Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

15. září 2021

Efektivní management energií ve firmě? Existuje!

Odhadovaná doba čtení 3 minuty

Zdají se vám firemní náklady za energie příliš vysoké a přemýšlíte, jak nad nimi získat větší kontrolu? Dnes můžete mít neustálý přehled o spotřebách energií nebo o tom, jaký dopad mají vaše nejnovější úsporná opatření doslova pod palcem. Služba Energie pod dohledem udrží váš účet za energie na uzdě a poskytne vám všechny informace o využití elektřiny, vody i zemního plynu ve vaší firmě přehledně v jediné aplikaci.

Cesta k úspoře nákladů je přehledná a online

K fungujícímu a účinnému energetickému managementu se nepropracujete přes noc. Jedná se o nepřetržitý proces, který je třeba nejdříve správně nastavit a následně trvale udržovat. Se službou Energie pod dohledem se nemusíte bát dlouhých nocí s nepřehlednými tabulkami a příliš mnoha vynaložených prostředků na neefektivní řešení. Tuhle práci vám dnes ulehčí spolehlivý monitorovací systém.

Nelze efektivně řídit to, co neměříte. A co se dá změřit, to se dá zoptimalizovat

Chytrý Energy Data Management je jedním z nejjednodušších, ale především plně dostupných způsobů, který vám pomůže k udržitelnějšímu a efektivnějšímu využívání energií a tím ke snižování produkce emisí skleníkových plynů. Jak je to možné?

Mít přehled nad energiemi neznamená jen jednou za rok odečíst čísla z měřičů spotřeby energií. Moderní NB-IoT zařízení od Vodafone Business se postarají o sběr dat v reálném čase, které posílají přímo do přehledné aplikace. Díky tomu kdykoli, kdekoli a jedním pohledem zhodnotíte situaci v jednotlivých částech budovy a včas objevíte poruchu zařízení či další problémy, které mohou stát za zbytečnými náklady.

Neustálým monitorováním (ne)využívání energií ve své chytré budově nebo výrobní hale, pobočkách a kancelářích zjistíte, zda zbytečně nevytápíte prázdné open space kanceláře nebo nesvítíte v provozovnách, kde nikdo není. S dostatečnými daty pak zvládnete snížit náklady za energie, úspěšně optimalizovat jejich další využití a sledovat, jak si vedete.

Co všechno můžete mít pod dohledem

Kromě stálého monitoringu se službou Energie pod dohledem získáte také přístup k nástrojům, které se postarají o výpočet a porovnání různých poměrových ukazatelů. Během chvilky tak zjistíte spotřebu energií vztaženou na plochu či obestavěný prostor objektu nebo na vyrobené množství výrobků, členěné navíc podle jejich druhů a skupin. Dokážete toho ale mnohem více!

Co dalšího umí Energie pod dohledem

Hlavní přínosy:

  • Rychlé a efektivní odhalování úniků, nestandardních provozních stavů, zvýšených ztrát, zamezení plýtvání
  • Transparentní přehledy o okamžité spotřebě energií i jejích trendech v různých časových úsecích /výrobních taktech, jako jsou bezpečnostní přestávky, technologické odstávky, servisní úkony apod.
  • Sledování rezervovaných kapacit s omezováním vybraných spotřebičů v případě, že hrozí překročení jejich stanoveného limitu

 

Další přínosy, ať už s okamžitým, nebo středně až dlouhodobým efektem:

  • Vstupní data a informace pro návrh a realizaci energeticky úsporných opatření
  • Vyhodnocování a porovnávání energetické náročnosti a efektivity realizovaných úsporných opatření
  • Odstranění nudné rutiny – provádění odečtu měřidel energií a zpracování dat automaticky a prakticky s nulovou chybovostí, využití potenciálu zaměstnanců k jiné odbornější činnosti
  • Plánování ročních nákladů na energie
  • Správa měřidel a odběrných míst
  • Vysoká úroveň zabezpečení aplikace a dat

Láká vás moderní management energií? Přečtěte si více o službě Energie pod dohledem. Každý projekt Energie pod dohledem je jedinečný a vyžaduje odpovídající přípravu a řízení a s tím spojenou časovou náročnost. Z tohoto důvodu je služba zatím dostupná pouze pro vybrané zákazníky Vodafone. Pokud máte o řešení zájem, nechte nám na sebe kontakt a my vás budeme kontaktovat, jakmile bude produkt dostupný pro všechny.

Nahlédněte do Digitální budoucnosti

Jak daleko jsou české firmy v digitální transformaci, jaké technologie umožňují automatizaci výroby, a jak digitalizace přispívá k udržitelnému rozvoji firem?

Zjistit více
Více než 70 % kanceláří využívá svůj prostor neefektivně. Možné řešení najdou v Chytré budově

Práce z domova už dávno není pouhým benefitem, pomalu se stává novým standardem. Zdá se, že řadě zaměstnanců alespoň částečná práce z domova vyhovuje, jiní už se naopak nemohou dočkat návratu do kanceláří, které nyní zejí prázdnotou. Řada firem proto zvažuje tzv. hybridní model fungování, který zaměstnancům umožní značnou míru flexibility. Jste na něj ale připraveni?