Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava
Digitální Evropa

Čeští podnikatelé jsou v digitalizaci na chvostu Evropy, nemají na ni prý čas. Připravují se tak o peníze

9. 3. 2023

Ve znojemském vinařství Arte Vini před časem instalovali na svých vinicích chytré senzory. Díky tomu dovedou šetrněji hospodařit s ochranným postřikem a nasbíraná data jim také šetří spoustu času i peněz, protože není nutné věnovat se tolik kontrole aktuální situace na všech vinicích. Takové případy, kdy menší podnikatelé vsadí na digitální transformaci, jsou ale v Česku ojedinělé. Tuzemské malé a střední firmy výrazným způsobem zaostávají v digitalizaci v rámci celé Evropy, ukázal nedávný průzkum. Více než 20 % z nich necítí potřebu jakéhokoliv digitálního řešení.

Digitální Evropa

Digitální technologie mohou výrazně zvýšit odolnost Evropy

19. 9. 2022

Po ruské invazi na Ukrajinu Evropa ukázala, že dokáže jednat rychle a prolomit stará tabu. Ničivé dopady války se ještě projeví a když uvažujeme o nezávislosti a odolnosti našeho kontinentu, je nutné připomenout, že zásadní roli musí hrát digitalizace.

Digitální Evropa

Evropa je v digitalizaci 10 let pozadu, upozornil v Bruselu Vodafone

4. 4. 2022

Digitalizace je klíčová pro nezávislost Evropy i schopnost odolávat krizím, starý kontinent je v digitalizaci ale 10 let pozadu a neplní vlastní plány, varovali v Bruselu zástupci společnosti Vodafone. Politici i novináři viděli příklady, jak technologie mohou modernizovat zemědělství nebo dopravu.

Digitální Evropa

Jak účinně bojovat proti klimatické změně? Řešením může být digitalizace

14. 1. 2022

Přechod na klimaticky neutrální Evropu bude vyžadovat investice do digitálních řešení v řadě sektorů včetně zemědělství, energetiky, mobility a stavebnictví. V České republice Vodafone svým zákazníkům loni ušetřil větší množství emisí, než kolik jich sám ve svém provozu vyprodukoval. Kde všude technologie pomáhají šetřit planetu a co je k tomu potřeba?

Digitální Evropa

Automatizovaná doprava už dávno není sci-fi. Pomáhá šetřit náklady a může vytvářet i nová pracovní místa

7. 1. 2022

Propojená a automatizovaná doprava výrazně změní způsob, jakým se pohybujeme. Její přínosy dalece předčí investice vyžadované na rozvoj digitální infrastruktury. Čisté výnosy pro EU se odhadují na 43 miliard eur, pokud jde o bezpečnost silničního provozu, spotřebu paliva, emise uhlíku a čas strávený na silnici. Odhaduje se, že bude vytvořeno až 220.000 nových pracovních míst.

Digitální Evropa

5G infrastruktura: Evropa za zbytkem světa prozatím zaostává

29. 12. 2021

Pokud si Evropa v globální digitální ekonomice chce udržet a zlepšit svou konkurenceschopnost a vybudovat technologickou suverenitu, je zapotřebí rychlejšího přechodu na 4G a 5G, aby tak bylo možné udržet krok s ostatními regiony. Zdá se však, že Evropa dosud zaostává, a to navzdory tomu, že provozovatelé veřejných sítí dosud utratili více než 12 miliard EUR v aukcích 5G spektra. Proč je právě síť páté generace tak důležitá a jak je možné podpořit její rozvoj?