Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava
Chráníme planetu

Vodafone nově třídí i bioodpad

25. 7. 2022

Třídění plastů, papíru a skla je dnes běžnou praxí v mnoha firmách. Málokdo ovšem ví, že až 60 % směsného komunálního odpadu tvoří biosložka. Ta je cennou surovinou, kterou lze dál využít. Od konce července 2022 jsou proto ve všech kuchyňkách ve Vodafonu k dispozici speciální kontejnery právě na bioodpad.

Chráníme planetu

Konference managementu udržitelnosti

16. 6. 2022

Vůbec první konference managementu udržitelnosti v České republice se uskutečnila ve čtvrtek 16. června v Praze. Hlavním tématem byla spolupráce k udržitelnosti, o které debatovali zástupci byznysu, samospráv, univerzit i energetického sektoru. Akci hostil Vodafone ve své pražské centrále.

Chráníme planetu

Workshop #PartnersForSustainability

27. 5. 2022

S rostoucími cenami energií a výrobních materiálů jsou obnovitelné zdroje energie, energetické úspory a oběhový přístup důležitější než kdy předtím. Právě těmto tématům byl věnován workshop iniciativy #PartnersForSustainability, kde představil své zkušenosti i Vodafone.

Chráníme planetu

#SwitchToGreen

22. 4. 2022

K příležitosti Dne Země 2022 Vodafone zahájil kampaň #SwitchToGreen. Jejím cílem je povzbudit zákazníky, firmy i širší společnost, aby prostřednictvím drobných změn ve svém každodenním využívání chytrých technologií pomáhala chránit naši planetu.

Chráníme planetu

Carbon Tracker

13. 1. 2022

Jaká je skutečná uhlíková stopa Česka? Jakým způsobem ji vůbec firmy z různých oborů mají měřit, aby mohly přistoupit na její snižování? I na tyto otázky chce dávat odpovědi platforma Climate & Sustainable Leaders Czech Republic, která spojuje řadu vedoucích firem z několika odvětví české ekonomiky a jejímž je Vodafone zakládajícím členem. Pod její záštitou vznikne také unikátní report Carbon Tracker.

Chráníme planetu

Ekologické SIM karty

12. 1. 2022

Vodafone výrazně zjednodušil pořízení virtuální eSIM, která je vůbec nejekologičtější variantou SIM karty. Aby byl i u plastových karet dopad na životní prostředí co nejmenší, zavede v první polovině letošního roku tzv. Eco-SIM. Ty budou vyrobené pouze z recyklovaného plastu a jen v síti Vodafone se díky nim celosvětově ušetří 320 tun plastu ročně, který se vůbec nebude muset vyrobit.

Chráníme planetu

Studentská soutěž Czech Envi Thesis zná své vítěze

2. 12. 2021

Mladým lidem není stav životního prostředí lhostejný. Důkazem je soutěž Czech Envi Thesis, která oceňuje nejlepší studentské práce zaměřené na enviromentální témata. V letošním velkém finále se nejlépe umístila Šárka Stříbrská s prací o dobrovolné bezdětnosti jako odpovědi na klimatickou krizi současného světa.

Chráníme planetu

Listopadový Green Business Club řešil energetickou krizi

30. 11. 2021

Aby bylo možné se vzájemně inspirovat a vzdělávat v oblasti udržitelnosti a energetiky, založil Vodafone spolu s ČSOB v dubnu 2019 platformu Green Business Club. Pravidelně se tam schází zástupci nejen velkých firem, nadnárodních koncernů, ale také experti z neziskového sektoru, vzdělávacích institucí a municipalit. Mezi členy vedle zakládajících společností patří například E.ON, Deloitte, Nano Energies, Svaz moderní energetiky, ČEZ ESCO, Škoda Auto nebo hlavní město Praha.

Chráníme planetu

Vodafone vyhlašuje ECO Pátek

15. 11. 2021

Každý, kdo své nepotřebné zařízení odevzdá k recyklaci na pobočce Vodafonu, může kromě planety přispět i další dobré věci. Peníze z recyklace totiž putují na podporu společensky prospěšných projektů Nadace Vodafone.

Chráníme planetu

Vodafone se zapojil do akce #GivingMobile

1. 11. 2021

Již čtvrtý ročník kampaně #GivingMobile pořádá ve spolupráci s Vodafonem neziskový projekt REMOBIL, a to v rámci celosvětového dne darování #GivingTuesday. Hlavním cílem kampaně je sběr a následná recyklace co největšího počtu starých a nepotřebných mobilů, které leží každému z nás doma v šuplíku.