Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Digitální rodičovství

Jako rodiče chráníte své děti před okolním světem a před vším, co by jim mohlo ublížit. Ale chráníte je i ve světě digitálním?

Zásady dobrého digitálního rodiče


Vaše děti mohou být na internetu v ohrožení. Můžete je ale ochránit s pomocí hned několika nástrojů. Pomůže vám nastavení finančních limitů v Můj Vodafone nebo jednoduché zamezení přístupu ke službám nevhodným pro děti a mladistvé přes mobilní zařízení. Využít můžete i aplikaci Záchranka nebo přípravnou simulaci Fakebook. Podle věku dítěte nastavte pravidla a zabezpečte zařízení svých dětí. Seznamte se s fenomény, jako je online hecování, a zvyšujte digitální dovednosti u sebe i u dětí. Zkrátka buďte dobrým digitálním rodičem. 

Domluvte se
Děti si umí se zákazy obvykle poradit.

Jděte s dobou 
Děti ovládají technologie lépe než vy.

Naslouchejte
Děti potřebují zájem a čas rodičů.

NástrojeMůj Vodafone

Díky samoobsluze Můj Vodafone budete mít aktivity svého dítěte pod kontrolou. Ať se vám neotvírá peněženka v kapse, nastavte mu FlexiStrop, FlexiLimit či blokování služeb nevhodných pro děti a mladistvé.

FlexiLimit

FlexiLimit vám pomáhá hlídat výdaje za všechny placené služby. Stačí si pro číslo nastavit limit a my vás upozorníme SMSkou, jakmile dosáhnete 75 % a 100 % nastaveného limitu. I když limitu dosáhnete, můžete na uvedeném čísle klidně využívat naše služby dál. Žádnou službu vám neodstřihneme, jen budete vědět, kolik jste už ze svého rozpočtu vyčerpali.

Aktivovat v Můj Vodafone

FlexiStrop

Stačí si nastavit limit, který chcete maximálně provolat. Při dosažení této částky vám automaticky omezíme placené služby. Obnovíme je zase až se začátkem nového účtovacího období. O čerpání FlexiStropu vám dáme vědět SMSkou při dosažení 50 %, 90 % a 100 % limitu. I po dosažení FlexiStropu samozřejmě budete moci dál přijímat hovory, SMSky i MMSky.

Aktivovat v Můj Vodafone

Blokování služeb

Nabízíme možnost zdarma využít Blokování služeb nevhodných pro děti a mladistvé. S tímto nastavením zamezíte možnosti přístupu k "dospělým" službám přes mobilní zařízení vašeho dítěte. Nebo chcete, aby si vaši potomci volně prohlíželi stránky, kde se nachází erotika, seznamky, porno, hazardní hry, loterie, prémiové SMS nebo audiotexové služby?

Aktivovat v Můj Vodafone

 Záchranka

Aplikace Záchranka nejen vám, ale i vašim dětem pomůže s kontaktem Zdravotnické záchranné služby v případě nouze, obsahuje cenné rady pro první pomoc nebo informace o nejbližších lékárnách a lékařích. Generálním partnerem projektu je Nadace Vodafone.

 Rychle přivoláte pomoc
Záchranná služba navíc uvidí informaci o vaší poloze a případně i další doplňující informace o zdravotním stavu, které doporučujeme v aplikaci vyplnit.

Lokátor
Díky funkci Lokátor najdete nejbližší nemocniční a zubařskou pohotovost, lékárnu nebo defibrilátor.

Návody
Aplikace obsahuje přehledné návody pro první pomoc v různých situacích.

Další informace najdete přímo na www.zachrankaapp.czAplikaci si můžete stáhnout zdarma:

Dostupné na App Store Získejte na Google play Získat na Windows Store


Fakebook

Simulátor Fakebook naučí vaše děti, jak se chovat na síti.

Na Facebooku a dalších sociálních sítích děti často komunikují s neznámými lidmi a dostávají se tak do nebezpečných situací. Fakebook naučí celou vaší rodinu, jak tyto situace zvládat. Vývoj podpořila Nadace Vodafone.

