Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Vodafone Business Blog

Inspirujte se, jak technologie a inovace pomáhají firmám růst

Články z kategorie Internet věcí

Internet věcí

„Asi někde jezdí“ už neuslyšíte. Monitoring golfových vozíků se firmě vyplatí

22. 6. 2020

Sport tak populární, že si ho zahrál i astronaut Apolla 14 na Měsíci. Golf má kolem sebe bezesporu auru výjimečnosti. Původně skotská gentlemanská hra má i u nás tolik přívrženců, že čím dál více hotelů a firem investuje do budování golfových hřišť. Moderní technologie jim navíc vše usnadňují a samotným hráčům zvyšují komfort z hraní. Jak konkrétně? Třeba tím, že odstraňují nejpalčivější problémy spojené s golfovými vozíky.

Internet věcí

Od sledování jediného zařízení po komplexní řešení pro celou firmu: Co přináší Vodafone Business Invent?

26. 5. 2020

Chytré technologie jsou stále na vzestupu a firmy v nich často mohou nalézt efektivní řešení mnoha problémů a optimalizaci nákladů. Pro to, aby přinesly užitek i vaší firmě, už nemusíte shánět tým školených odborníků. Vodafone Business Invent je jednoduchým, ale zároveň komplexním IoT řešením, které hned otestovala široká veřejnost.

Internet věcí

Internet věcí změní celé odvětví pojišťovnictví. Otázkou je pouze kdy

12. 2. 2020

V zahraničí už se věci daly do pohybu. Díky IoT zefektivňují pojišťovny své služby a pružně reagují na tržní podněty. České pojišťovny jsou zatím až na výjimky poměrně konzervativní. I ony by se ale měly připravit na změny. Moderní technologie totiž zahýbou celým jejich odvětvím. Společnosti, které zaspí na startu, pak budou v konkurenčním závodě složitě dobíhat inovativnější firmy. Novinkou je případ, kdy brněnská technologická firma Senzoor a Generali Česká pojišťovna navázaly spolupráci, která využívá síť internetu věcí od Vodafonu. Jaké konkrétní změny nás v oblasti pojištění například čekají?

Internet věcí

Internet věcí už není firemní výhoda, ale nutnost v konkurenčním boji

25. 9. 2019

S internetem věcí už pracují stovky firem v ČR. To, jak novou technologii využívají, se liší, jejich výsledky jsou ale velmi podobné. IoT jim usnadňuje provoz a zajišťuje mnohdy výrazně vyšší výnosy. A to bez ohledu na velikost a sektor, ve kterém působí. Přečtěte si, proč se investice do internetu věcí mění z „hezky znějící konkurenční výhody“ na naprostou nezbytnost úspěšného byznysu.

Internet věcí

Chytrá budova není revoluce, ale evoluce

2. 7. 2019

Energetická soběstačnost, snížení administrativní zátěže, lepší využívání firemního prostoru. To jsou jen některá z témat, kterými se mnoho podniků dnes zabývá. Řešením může být právě chytrá budova. O tom, jak moderní technologie usnadňují správu budov, jsme si povídali s Vítem Kiderym, Facility & Property Managerem společnosti Vodafone.