Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

4. března 2021

IoT pomáhá podnikatelům po celém světě. Víte, bez čeho se neobejde?

Odhadovaná doba čtení 2 minuty

IoT propojuje různá zařízení a objekty, které komunikují s vámi i se svým okolím. Na dálku máte přehled i kontrolu nad svou výrobní linkou, dopravní flotilou, nejrůznějšími čidly, topením nebo zavlažovacím systémem. IoT tak firmám pomáhá v cestě za vyšší efektivitou a nižšími náklady. Bez připojení k síti by ale nic z toho nemohlo fungovat. Víte, co zajistí konektivitu vaší IoT sítě v kanceláři i ve světě?

Mobilní privátní síť bezpečně propojí tisíce zařízení

Mobilní privátní sítě (MPN) využívá stejné prvky infrastruktury jako veřejné mobilní sítě s tím rozdílem, že svou privátní síť máte pouze pro sebe (tedy pouze pro svou firmu/budovu/kancelář). Sítě zvládnou přenosy velkého množství dat s nízkou latencí. Vy i vaši zaměstnanci se tak snadno a bezpečně připojíte k jakémukoli zařízení v síti, například sdíleným diskům nebo tiskárně. MPN je proto velmi cenným pomocníkem také v oblasti digitalizace.

Mobilní privátní sítě využijí především podniky, které potřebují bezdrátově připojit velké množství zařízení (stovky až tisíce) co nejbezpečnějším a nejstabilnějším způsobem. Svou bezpečností a flexibilitou tak hravě předčí připojení přes Wi-Fi, ale i fixní sítě.

O dokonalý přehled po ČR i v zahraničí se stará GDSP

GDSP (Global Data Service Platform) je platforma pro provoz a správu IoT služeb a SIM karet. Právě díky SIM kartám se jsou nejrůznější zařízení schopna připojit k datové síti po celém světě, takže je máte neustále pod palcem.

SIM karta využívá roaming. Pokud není k dispozici síť vašeho poskytovatele, SIM karta se automaticky připojí do jiné dostupné sítě, takže vám zaručí 100% pokrytí bez výpadků signálu – a to jak v zahraničí, tak i na území ČR. S GDSP a Vodafone Business můžete všechny SIM karty hromadně spravovat z jediného místa. Na webovém portálu najdete jejich technická data a reporty, nastavíte si automatický dohled včetně upozornění nebo společné čerpání dat na více zařízeních.

Komplexní IoT řešení, které vyslyší každé vaše přání

Vodafone Business App-Invent přinesl aplikační platformu, vytvářenou na míru individuálním řešením a potřebám. Nejnovější technologie vám dnes mohou pomáhat s dozorem a správou výrobních linek nebo s monitoringem zařízení a firemního majetku. Díky App-Inventu budete mít přehled o konkrétních problémech a možnost rychle na ně reagovat. Dokážete tak včas předcházet poruchám, optimalizujete využití současných zdrojů a snížíte náklady.

„Zákazník už nemusí hledat zvlášť poskytovatele telekomunikačních služeb, programátory, prostor na serveru a hardware. O vše se nyní díky platformě App-Invent postará Vodafone a firmám tak může nabídnout kompletní end-to-end IoT řešení. Od zařízení přes konektivitu až po vytvoření aplikace,“ říká Jonathan Rutherford, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro firemní zákazníky.

Privátní síť ve firmě, konektivitu po celém světě i komplexní řešení na míru za pomoci nejnovějších technologií dnes přináší Vodafone Business. S Vodafonem získáte kvalitního business partnera, neustálou profesionální podporu a kvalitní připojení, hardwarová zařízení, vývoj aplikací i statistiky na jednom místě.

Zaujaly vás možnosti, které přináší IoT? Na stránce IoT si můžete stáhnout produktovou brožuru s více informacemi nebo na sebe zanechat kontakt a o zbytek se už postarají odborníci z Vodafonu.

Zaujalo vás zlepšení výkonu a snížení nákladů pomocí IoT?

Více o IoT
NB-IoT: Co všechno stojí za sítí, která dělá z obyčejné budovy chytrou

NB-IoT (narrow band) je speciální úzkopásmová síť, která slouží pro přenos dat. Právě na ní stojí internet věcí (IoT). S narrow bandem se mohou všechna vaše chytrá zařízení včetně nejrůznějších senzorů připojit k síti, ať už jsou kdekoli. Informace o vašem nákladu, situaci ve výrobě nebo třeba obsazenosti kanceláře či parkoviště tak máte doslova v kapse. Vodafone se snaží své technologie neustále posouvat dál a NB-IoT není výjimkou. Víte, co všechno se v oblasti NB-IoT událo v roce 2020?