Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava
Digitální Evropa

Evropa je v digitalizaci 10 let pozadu, upozornil v Bruselu Vodafone

4. 4. 2022

Digitalizace je klíčová pro nezávislost Evropy i schopnost odolávat krizím, starý kontinent je v digitalizaci ale 10 let pozadu a neplní vlastní plány, varovali v Bruselu zástupci společnosti Vodafone. Politici i novináři viděli příklady, jak technologie mohou modernizovat zemědělství nebo dopravu.

Digitální Evropa

Jak účinně bojovat proti klimatické změně? Řešením může být digitalizace

14. 1. 2022

Přechod na klimaticky neutrální Evropu bude vyžadovat investice do digitálních řešení v řadě sektorů včetně zemědělství, energetiky, mobility a stavebnictví. V České republice Vodafone svým zákazníkům loni ušetřil větší množství emisí, než kolik jich sám ve svém provozu vyprodukoval. Kde všude technologie pomáhají šetřit planetu a co je k tomu potřeba?

Digitální Evropa

Automatizovaná doprava už dávno není sci-fi. Pomáhá šetřit náklady a může vytvářet i nová pracovní místa

7. 1. 2022

Propojená a automatizovaná doprava výrazně změní způsob, jakým se pohybujeme. Její přínosy dalece předčí investice vyžadované na rozvoj digitální infrastruktury. Čisté výnosy pro EU se odhadují na 43 miliard eur, pokud jde o bezpečnost silničního provozu, spotřebu paliva, emise uhlíku a čas strávený na silnici. Odhaduje se, že bude vytvořeno až 220.000 nových pracovních míst.

Digitální Evropa

5G infrastruktura: Evropa za zbytkem světa prozatím zaostává

29. 12. 2021

Pokud si Evropa v globální digitální ekonomice chce udržet a zlepšit svou konkurenceschopnost a vybudovat technologickou suverenitu, je zapotřebí rychlejšího přechodu na 4G a 5G, aby tak bylo možné udržet krok s ostatními regiony. Zdá se však, že Evropa dosud zaostává, a to navzdory tomu, že provozovatelé veřejných sítí dosud utratili více než 12 miliard EUR v aukcích 5G spektra. Proč je právě síť páté generace tak důležitá a jak je možné podpořit její rozvoj?

Digitální Evropa

Malé a střední podniky generují více než polovinu evropského HDP. Ty, které neprošly digitalizací, mají nejistou budoucnost

15. 12. 2021

Věděli jste, že v Evropě existuje více než 1,2 mil. evropských podniků, které nejsou digitalizované? Pokud by tak učinilo jen 100 000 z nich, vedlo by to k celkovému zvýšení obratu až o 148 miliard eur. Malé a středně velké firmy jsou rozhodující součástí evropské ekonomiky, neboť poskytují pracovní místa a podněcují hospodářský růst. Nyní však čelí nejisté budoucnosti.

Digitální Evropa

Jak vyřešit připojení venkova? Pokrytí odlehlejších oblastí by Evropě přineslo 340 tisíc pracovních míst

10. 12. 2021

Málokdo si dnes dokáže představit své každodenní fungování bez spolehlivého internetu a mobilního signálu. Ve venkovských oblastech to platí dvojnásob. V situaci, kdy 42 % Evropanů postrádá základní digitální dovednosti a 37 % pracujících lidí patří mezi digitálně negramotné, přináší budování sítí nové generace na venkově zcela nové možnosti nejen pro samotné občany, ale také místní firmy a průmyslové podniky.

Digitální Evropa

Zpátky do kanceláří? Každý Čech pracující z domu ušetřil za rok 270 kilogramů emisí CO2, ukazuje studie zaměřená na dopady koronaviru

6. 10. 2021

Práce z domova snižuje emise uhlíku a šetří tak životní prostřední, někdy se ale i z ekologického hlediska vyplatí pracovat ve firemních kancelářích – třeba díky chytrým budovám. Ukazuje to studie společnosti Carbon Trust, kterou zadal Vodafone Institute. Studie vypočítává úspory uhlíku v šesti evropských zemích, srovnává situaci před pandemií koronaviru a po jejím nástupu. Vedle toho jiná aktuální data, a to od výzkumné společnosti Ipsos, říkají, že Češi nemají obavy z dalšího přechodu na povinný pracovní home office. Lidé s vysokoškolským vzděláním mohou podle Ipsosu pracovat alespoň částečně z domova v 78 % případů.

Digitální Evropa

Fond obnovy EU nabízí stamiliardy eur jako cestu z krize, mimo jiné na digitalizaci. Méně než Češi vědí o této šanci jen Britové, ukázal výzkum

11. 2. 2021

Aktuální výzkum Vodafone Institutu zpracovaný agenturou Kantar ukázal postoje evropské veřejnosti k fondu obnovy EU, který obsahuje přes 750 miliard eur, což je zhruba 20 bilionů korun. Fond má sloužit jako účinný nástroj pro zotavení evropské ekonomiky oslabené koronavirovou krizí a počítá například s investicemi do digitalizace, zlepšení dopravní infrastruktury, odklonu od využívání uhlí a dalších ekologických projektů. Nejmenší povědomí o tomto nástroji pro resuscitaci hospodářství mají Češi a Britové, ti ovšem Evropskou unii už opustili. Výzkum v 15 zemích proběhl v závěru roku 2020.