Náš vzdělávací modul zaměřený na Online hecování informuje pedagogy i rodiče a povzbuzuje mezi dětmi a mladými lidmi diskusi. Je třeba otevřeně mluvit o tlaku, kterému čelí v online prostředí a pomoci jim osvojit si návyky na zvládání podobných situací.

Rizikové online chování

Zasílání osobních fotek

Psaní negativních komentářů 

Provokace urážkami a pomluvami

Sexting

Slepé následování vrstevníků

Velký počet lajků u fotografií

Setkání na slepo s někým cizím

Chlubení se koupenými věcmi

Záškoláctví

Strach, že vám něco uteče

Zadlužování a nákupy pro efekt

Šikana

MOVETIME Family Watch

Stále spolu, i když bez sebe. V TCL světě se vaše děti neztratí.

Hodinky TCL MOVETIME Family Watch představují inovativní způsob, jak si udržet přehled o aktivitě vašich dětí. Díky speciální aplikaci v mobilu (Android i iOS) můžete bezpečně nejen sledovat pohyb svých dětí, ale i navzájem komunikovat. Více.

2 977 Kč

Koupit hodinky

Aplikace si můžete stáhnout zdarma:

Dostupné na App Store Získejte na Google play

Klid rodičů a kamarád dítěte v jednom

Pořiďte svým dětem chytré hodinky MOVETIME Family spolu se speciálním tarifem, který nabízí 100 minut volání a 250 MB na jejich provoz jen za 104 Kč měsíčně. Budete pak za pár korun v kontaktu kdykoliv a kdekoliv potřebujete.

koupit hodinky s tarifem

Hodinky TCL MOVETIME Family představují inovativní způsob, jak si udržet přehled o aktivitách vašich dětí. Díky aplikaci v mobilu (Android i iOS) můžete nejen bezpečně sledovat pohyb svých ratolestí, ale i navzájem komunikovat. Hodinky pomáhají vést vaše děti k větší samostatnosti a při tom vám dodají klid.

Ale pozor, nemluvíme tu o žádném obyčejném GPS sledovači, ačkoliv to umí velmi dobře. S TCL MOVETIME si navíc můžete nastavit vlastní bezpečnou zónu a o jejím opuštění budete okamžitě informováni prostřednictvím aplikace. Díky SIM kartě s hlasovým a datovým tarifem umožňují hodinky i přímou komunikaci – volání, hlasové a obrázkové zprávy. A vaše děti budou určitě bavit i další vychytávky, jako třeba možnost spojit se s kamarády nebo zábavné hry. A nebojte, hodinky toho vydrží vážně hodně. Jsou prachu i vodě odolné (zkrátka dětem odolné).


Nemusíte je držet za ruku, abyste věděli, že jsou v bezpečí. Podpořte své děti v samostatnosti, dopřejte jim svobodu a svému svědomí klid.Spolupracujeme