Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

17. března 2022

Co má společného IoT Easy Connect a řízení letového provozu dronů?

Odhadovaná doba čtení 20 minut

Trh s drony neustále roste a jejich využití se rozšiřuje. Vznikla tedy i potřeba viditelnosti dronů na mapě leteckého provozu. Startup Dronetag přišel s chytrým zařízením, které komunikuje s ostatními piloty.

Zařízení se dá přidělat na jakýkoliv dron a díky mobilní síti a bluetooth komunikuje s ostatními účastníky. Produkt startupu Dronetag předběhl legislativu EU, protože už nyní splňuje požadavky na síťovou identifikaci i technologii přímé identifikace dronů, které budou vyžadovány. V podcastu s Lukášem Brchlem, zakladatelem startupu se dozvíte:

  • Jak probíhá registrace dronů pro létání a jaká jsou pravidla létání
  • Jak se drony v nízkém letovém provozu identifikují
  • Jaká je budoucnost dronů a jejich využití
  • Jakou roli v tom hraje nová služba IoT Easy Connect

Dronetag je česká společnost financovaná z vlastních zdrojů, která vyvíjí komplexní řešení pro bezpečné lety dronů. Společnost byla založena v roce 2018 a její vizí je poskytnout dronům bezpečný přístup do vzdušného prostoru a předcházet nehodám dronů. Startup dlouhodobě spolupracuje s Evropskou kosmickou agenturou – tým byl inkubován v ESA BIC Czech Republic a v současné době je součástí programu Aspire with ESA. Byl také zapojen do několika startupových programů agentury CzechInvest.

Levné a jednoduché IoT?

Vyzkoušejte IoT Easy Connect

Zjistit více