Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

12. prosince 2019

10 důvodů, proč firmy přechází na cloud

Odhadovaná doba čtení 4 minuty

Jsou vaše IT systémy optimální pro to, co vaše firma zrovna potřebuje? Představte si, že byste si mohli pronajmout právě takové úložiště a výpočetní výkon, jaký využijete, a nemuseli už investovat do vlastního technického vybavení. Přesně takovou možnost vám dnes může poskytnout cloudové řešení.

Cloud: virtuální pevnost pro vaši firmu

Uložením dat do cloudu přesunete svá data a IT infrastrukturu do bezpečí profesionálního datového centra. Víte, co všechno cloud obnáší a jaké výhody může vaší firmě přinést?

1. IT INFRASTRUKTURA NA MÍRU

Šetřete finance, ale i čas a úsilí, které můžete věnovat rozvoji vlastní firmy. Starosti o technické náležitosti delegujte na specialisty, kteří vám jsou k ruce 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Navrhnou vám cloudové řešení na míru, postarají se o implementaci a pomohou, kdykoli budete potřebovat.

2. SNÍŽENÍ NÁKLADŮ

Vlastní hardware musíte měnit přibližně každých pět let. S tím se pojí investiční náklady na nové vybavení a starosti s výběrem dodavatele. Díky cloudovému řešení vám odpadnou náklady na firemní hardware a software, které bývají extrémně vysoké. S přechodem na cloud firma platí pouze provozní náklady v podobě měsíčního poplatku za službu. Navíc s cloudem vaše IT systémy nikdy nezestárnou, protože všechny komponenty pravidelně upgradujeme.

3. AKCESHOPNOST A FLEXIBILITA

Rozšíření firemní serverovny často znamená rozsáhlé stavební úpravy a s tím i riziko výpadků. Cloud snadno přizpůsobíte vašim potřebám a můžete tak okamžitě reagovat na vývoj své firmy nebo trhu.

Pro přechod na cloud se rozhodují například firmy, které se stěhují a v novém sídle už nechtějí zajištovat serverovnu, nebo se spojují s jinou společností, rychle rostou, či mají velké výkyvy v produkci. Ve všech zmíněných situacích se mění potřeby firem a cloud jim umožňuje na tyto změny pružně reagovat.

Jedním z příkladů mohou být cestovní kanceláře, které mají největší výkon v letní sezóně, nebo firmy, které podnikají v e-commerce a chtějí si zajistit hladký průběh v období největšího vytížení kolem Vánoc či Black Friday. S vlastní serverovnou by firmy musely budovat servery, které obstojí špičku, ale zůstávají nevyužité po zbytek roku. Díky cloudu mohou na dobu největšího vytížení operativně objednat větší výpočetní výkon, aby stíhaly jejich e-shopy a systémy, a po ukončení sezóny jej zase sníží na optimum, které právě potřebují.

4. MODERNÍ DATOVÉ CENTRUM

Datová centra jsou místa, kde jsou uloženy jednotlivé servery zákazníků. Po nahrání do cloudu se sem ukládají všechna data a výpočetní výkon, který pohání jejich byznys. Profesionální datové centrum zákazníkům doručí takové zabezpečení, zálohy energií a další služby, na které by vlastními silami nedosáhli.

Datová centra jsou nedobytné pevnosti. Na jeho zabezpečení se podílí:

  • 2 plášťová budova (zajišťuje ochranu proti mechanickému poškození budovy, například při pádu letadla. Při nárazu se nanejvýš „zhroutí“ vnější plášť budovy, zatímco budova pod ním zůstane nedotčena)
  • Ochrana proti vniknutí (nepřetržitá ostraha, kamery s nočním viděním)
  • Ochrana proti požáru i povodni
  • Záloha internetového připojení (pokud vypadne připojení, naskočí záložní)
  • Chlazení serverů
  • Záloha elektrické energie
  • Zabezpečení dat

5. DŮVĚRA ZÁKAZNÍKŮ

Cloudové řešení garantuje zabezpečení dat a vysokou dostupnost služby. Díky němu nedochází k výpadkům webu/e-shopu/aplikace/apod. a vy si můžete být jisti, že vše šlape tak, jak má.

O tom, že se zabezpečení dat nevyplácí podcenit, ví své i jedna známá banka, která nechala přepravit záložní pásku s informacemi doručovací službou na nezašifrovaném disku. Když se zásilka ztratila při přepravě, byla díky nedostatečnému zabezpečení ohrožena data 4 milionů klientů. Cloudové řešení vám pomůže se podobným situacím vyhnout. Data vaše i vašich zákazníků jsou díky umístění v cloudu v profesionálním datovém centru v bezpečí.

6. DISASTER RECOVERY

Pokud dojde ke katastrofě, firmy na ni většinou nejsou připraveny. A pokud plán mají, obnova většinou trvá velmi dlouho a po tuto dobu firma nemá data, neběží jim web, e-shop nebo podnikové systémy, což pro firmu znamená obrovské ekonomické ztráty.

S požárem datového centra má dnes zkušenost mnoho společností, kterým způsobil značnou škodu a nedostupnost služeb i webu. Například po požáru serverovny v Opavě se škoda vyšplhala až na 900 tisíc korun. Naštěstí se před takovými situacemi můžete chránit. Při umístění dat v profesionálním datovém centru je obnova ze zálohy samozřejmostí, a tak žádný výpadek nepocítíte.

7. PŘÍSTUP K DATŮM KDYKOLI A KDEKOLI A NEPŘETRŽITÝ DOHLED

Ke svým datům a aplikacím máte přístup odkudkoliv, 365 dní v roce a 24 hodin denně. Abyste měli jistotu, že se k vašim datům nedostane nikdo jiný, jsou datová centra chráněna mnoha bezpečnostními opatřeními. Mezi ně patří ověření ID karty, prověření členem ochranky, prověření občanského průkazu, schválení přístupu kolegou z firmy a ověření biometrickým údajem.

8. MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ

Datová centra jsou zabezpečené a střežené budovy, postavené a certifikované speciálně pro poskytování cloudových služeb. Součástí je ochrana infrastruktury (pomocí služeb Firewall a Anti-DDos). Vaše data i firemní infrastruktura jsou tak v maximálním bezpečí.

9. TECHNOLOGICKÝ PARTNER PRO VAŠE PODNIKÁNÍ

Poskytovatel cloudového řešení je zběhlý v oblasti technologií a jeho experti neustále sledují novinky a trendy v oblasti cloudu. Je proto důležité vybrat si partnera, který má přehled a můžete se na něj spolehnout. S důvěryhodným partnerem získáte technologickou oporu a kvalitnější služby s vyšší dostupností, než vám dovolí vaše vlastní řešení.

10. PRÁVNÍ ZABEZPEČENÍ A GDPR

Datová centra podléhají legislativě České republiky a Evropské unie. Můžete si tak být jisti, že uložením dat v datacentru splňujete veškeré zákonné normy a GDPR pro ukládání nebo zálohování data.

Uvažujete o cloudovém řešení, které obsahuje všech těchto 10 důvodů? Pak uvažujte o službě Vodafone Flexi Cloud.