Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava
Chráníme planetu

Carbon Tracker

13. 1. 2022

Jaká je skutečná uhlíková stopa Česka? Jakým způsobem ji vůbec firmy z různých oborů mají měřit, aby mohly přistoupit na její snižování? I na tyto otázky chce dávat odpovědi platforma Climate & Sustainable Leaders Czech Republic, která spojuje řadu vedoucích firem z několika odvětví české ekonomiky a jejímž je Vodafone zakládajícím členem. Pod její záštitou vznikne také unikátní report Carbon Tracker.

Chráníme planetu

Ekologické SIM karty

12. 1. 2022

Vodafone výrazně zjednodušil pořízení virtuální eSIM, která je vůbec nejekologičtější variantou SIM karty. Aby byl i u plastových karet dopad na životní prostředí co nejmenší, zavede v první polovině letošního roku tzv. Eco-SIM. Ty budou vyrobené pouze z recyklovaného plastu a jen v síti Vodafone se díky nim celosvětově ušetří 320 tun plastu ročně, který se vůbec nebude muset vyrobit.

Jsme tu pro všechny

Zaměstnanci Vodafonu vysportovali půl milionu Kč na podporu vzdělávání seniorů

13. 12. 2021

Dobrovolnictví zaměstnanců Vodafonu se letos soustředí především na podporu seniorů. Nejenže svými kilometry vybrali půl milionu korun na program Digitální odysea, ale také se zapojují sami jako tzv. „digitální asistenti“. V domech pro seniory učí dříve narozené, jak používat chytré telefony či tablety. V rámci dne dárcovství Giving Tuesday vyrazilo do terénu i vedení společnosti.

Chráníme planetu

Studentská soutěž Czech Envi Thesis zná své vítěze

2. 12. 2021

Mladým lidem není stav životního prostředí lhostejný. Důkazem je soutěž Czech Envi Thesis, která oceňuje nejlepší studentské práce zaměřené na enviromentální témata. V letošním velkém finále se nejlépe umístila Šárka Stříbrská s prací o dobrovolné bezdětnosti jako odpovědi na klimatickou krizi současného světa.

Chráníme planetu

Listopadový Green Business Club řešil energetickou krizi

30. 11. 2021

Aby bylo možné se vzájemně inspirovat a vzdělávat v oblasti udržitelnosti a energetiky, založil Vodafone spolu s ČSOB v dubnu 2019 platformu Green Business Club. Pravidelně se tam schází zástupci nejen velkých firem, nadnárodních koncernů, ale také experti z neziskového sektoru, vzdělávacích institucí a municipalit. Mezi členy vedle zakládajících společností patří například E.ON, Deloitte, Nano Energies, Svaz moderní energetiky, ČEZ ESCO, Škoda Auto nebo hlavní město Praha.

Chráníme planetu

Vodafone vyhlašuje ECO Pátek

15. 11. 2021

Každý, kdo své nepotřebné zařízení odevzdá k recyklaci na pobočce Vodafonu, může kromě planety přispět i další dobré věci. Peníze z recyklace totiž putují na podporu společensky prospěšných projektů Nadace Vodafone.

Jsme tu pro všechny

TOP Odpovědná firma roku 2021

4. 11. 2021

Vodafone je nejlépe hodnocenou TOP Odpovědnou firmou roku 2021. Vůbec nejvyšší rating mezi velkými firmami přinesl Vodafonu letošní ročník prestižního ocenění TOP Odpovědná firma. Kromě toho Vodafone získal také zvláštní ocenění Trendsetter za inspirativní přístup v udržitelném podnikání a otevírání témat, která jsou zbytkem společnosti mnohdy opomíjená. V dalších kategoriích porotci ocenili projekt Digitální odysea Nadace Vodafone pro digitální vzděláván seniorů, přístup Vodafonu k ženám i nefinanční reporting firmy.

Jsme tu pro všechny

Darujeme svůj čas seniorům a naučíme je zacházet s technologiemi

2. 11. 2021

To nejcennější, co může člověk člověku dát, je jeho čas. V rámci Giving Tuesday mohou zaměstnanci Vodafonu během listopadu darovat ten svůj babičkám nebo dědečkům, a naučit je přitom bezpečně ovládat chytré technologie. Využít k tomu mohou den placeného volna a k ruce jim bude nová online vzdělávací platforma Digitální odysea z dílny Nadace Vodafone.

Jsme tu pro všechny

Sbírka oblečení pro rodiče samoživitele

1. 11. 2021

Snad každému z nás se ve skříni válí oblečení, které se z různých důvodů omrzelo. Vodafone proto uspořádal ve spolupráci s Klubem svobodných matek zaměstnaneckou sbírku dámského, pánského a dětského oblečení, které následně zamíří přímo k rodičům samoživitelům a jejich dětem.