Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

4. března 2021

V digitalizaci vidí budoucnost 1/3 firem. Nakopněte tu svou s chytrou budovou

Odhadovaná doba čtení 3 minuty

Pandemie nenávratně změnila naše pracovní návyky a většina firem plánuje, že i po návratu do kanceláří budou zaměstnanci částečně moci pracovat z domova. Ať už si pronajímáte kancelář, nebo vlastníte celý komplex budov, je potřeba s touto skutečností pracovat. Jak zajistíte, že se vaši zaměstnanci budou na pracovišti cítit příjemně a zároveň firma nebude tratit na provozu prázdných kanceláří?

V chytré budově je radost pracovat. I v pondělí

Podle výzkumu firmy LMC považuje třetina firem digitalizaci jako nezbytnou součást budoucnosti. Chcete být efektivní a moderní? Začněte s chytrou budovou, která vám pomůže s optimalizací nákladů a zaměstnancům zajistí pracovní prostředí, které podpoří jejich spokojenost a produktivitu.

Neznamená to ale, že se hned musíte stěhovat. Obyčejnou budovu lehce proměníte v chytrou pomocí mobilní aplikace a čidel, které snadno nainstalujete přímo v budově. Žádný zásah do současné infrastruktury a sekání do zdí nebo podlahy není potřeba. Chytrá budova běží bezdrátově na NB-IoT síti, která umožňuje bezpečné připojení všech vašich chytrých zařízení. Signál je dostupný i přes několik zdí či v podzemí, takže dosáhne i na těžko přístupná místa. Co všechno s chytrou budovou běžící na NB-IoT síti dokážete:

Rezervace míst

S chytrou budovou porazíte i zlá pondělní rána. Přes aplikaci si rezervujete parkovací místo, abyste měli jistotu, že v práci zaparkujete. Ani později se nemusíte bát, že si nesednete. Kromě parkovacího místa vám aplikace rezervuje místo k sezení, zasedačku i otevřený prostor pro setkání vašeho týmu. Už se vám nestane, že budete zbytečně kroužit po garáži a hledat, kam si odložíte věci, zatímco nad vámi začíná důležitá schůzka, kde už máte 5 minut být.

Social distancing

Buďte flexibilní! Stále rostoucím trendem poslední doby je tzv. flexi office, kdy zaměstnanci nemají stálá pracovní místa, ale rezervují si svou „židli“ podle aktuální potřeby. S chytrou budovou si snadno ohlídáte obsazenost kanceláří tak, aby odpovídala hygienickým normám. Kromě sledování kapacity parkovacích stání, pracovních stolů či zasedacích místností aplikace umí měřit i teplotu, vlhkost vzduchu či hladinu CO2.

S kolegy se nemusíte setkat ani v případě, že si potřebujete předat pracovní dokumenty nebo další materiály. Jednoduše je odnesete do konkrétní skřínky a aplikace, kterou se skřínka odemyká i zamyká, dá vašemu kolegovi vědět, kde je najde. Díky social distancingu chráníte zdraví všech osob v budově a vaši zaměstnanci budou ve větší pohodě.

Úspora nákladů a energií

IoT firmám pomáhá nejen s pohodou na pracovišti a optimalizací procesů, ale především šetří náklady a zdroje. „Neustále snižujeme například energetickou náročnost budovy. Meziročně se nám to daří o 5–7 %,“ říká Vít Kidery, Facility & Property Manager společnosti Vodafone.

Nesvítíte někde zbytečně, zavřeli jste dveře od skladu, víte, kde selhala klimatizace? Často se také stává, že topíte v místnostech, i když v nich celý týden nikdo nepracuje. Těmto situacím se snadno vyvarujete s aplikací pro chytrou budovu a službou energie pod dohledem, která vám poskytne dokonalý přehled. Data máte na dosah ruky, takže budete vědět, že opravdu využíváte plný potenciál svých kancelářských prostor.

Chytrá budova s Vodafone Business

IoT je stále na vzestupu a přináší nové technologie, které se pro mnoho podniků stávají nepostradatelnou pomocí. Na dalším vývoji těchto technologií se podílí také Vodafone Business. Firmám nabízí komplexní IoT řešení, které dokáže upravit na míru vašim konkrétním potřebám a situaci.

Vsaďte proto i vy na experty z Vodafone Business a zjistěte, jak může IoT technologie pomoci i vaší firmě. Výsledné řešení vám pomůže nejen efektivně využívat současné zdroje, ale ulehčí vám práci i náklady v místech, kde to možná ani nečekáte. Zjistěte více o Chytré budově od Vodafone Business a technologiích, které pomáhají k úspěchu podnikatelům po celém světě.

Zaujaly vás možnosti, které přináší IoT? Na stránce IoT si můžete stáhnout produktovou brožuru s více informacemi nebo na sebe zanechat kontakt a o zbytek se už postarají odborníci z Vodafonu.

Zobrazit další související témata

Zaujalo vás zlepšení výkonu a snížení nákladů pomocí IoT?

Více o IoT