Jak si můžu zablokovat připojení k internetu?

Potřebujete, aby se váš telefon nemohl připojit k internetu? Tady vám poradíme, jak na to.

Pokud chcete zablokovat připojení pouze v zahraničí, můžete:

 1. Nastavit roamingový datový limit na 0 Kč - pokud budete mít zároveň nastavený World Roaming a Připojení v zahraničí (účtování po kB bez volných jednotek), v zemích mimo zónu 1 (EU + Norsko, Lichtenštejnsko, Island a Velká Británie) se nepřipojíte.
 2. Zablokovat připojení v roamingu přímo v nastavení vašeho telefonu a v nastavení sítí vypnout podporu 4G/LTE. Upozorňujeme, že nemůžeme ručit za situaci, kdy se telefon i přes zákaz k internetu připojí.
 3. Zablokovat připojení k internetu v samoobsluze Můj Vodafone v menu Služby - Internet. V řádku Internet klikněte na Změnit a vyberte Blokování připojení. Tím však zrušíte nejen zahraniční, ale i domácí datové připojení a tuto volbu nemůžete použít, pokud máte některý z tarifů, jehož nedílnou součástí je i datový tarif.

Pro úplné zablokování připojení doma i v cizině:

 1. Můžete zablokovat mobilní data přímo v nastavení vašeho telefonu a vypnout podporu 4G/LTE sítě. Upozorňujeme, že nemůžeme ručit za situaci, kdy se telefon i přes zákaz k internetu připojí. Návod pro nastavení najdete níže.
 2. Nebo si můžete připojení k internetu úplně vypnout, a to v samoobsluze Můj Vodafone v menu Služby - Internet. V řádku Internet klikněte na Změnit a vyberte Blokování připojení. Tím však zrušíte nejen zahraniční, ale i domácí datové připojení a tuto volbu nemůžete použít, pokud máte některý z tarifů, jehož nedílnou součástí je i datový tarif.

Postup pro vypnutí mobilních dat v telefonu podle operačního systému:

Připravili jsme pro vás odkazy na stránky nápovědy výrobců telefonů. Pokud vypnete mobilní data v chytrém telefonu s operačním systémem, nebudete moci využívat MMS.

Android

 1. V menu telefonu vstupte do Nastavení
 2. Vyberte Bezdrátové sítě
 3. Zvolte Mobilní sítě
 4. Vyberte položku Data aktivována a zrušte zaškrtnutí
 5. V nastavení sítí je také potřeba vypnout podporu LTE / 5G
 6. Pokud jsou data vypnuta, v záhlaví telefonu zmizí signalizace datových přenosů (E/4G/5G)

Postup se může lišit podle verze systému a výrobce zařízení. Připravili jsme pro vás odkazy na stránky nápovědy výrobců telefonů.

iOS

 1. V menu telefonu vstupte do Nastavení
 2. Vyberte Mobilní data
 3. Přepínačem v položce Mobilní data můžete připojení vypnout
 4. Pokud jsou mobilní data vypnuta, v záhlaví telefonu zmizí signalizace datových přenosů

Návod najdete také na stránkách podpory Apple.