Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

Minimum DigiRodiče

Ve Vodafonu se zaměřujeme na podporu digitálního rodičovství hlavně proto, aby dospělí učili své děti zvládat online výzvy – ať už hrozby nebo možné příležitosti. Nejdůležitější je, aby rodiče byli ochotní a schopní být se svými dětmi v dostatečném kontaktu a chránili je tak nejen v reálném světě, ale i v online prostředí. Dobrý digitální rodič ví, co jeho dítě dělá online. Nespoléhá se na to, že pokud sedí doma u počítače, nemůže se mu nic stát.

Na co si dát pozor, co přesně sledovat a hlídat? Tady se dozvíte několik zlatých pravidel, jak ochránit dítě na internetu. Základem je rozumný přístup a pravidlo 3N. Jak jste na tom vy?

 

Jak ochránit dítě: 5 zlatých pravidel

Oceňujte technologické znalosti svého potomka.

Myslete na výhody i nebezpečí technologií.

Používejte chytrá zařízení spolu s dítětem.

Vysvětlujte mu, co je online bezpečné a co ne.

Věnujte pozornost věkovému omezení aktivit.

Určitě i vaše dítě tráví spoustu času připojené k obrazovce (na velikosti nezáleží) a určitě děláte maximum pro to, aby vaše rodina byla v bezpečí. Je čas se zaměřit i na to, co vaše děti mohou a nemohou podnikat v online světě.

V rodičovské kontrole vám pomůžou vám naše tipy a triky. Poradíme vám s nastavením ochrany soukromí, omezením přístupu k nevhodnému obsahu nebo aplikacím a ochranou samotného zařízení. Hlavní je mít přehled.

Ovládací prvky jsou velmi užitečné pro udržení bezpečí mladších dětí nebo zabrání jejich nevinnému utrácení za hry apod. Navíc je učí dovednosti, které se jim budou hodit k budoucí samostatné orientaci v online světě.

Dobrá zpráva - máte možnost zabránit setkání se škodlivým, nevhodným nebo rozrušujícím obsahem! Rodičovská kontrola ale musí zahrnovat všechna zařízení a účty, které děti používají. Přeci jen i hry jsou dnes sociální záležitost.

Hry

Hraní her je součástí dětských životů, ať už si o tom myslíme cokoliv. Není to jen forma zábavy, ale také společenská aktivita. Proto je důležité, aby zařízení a účty byly vhodně omezeny věkovými limity (na základě hodnocení PEGI). Herní konzole nabízejí své vlastní možnosti omezení přístupu k obsahu, včetně časových a výdajových limitů. Tři kroky rodičovské kontroly:

Konzole umožní nastavení obchodu s aplikacemi pro kontrolu vhodného obsahu.

Můžete deaktivovat funkce chatu nebo omezit online hraní jen na okruh přátel.

Naučte své dítě blokovat, hlásit nebo ztlumit kohokoliv, s kým nechtějí komunikovat. Většina her tuto možnost nabízí.

Co na to Simona Smartfounová a Tonda Tablet? Podívejte se!

Digitální pohroma Simony Smartfounové

Mrkněte se s dětmi na trampoty našich hrdinů. Pobaví vás a poučí zároveň.

Příběh Simči

Narozeninový omyl Tondy Tableta

Mrkněte se s dětmi na trampoty našich hrdinů. Pobaví vás a poučí zároveň.

Příběh Tondy