Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava
Chráníme planetu

Carbon Tracker

13. 1. 2022

Jaká je skutečná uhlíková stopa Česka? Jakým způsobem ji vůbec firmy z různých oborů mají měřit, aby mohly přistoupit na její snižování? I na tyto otázky chce dávat odpovědi platforma Climate & Sustainable Leaders Czech Republic, která spojuje řadu vedoucích firem z několika odvětví české ekonomiky a jejímž je Vodafone zakládajícím členem. Pod její záštitou vznikne také unikátní report Carbon Tracker.

Chráníme planetu

Ekologické SIM karty

12. 1. 2022

Vodafone výrazně zjednodušil pořízení virtuální eSIM, která je vůbec nejekologičtější variantou SIM karty. Aby byl i u plastových karet dopad na životní prostředí co nejmenší, zavede v první polovině letošního roku tzv. Eco-SIM. Ty budou vyrobené pouze z recyklovaného plastu a jen v síti Vodafone se díky nim celosvětově ušetří 320 tun plastu ročně, který se vůbec nebude muset vyrobit.

Chráníme planetu

Studentská soutěž Czech Envi Thesis zná své vítěze

2. 12. 2021

Mladým lidem není stav životního prostředí lhostejný. Důkazem je soutěž Czech Envi Thesis, která oceňuje nejlepší studentské práce zaměřené na enviromentální témata. V letošním velkém finále se nejlépe umístila Šárka Stříbrská s prací o dobrovolné bezdětnosti jako odpovědi na klimatickou krizi současného světa.

Chráníme planetu

Listopadový Green Business Club řešil energetickou krizi

30. 11. 2021

Aby bylo možné se vzájemně inspirovat a vzdělávat v oblasti udržitelnosti a energetiky, založil Vodafone spolu s ČSOB v dubnu 2019 platformu Green Business Club. Pravidelně se tam schází zástupci nejen velkých firem, nadnárodních koncernů, ale také experti z neziskového sektoru, vzdělávacích institucí a municipalit. Mezi členy vedle zakládajících společností patří například E.ON, Deloitte, Nano Energies, Svaz moderní energetiky, ČEZ ESCO, Škoda Auto nebo hlavní město Praha.

Chráníme planetu

Vodafone vyhlašuje ECO Pátek

15. 11. 2021

Každý, kdo své nepotřebné zařízení odevzdá k recyklaci na pobočce Vodafonu, může kromě planety přispět i další dobré věci. Peníze z recyklace totiž putují na podporu společensky prospěšných projektů Nadace Vodafone.

Chráníme planetu

Vodafone se zapojil do akce #GivingMobile

1. 11. 2021

Již čtvrtý ročník kampaně #GivingMobile pořádá ve spolupráci s Vodafonem neziskový projekt REMOBIL, a to v rámci celosvětového dne darování #GivingTuesday. Hlavním cílem kampaně je sběr a následná recyklace co největšího počtu starých a nepotřebných mobilů, které leží každému z nás doma v šuplíku.

Chráníme planetu

Národní konference kvality a CSR

21. 10. 2021

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Radou kvality České republiky uspořádalo jubilejní 5. ročník Národní konference kvality a CSR. Kromě novinek z oblasti řízení kvality a společenské odpovědnosti byly představeny také příklady dobré praxe, mezi nimi i přístup Vodafonu k udržitelnému podnikání ve třech oblastech – digitalizaci, ochraně planety a inkluzi.

Chráníme planetu

Homeoffice pomáhá šetřit životní prostředí

6. 10. 2021

Práce z domova snižuje emise uhlíku a šetří tak životní prostřední, někdy se ale i z ekologického hlediska vyplatí pracovat ve firemních kancelářích – třeba díky chytrým budovám. Ukazuje to studie společnosti Carbon Trust, kterou zadal Vodafone Institute. Studie vypočítává úspory uhlíku v šesti evropských zemích a srovnává situaci před pandemií koronaviru a po jejím nástupu.

Chráníme planetu

Konference [ta] Udržitelnost

5. 10. 2021

Udržitelnost je ženského rodu. Alespoň to tvrdí projekt [ta] Udržitelnost, který se zaměřuje na zelenou budoucnost byznysu zejména pohledem žen, které jí prosazují a zastřešují. Na stejnojmenné konferenci se představitelky velkých firem v Česku shodly, že za udržitelností by měl být také promyšlený byznys model - nejde totiž podle nich o náklad, ale investici.

Chráníme planetu

Konference Cirkulář chytré recyklace

23. 9. 2021

Česká republika není připravena recyklovat vlastní odpad, přitom ho v některých případech jako surovinu dováží ze zahraničí. To je jen jeden z důležitých faktů, na který upozornila multioborová online konference Cirkulář Chytré recyklace. O svých zkušenostech se zaváděním principů cirkulární ekonomiky hovořila kromě zástupců veřejné sféry a neziskového sektoru také Zuzana Holá, ředitelka korporátní komunikace a udržitelnosti Vodafonu.