Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

15. září 2021

Efektivní management energií ve firmě? Existuje!

Odhadovaná doba čtení 3 minuty

Zdají se vám firemní náklady za energie příliš vysoké a přemýšlíte, jak nad nimi získat větší kontrolu? Dnes můžete mít neustálý přehled o spotřebách energií nebo o tom, jaký dopad mají vaše nejnovější úsporná opatření doslova pod palcem. Služba Energie pod dohledem udrží váš účet za energie na uzdě a poskytne vám všechny informace o využití elektřiny, vody i zemního plynu ve vaší firmě přehledně v jediné aplikaci.

Cesta k úspoře nákladů je přehledná a online

K fungujícímu a účinnému energetickému managementu se nepropracujete přes noc. Jedná se o nepřetržitý proces, který je třeba nejdříve správně nastavit a následně trvale udržovat. Se službou Energie pod dohledem se nemusíte bát dlouhých nocí s nepřehlednými tabulkami a příliš mnoha vynaložených prostředků na neefektivní řešení. Tuhle práci vám dnes ulehčí spolehlivý monitorovací systém.

Nelze efektivně řídit to, co neměříte. A co se dá změřit, to se dá zoptimalizovat

Chytrý Energy Data Management je jedním z nejjednodušších, ale především plně dostupných způsobů, který vám pomůže k udržitelnějšímu a efektivnějšímu využívání energií a tím ke snižování produkce emisí skleníkových plynů. Jak je to možné?

Mít přehled nad energiemi neznamená jen jednou za rok odečíst čísla z měřičů spotřeby energií. Moderní NB-IoT zařízení od Vodafone Business se postarají o sběr dat v reálném čase, které posílají přímo do přehledné aplikace. Díky tomu kdykoli, kdekoli a jedním pohledem zhodnotíte situaci v jednotlivých částech budovy a včas objevíte poruchu zařízení či další problémy, které mohou stát za zbytečnými náklady.

Neustálým monitorováním (ne)využívání energií ve své chytré budově nebo výrobní hale, pobočkách a kancelářích zjistíte, zda zbytečně nevytápíte prázdné open space kanceláře nebo nesvítíte v provozovnách, kde nikdo není. S dostatečnými daty pak zvládnete snížit náklady za energie, úspěšně optimalizovat jejich další využití a sledovat, jak si vedete.

Co všechno můžete mít pod dohledem

Kromě stálého monitoringu se službou Energie pod dohledem získáte také přístup k nástrojům, které se postarají o výpočet a porovnání různých poměrových ukazatelů. Během chvilky tak zjistíte spotřebu energií vztaženou na plochu či obestavěný prostor objektu nebo na vyrobené množství výrobků, členěné navíc podle jejich druhů a skupin. Dokážete toho ale mnohem více!

Co dalšího umí Energie pod dohledem

Hlavní přínosy:

  • Rychlé a efektivní odhalování úniků, nestandardních provozních stavů, zvýšených ztrát, zamezení plýtvání
  • Transparentní přehledy o okamžité spotřebě energií i jejích trendech v různých časových úsecích /výrobních taktech, jako jsou bezpečnostní přestávky, technologické odstávky, servisní úkony apod.
  • Sledování rezervovaných kapacit s omezováním vybraných spotřebičů v případě, že hrozí překročení jejich stanoveného limitu

 

Další přínosy, ať už s okamžitým, nebo středně až dlouhodobým efektem:

  • Vstupní data a informace pro návrh a realizaci energeticky úsporných opatření
  • Vyhodnocování a porovnávání energetické náročnosti a efektivity realizovaných úsporných opatření
  • Odstranění nudné rutiny – provádění odečtu měřidel energií a zpracování dat automaticky a prakticky s nulovou chybovostí, využití potenciálu zaměstnanců k jiné odbornější činnosti
  • Plánování ročních nákladů na energie
  • Správa měřidel a odběrných míst
  • Vysoká úroveň zabezpečení aplikace a dat

Láká vás moderní management energií? Přečtěte si více o službě Energie pod dohledem. Každý projekt Energie pod dohledem je jedinečný a vyžaduje odpovídající přípravu a řízení a s tím spojenou časovou náročnost. Z tohoto důvodu je služba zatím dostupná pouze pro vybrané zákazníky Vodafone. Pokud máte o řešení zájem, nechte nám na sebe kontakt a my vás budeme kontaktovat, jakmile bude produkt dostupný pro všechny.

Nahlédněte do Digitální budoucnosti

Jak daleko jsou české firmy v digitální transformaci, jaké technologie umožňují automatizaci výroby, a jak digitalizace přispívá k udržitelnému rozvoji firem?

Zjistit více