Jak funguje VoLTE a VoLTE roaming?

 • VoLTE (Voice over LTE) znamená, že váš hovor spojíme přes LTE síť. Je dostupné všude tam, kde má Vodafone LTE signál.
 • Hlasové i video hovory (ViLTE - podporují vybrané telefony) vám účtujeme jako každé jiné volání podle vašeho tarifu, neplatíte žádné speciální poplatky navíc.
 • Pokud váš telefon umí i VoLTE roaming, můžete přes LTE volat v sítích vybraných roamingových partnerů v zahraničí. Jednoduše to ověříte vyhledáním země na této stránce.

Jaké jsou hlavní výhody VoLTE a VoLTE roamingu?

 • Když voláte přes VoLTE, můžete na telefonu dál používat připojení na internet.
 • Váš hovor spojíme rychleji, také jeho kvalita je mnohem vyšší díky HD Voice.
 • Díky VoLTE roamingu se dovoláte i v zemích, kde už nepodporují starší 2G a 3G sítě.

Jak funguje VoLTE roaming a proč je důležitý?

 • Někteří operátoři už vypnuli nebo chystají vypnutí 2G a 3G sítě, abyste si pak mohli zavolat, musí váš telefon umět volat přes LTE v zahraničí, to znamená podporovat VoLTE roaming. Ověřit si to můžete v seznamu roamingových sítí po vyhledání země na této stránce.
 • Pokud váš telefon VoLTE roaming nepodporuje a budete v zemi, kde už 2G a 3G síť nefunguje, nebudete moct volat, stále ale můžete používat internet a SMSky.

Co potřebuji pro využívání VoLTE a VoLTE roamingu?

Telefon, který podporuje VoLTE a VoLTE roaming.

Seznam telefonů najdete na našich stránkách a v našem eShopu. Pozor na to, že některé telefony mohou umět pouze VoLTE v domácí síti a VoLTE roaming nepodporují. Správné fungování VoLTE vám můžeme zaručit jen u telefonů koupených u Vodafonu, u některých modelů je to dokonce podmínkou. Telefony, které podporují VoLTE, podporují také Wi-Fi volání.

Aktualizovaný firmware s podporou VoLTE.

Aby vám vše správně fungovalo, nezapomeňte na pravidelnou aktualizaci svého telefonu. Ověříte to v menu telefonu v Nastavení.

LTE SIM kartu (LTE podporují všechny SIM karty vydané od srpna 2013).

Jestli ještě LTE SIM nemáte, zdarma si ji objednejte přes Můj Vodafone nebo se zastavte v naší prodejně. LTE SIM poznáte podle nápisu LTE přímo na ní.

Aktivované "Wi-Fi volání a VoLTE" v samoobsluze Můj Vodafone.

Obvykle vám podporu zapneme automaticky, pokud by k tomu nedošlo, můžete si službu zapnout přes Můj Vodafone v sekci Služby - Volání a SMS.

V případě VoLTE roamingu nezapomeňte na zapnutý roaming u svého telefonního čísla.

Vše potřebné k aktivaci roamingu najdete na této stránce. Jestli v navštívené zemi VoLTE roaming funguje a v jakých sítích, to si můžete ověřit po zadání země na této stránce.

Musí mít obě strany hovoru VoLTE aktivní?

Nemusí, s druhou stranou se uslyšíte, i když budete volat třeba tomu, kdo používá starší tlačítkový telefon. Pro využití některých výhod VoLTE je ale oboustranná podpora nezbytná:

 • Spojení hovoru do 2 sekund - proběhne v případě, že obě strany používají VoLTE v síti Vodafonu.
 • HD Voice - jasněji se uslyšíte, pokud voláte v rámci sítě Vodafone a obě strany hovoru mají telefon, který HD Voice podporuje. HD Voice funguje v celé naší síti.
 • Videohovor (ViLTE) - video můžete do hovoru přidat, pokud voláte v rámci sítě Vodafone a obě strany hovoru používají Wi-Fi volání nebo VoLTE. V případě Wi-Fi volání může být druhý účastník hovoru kdekoliv na světě, jen musí používat číslo českého Vodafonu. Videohovory nefungují na telefonech iPhone.

Co se stane, když se během hovoru dostanu mimo signál LTE sítě?

 • Hlasový hovor bude bez přerušení pokračovat dál.
 • Videohovor se automaticky přepne do hlasového hovoru.

Jak se bez VoLTE roamingu dovolám v zemi, kde nefunguje 2G nebo 3G síť?

 • Pokud váš telefon VoLTE roaming nepodporuje a budete v zemi, kde už 2G a 3G síť nefunguje, nebudete moct volat, stále ale můžete používat internet a SMSky.
 • Díky funkčnímu internetu můžete jaké náhradní možnost využít aplikace, které umožňují volání přes internet.
 • Když budete v dosahu Wi-Fi, můžete ze svého telefonního čísla volat díky službě Wi-Fi volání.

Čerpám na hovory přes VoLTE data ze svého balíčku?

I když hovor probíhá přes datovou síť, data z vašeho balíčku vám nebere. Platí to pro hlasové i video hovory.

Proč musí být pro fungování VoLTE některé modely telefonů koupené u Vodafonu?

Jedná se o novou technologii, kdy nastavení naší sítě a telefonu musí být v souladu. Někteří výrobci zatím nejsou schopni dát toto nastavení i do telefonů mimo naši distribuci, proto může být nutné pořízení přímo u Vodafonu.

Volání přes VoLTE mi nefunguje, co může být příčinou?

 1. Některé telefony musí být koupeny u českého Vodafonu, jinak nemůžeme zaručit, že bude VoLTE správně fungovat. Pokud máte telefon s Androidem, u kterého není nákup u Vodafonu podmínkou, měl by být koupený "na volném trhu". Když si totiž pořídíte telefon u jiného operátora, bude obsahovat specifická nastavení pro daného operátora a v naší síti by na něm VoLTE a Wi-Fi volání nemuselo fungovat.
 2. Ověřte si, že máte nainstalovaný aktuální firmware s podporou VoLTE.
 3. Nezbytná je LTE SIMka, pokud ji ještě nemáte, zdarma si o ni řekněte.
 4. Nezapomněli jste na aktivaci VoLTE v samoobsluze Můj Vodafone?

Mějte přehled o svých službách díky aplikaci Můj Vodafone