Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

Internet věcí

Jak pomáhá chytrá vinice ve výrobě vína?

8. 12. 2021

Internet věcí (anglicky Internet of Things, zkratka IoT) se dnes využívá v různých oblastech jako je energetika, management budov, monitoring firemního majetku, správa vozového parku, potravinářství nebo vinařství.

Internet věcí

Efektivní management energií ve firmě? Existuje!

15. 9. 2021

Zdají se vám firemní náklady za energie příliš vysoké a přemýšlíte, jak nad nimi získat větší kontrolu? Dnes můžete mít neustálý přehled o spotřebách energií nebo o tom, jaký dopad mají vaše nejnovější úsporná opatření doslova pod palcem. Služba Energie pod dohledem udrží váš účet za energie na uzdě a poskytne vám všechny informace o využití elektřiny, vody i zemního plynu ve vaší firmě přehledně v jediné aplikaci.

Internet věcí

Více než 70 % kanceláří využívá svůj prostor neefektivně. Možné řešení najdou v Chytré budově

14. 6. 2021

Práce z domova už dávno není pouhým benefitem, pomalu se stává novým standardem. Zdá se, že řadě zaměstnanců alespoň částečná práce z domova vyhovuje, jiní už se naopak nemohou dočkat návratu do kanceláří, které nyní zejí prázdnotou. Řada firem proto zvažuje tzv. hybridní model fungování, který zaměstnancům umožní značnou míru flexibility. Jste na něj ale připraveni?

Internet věcí

Chytrému vozovému parku vládne IoT. Nové funkce firmám ušetří statisíce

4. 3. 2021

Jak velký přehled máte o svém vozovém parku? Dokážete říct, na kterém autě se může vyskytnout příští porucha nebo jak efektivní byl poslední postřik pole? Nezáleží na tom, zda se jedná o osobní či nákladní vozy, traktory nebo další zemědělské a pracovní stroje. Ať už máte ve firmě jedno, nebo tisíce vozidel, díky IoT dnes můžete mít dokonalý přehled o každém z nich, a to v reálném čase a na jednom místě.

Internet věcí

V digitalizaci vidí budoucnost 1/3 firem. Nakopněte tu svou s chytrou budovou

4. 3. 2021

Pandemie nenávratně změnila naše pracovní návyky a většina firem plánuje, že i po návratu do kanceláří budou zaměstnanci částečně moci pracovat z domova. Ať už si pronajímáte kancelář, nebo vlastníte celý komplex budov, je potřeba s touto skutečností pracovat. Jak zajistíte, že se vaši zaměstnanci budou na pracovišti cítit příjemně a zároveň firma nebude tratit na provozu prázdných kanceláří?

Internet věcí

IoT pomáhá podnikatelům po celém světě. Víte, bez čeho se neobejde?

4. 3. 2021

IoT propojuje různá zařízení a objekty, které komunikují s vámi i se svým okolím. Na dálku máte přehled i kontrolu nad svou výrobní linkou, dopravní flotilou, nejrůznějšími čidly, topením nebo zavlažovacím systémem. IoT tak firmám pomáhá v cestě za vyšší efektivitou a nižšími náklady. Bez připojení k síti by ale nic z toho nemohlo fungovat. Víte, co zajistí konektivitu vaší IoT sítě v kanceláři i ve světě?