Jak na připojení k internetu v zahraničí (datový roaming)?

K připojení v zahraničí vám stačí:

V zemích zóny 1 (EU a Norsku, Lichtenštejnsku, Velké Británii a Islandu) můžete využívat svůj domácí tarif bez dalších příplatků. Stačí mít aktivní World Roaming nebo Roaming na den. Podívejte se na podrobné informace pro zákazníky s paušálním tarifem a předplacenou kartou.

S jakými tarify se připojíte v zahraničí?

TarifKolik dat získáteJak se účtuje
Roaming na denV zóně 1 používáte domácí tarif. Až 500 MB na 24 hodin ve vybraných zemích světa.V zóně 1 se Roaming na den neuplatní a neúčtuje. Ve vybraných zemích světa platíte 199 Kč za 24 hodin. Po vyčerpání limitu se připojení zastaví.
Připojení v zahraničí (World Roaming)V zóně 1 používáte domácí tarif. V ostatních zemích účtujeme data podle staženého množství.V zemích mimo zónu 1 účtujeme data po 100 kB, například za 102 stažených kB účtujeme 200 kB .
Připojení ze zahraničí na stálo (doplňkový balíček k World Roamingu)300 MB v zóně 1 nebo 150 MB po celém světě.Měsíční poplatek. Po vyčerpání účtujeme další data sazbou za megabajt. Tento tarif má přednost a v zóně 1 proto nepoužíváte svůj domácí tarif.

Informace o cenách a podrobných podmínkách tarifu získáte kliknutím na jeho název.

Jak zjistit nebo změnit tarif?

Přihlaste se do samoobsluhy Můj Vodafone a jděte do sekce Služby - Roaming.

Ke vstupu do samoobsluhy potřebujete heslo.

Vyberte si nový roamingový tarif.

Změnu provedeme nejpozději do 24 hodin a potvrdíme ji SMSkou.

TIP: Vybrané roamingové tarify si můžete zapnout bezplatnou SMSkou. S výběrem tarifu vám pomůže naše Roamingová kalkulačka.

Můžu nějak kontrolovat útratu za data v zahraničí?

Díky roamingovému datovému limitu, který hlídá vaši útratu za data v zahraničí nad rámec denních nebo měsíčních poplatků.

Kde můžu v zahraničí využít internet?

Internet můžete využít v sítích našich roamingových partnerů . Vyberte zemi, do které cestujete, a zobrazí se názvy operátorů, se kterými můžete internet využít. Myslete prosím na to, že zejména ve vzdálenějších zemích mohou operátoři používat odlišné frekvence a váš telefon je musí podporovat.

Jak datový roaming zakážu?

Pokud nechcete využívat připojení v zahraničí, můžete:

  1. Nastavit roamingový datový limit na 0 Kč - pokud budete mít zároveň nastaven World Roaming a Připojení v zahraničí (účtování po kB bez volných jednotek), v zemích mimo zónu 1 se nepřipojíte.
  2. Zablokovat připojení v roamingu přímo v nastavení vašeho telefonu a v nastavení sítí vypnout podporu 4G/LTE. Upozorňujeme, že nemůžeme ručit za situaci, kdy se telefon i přes zákaz k internetu připojí.
  3. Zablokovat připojení k internetu v samoobsluze Můj Vodafone v menu Služby - Internet. V řádku Internet klikněte na Změnit a vyberte Blokování připojení. Tím však zrušíte nejen zahraniční, ale i domácí datové připojení a tuto volbu nemůžete použít, pokud máte některý z tarifů, jehož nedílnou součástí je i datový tarif.

Jak povolím datový roaming v datových zařízeních (modemech)?

Připravili jsme pro vás návody, které vám ukážou, jak u vybraných datových zařízení povolíte datový roaming. Aby vám vše fungovalo, je nezbytné v nich mít SIM kartu, která připojení v zahraničí umožňuje.

Mějte přehled o svých službách díky aplikaci Můj Vodafone