Jak funguje roaming v Evropě? (mám paušální tarif)

Informace o roamingu v Evropě jsme pro vás přehledně připravili v tomto videu.

 • V zahraničí v zemích zóny 1 můžete používat svůj tarif jako doma.
 • Do zóny 1 patří země Evropské unie a navíc Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Velká Británie.
 • Když se například vydáte do Francie, můžete s tarifem Red neomezeně volat na místní francouzská čísla, domů do ČR i do jakékoliv země v zóně 1 - třeba známým do Velké Británie.

Seznam zemí EHP - zóna 1: Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guayana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Manský ostrov, Martinik, Mayotte, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Reunion, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Vatikán, Velká Británie.

Volání v zemích zóny 1

Co musím mít nastavené, abych mohl využít svůj domácí tarif?

 1. Pokud jste si roaming dříve vypnuli, stačí, když si zapnete Roaming na den nebo World Roaming. S oběma budete na cestách v zóně 1 jako doma.
 2. Správně nastavený telefon a v menu povolený datový roaming.

Kde zjistím, jaký mám roamingový tarif a jestli mám roaming zapnutý?

Přihlaste se do Můj Vodafone a zvolte sekci Služby - Roaming.

Ke vstupu do samoobsluhy potřebujete heslo.

Zkontrolujte, že máte zapnutý roaming, případně si ho tu aktivujte.

Zapnout si můžete World Roaming nebo Roaming na den. Vybraný roamingový tarif ovlivní hlavně to, za jakých podmínek budete naše služby používat v zemích zóny 2 a 3.

Jak funguje používání domácího tarifu v zemích zóny 1?

Volání, SMS a MMS

 • Hovory přijímáte zdarma bez ohledu na používaný tarif.
 • Volné minuty a SMSky, které platí do všech sítí, můžete využít na česká čísla i na čísla ze zemí, které patří do zóny 1. Například s tarifem Red neplatíte nic navíc a všechny takové hovory nebo SMS máte v ceně tarifu.
 • Když máte volné minuty, SMSky nebo zvýhodnění, které platí jen v rámci sítě Vodafonu, můžete je využít pouze na území ČR. V zemích zóny 1 vám budeme hovory a SMS účtovat tak, jako byste volali nebo psali do jiných sítí v ČR.
 • Pokud vyčerpáte své volné jednotky, které platí do všech sítí, účtujeme další stejně, jako byste byli na území ČR a volali nebo psali do jiných sítí v ČR.
 • Když máte v tarifu volné minuty pro volání do zahraničí, můžete je (stejně jako dříve) využít pouze při volání z ČR do vybraných zemí.
 • Balíček 77 MMS můžete využít i v zemích zóny 1. Služby Kamarádi nebo VPN se v zahraničí neuplatňují.

Připojení k internetu

 • Svůj domácí datový balíček můžete bez obav využívat doma i v zemích zóny 1. Tam bude fungovat úplně stejně jako v ČR. Například s tarifem Red Standard máte k dispozici až 15 GB dat, která můžete využít v ČR i v zemích zóny 1. Pokud máte mobilní tarif s neomezeným připojením na internet, najdete objem dat, který můžete využít v zemích zóny 1, v ceníku a informujeme vás o něm také SMSkou.
 • Nezáleží na tom, jestli máte nastavený Roaming na den nebo World Roaming. S oběma bude připojení fungovat stejně.
 • Samostatná datová SIM karta (obsahující pouze datový tarif a žádné volné minuty nebo SMS) vám v zahraničí fungovat nebude, roaming totiž nepodporuje. To neplatí pro datový tarif Připojení na měsíc a pro sdílenou datovou SIM, kterou můžete mít vystavenou ke svému hlasovému mobilnímu tarifu (třeba k tarifům Red), ty v zahraničí použít můžete. Pro podrobnosti se podívejte níže.

Jak bude v zóně 1 fungovat Roaming na den? Vyplatí se mi?

Mám datovou SIM kartu pro připojení k internetu, můžu se v zahraničí také připojit?

Telefon mě upozorňuje, že za roaming budu platit. Je to pravda?

Co když budu volat do zemí, které jsou mimo zónu 1?

Mění se něco, když budu volat z ČR do zemí EU?

Co když si zapnu některý z roamingových datových nebo hlasových balíčků?