Jak si můžu zablokovat připojení k internetu?

Potřebujete, aby se váš telefon nemohl připojit k internetu? Tady vám poradíme, jak na to.

Pokud chcete zablokovat připojení pouze v zahraničí, můžete:

  1. Nastavit roamingový datový limit na 0 Kč - pokud budete mít zároveň nastaven World Roaming a Připojení v zahraničí (účtování po kB bez volných jednotek), v zemích mimo zónu 1 (EU + Norsko, Lichtenštejnsko, Island a Velká Británie) se nepřipojíte.
  2. Zablokovat připojení v roamingu přímo v nastavení vašeho telefonu a v nastavení sítí vypnout podporu 4G/LTE. Upozorňujeme, že nemůžeme ručit za situaci, kdy se telefon i přes zákaz k internetu připojí.
  3. Zablokovat připojení k internetu v samoobsluze Můj Vodafone v menu Služby - Internet. V řádku Internet klikněte na Změnit a vyberte Blokování připojení. Tím však zrušíte nejen zahraniční, ale i domácí datové připojení a tuto volbu nemůžete použít, pokud máte některý z tarifů, jehož nedílnou součástí je i datový tarif.

Pro úplné zablokování připojení doma i v cizině:

  1. Můžete zablokovat mobilní data přímo v nastavení vašeho telefonu a vypnout podporu 4G/LTE sítě. Upozorňujeme, že nemůžeme ručit za situaci, kdy se telefon i přes zákaz k internetu připojí. Návod pro nastavení najdete níže.
  2. Nebo si můžete připojení k internetu úplně vypnout, a to v samoobsluze Můj Vodafone v menu Služby - Internet. V řádku Internet klikněte na Změnit a vyberte Blokování připojení. Tím však zrušíte nejen zahraniční, ale i domácí datové připojení a tuto volbu nemůžete použít, pokud máte některý z tarifů, jehož nedílnou součástí je i datový tarif.

Postup pro vypnutí mobilních dat v telefonu podle operačního systému:

Pro často používané modely máme návody krok za krokem. Pokud vypnete mobilní data v telefonu s operačním systémem (Android, iOS nebo Windows Phone), nebudete moci využívat MMS.

Android

iOS

Windows Phone