VÍCE O APLIKACI

Návody

Fenomény

Digitální dovednosti pro život

Věnujte se bezpečnosti internetu a zaměřte se na tři základní dovednosti pro digi život – sebevědomou digitální komunikaci, způsobilé používání online nástrojů a kritické uvažování.

Právě kritické myšlení pokrývá všechna důležitá témata bezpečnosti – od falešných zpráv po phishing, Je důležité, abyste se cítili sebevědomě, když hovoříte se svými dětmi o digitálním světě a sami se v něm dobře orientovali.

Vyzkoušejte si online kvíz, který vám prozradí, jak jsou na tom vaše digitální dovednosti.

Spustit test


Online hecování

Online hecování může být velmi prospěšné i velmi nebezpečné. Děti si už od velmi nízkého věku budují svou online identitu a současně v digitálním světě čelí novým společenským tlakům.

Od kyberšikany a „sextingu“ (sdílení fotografií se sexuálním obsahem online nebo prostřednictvím mobilu) až po zapojování se do online hecování nebo vyvolávání nátlaku. To vše s jednoduchým cílem – zapadnout mezi ostatní a podílet se na činnostech propagovaných na sociálních sítích. Náš vzdělávací modul zaměřený na Online hecování informuje pedagogy i rodiče a povzbuzuje mezi dětmi a mladými lidmi diskusi. Je třeba otevřeně mluvit o tlaku, kterému čelí v online prostředí a pomoci jim osvojit si návyky na zvládání podobných situací.

Rizikové online chování

Zasílání osobních fotek

Psaní negativních komentářů 

Provokace urážkami a pomluvami

Sexting

Slepé následování vrstevníků

Velký počet lajků u fotografií

Setkání na slepo s někým cizím

Chlubení se koupenými věcmi

Záškoláctví

Strach, že vám něco uteče

Zadlužování a nákupy pro efekt

Šikana

Přístroje

MOVETIME Family Watch

Stále spolu, i když bez sebe. V TCL světě se vaše děti neztratí.

Hodinky TCL MOVETIME Family Watch představují inovativní způsob, jak si udržet přehled o aktivitě vašich dětí. Díky speciální aplikaci v mobilu (Android i iOS) můžete bezpečně nejen sledovat pohyb svých dětí, ale i navzájem komunikovat. Více.

2 977 Kč

Koupit hodinky

Aplikace si můžete stáhnout zdarma:

Dostupné na App Store Získejte na Google play

Klid rodičů a kamarád dítěte v jednom

Pořiďte svým dětem chytré hodinky MOVETIME Family spolu se speciálním tarifem, který nabízí 100 minut volání a 250 MB na jejich provoz jen za 104 Kč měsíčně. Budete pak za pár korun v kontaktu kdykoliv a kdekoliv potřebujete.

Hodinky TCL MOVETIME Family představují inovativní způsob, jak si udržet přehled o aktivitách vašich dětí. Díky aplikaci v mobilu (Android i iOS) můžete nejen bezpečně sledovat pohyb svých ratolestí, ale i navzájem komunikovat. Hodinky pomáhají vést vaše děti k větší samostatnosti a při tom vám dodají klid.


Ale pozor, nemluvíme tu o žádném obyčejném GPS sledovači, ačkoliv to umí velmi dobře. S TCL MOVETIME si navíc můžete nastavit vlastní bezpečnou zónu a o jejím opuštění budete okamžitě informováni prostřednictvím aplikace. Díky SIM kartě s hlasovým a datovým tarifem umožňují hodinky i přímou komunikaci – volání, hlasové a obrázkové zprávy. A vaše děti budou určitě bavit i další vychytávky, jako třeba možnost spojit se s kamarády nebo zábavné hry. A nebojte, hodinky toho vydrží vážně hodně. Jsou prachu i vodě odolné (zkrátka dětem odolné).


Nemusíte je držet za ruku, abyste věděli, že jsou v bezpečí. Podpořte své děti v samostatnosti, dopřejte jim svobodu a svému svědomí klid.Spolupracujeme