nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Můj Vodafone

Switch to english →

Jak si aktivuji roaming a co zkontrolovat před cestou?

Před cestou do zahraničí prosím věnujte krátký čas tomu, abyste si zkontrolovali nastavení svých služeb a ověřili, za jakých podmínek můžete v navštívené zemi volat, posílat zprávy nebo datovat.

Roaming si můžete zkontrolovat a nastavit takto:

Přihlaste se do muj.vodafone.cz a zvolte sekci Služby - Zahraničí (Roaming).
Ke vstupu do samoobsluhy potřebujete heslo.
Roaming si tu můžete zdarma sami aktivovat nebo změnit.
V této sekci najdete také Roamingovou kalkulačku, ukáže vám ceny ve vybrané zemi, které platí pro telefonní číslo, se kterým jste se na muj.vodafone.cz přihlásili.

Další možnost:

Změnu roamingového tarifu zařídíte také bezplatnou SMSkou.


V zemích EU a Norsku, Lichtenštejnsku, Velké Británii a na Islandu můžete využívat svůj domácí tarif bez dalších příplatků. Stačí mít aktivní World Roaming nebo Roaming na den. Podívejte se na podrobné informace pro zákazníky s paušálním tarifem a předplacenou kartou.
Co si mám zkontrolovat před odjezdem do zahraničí?
 • Jestli máte aktivní vhodný roamingový tarif. Samostatná datová SIM karta (obsahující pouze datový tarif a žádné volné minuty nebo SMS) vám v zahraničí fungovat nebude, roaming totiž nepodporuje. To neplatí pro sdílenou datovou SIM, kterou můžete mít vystavenou ke svému hlasovému mobilnímu tarifu (třeba Red Naplno), tu v zahraničí použít můžete.
 • Vyberte si datové zvýhodnění a zkontrolujte roamingový datový limit. V telefonu také musíte povolit datový roaming, obvykle je ve výchozím nastavení vypnutý. Pokud naopak data v zahraničí nechcete používat, podívejte se na tyto důležité informace. Některé telefony se mohou k internetu připojit i na pozadí bez vašeho vědomí, proto doporučujeme věnovat pozornost správnému nastavení kontrolních nástrojů, jako je roamingový datový limit.
 • Zkontrolujte, že máte dostatečný kredit nebo limit pro kontrolu útraty. Pokud dosáhnete 90 % Volacího limitu nebo FlexiStropu, přestanou vám fungovat všechny odchozí služby v roamingu a k dispozici budete mít pouze příchozí hovory (pokud jsou v dané zemi bez poplatku), příchozí zprávy a datové služby (pokud už jsou v ceně tarifu a neplatíte za ně nic navíc).
 • V některých vzdálenějších zemích mohou místní operátoři používat speciální frekvence. Zjistěte si proto předem, zda váš mobil bude s těmito sítěmi spolupracovat. Seznam roamingových partnerů najdete na našich stránkách. U roamingových partnerů také uvádíme, zda podporují přímé volání pro předplacené karty. Kdyby ne, budou vám s předplacenou kartou fungovat pouze příchozí hovory, zprávy a data.
 • Chcete-li mít okamžitý přehled o ceně každého hovoru nebo zprávy, zapněte si SMS o aktuálním stavu volání.
Jste v zahraničí a služby vám nefungují?
Jak se ze zahraničí spojím s operátorem?
 • Pokud chcete zjistit roamingové ceny, aktuální útratu nebo se potřebujete neodkladně spojit s naším operátorem, můžete odkudkoliv v zahraničí zdarma volat na speciální číslo +420 776 970 219. Hovor je zdarma při volání ze SIM karty českého Vodafonu.
 • Z jakéhokoli telefonního čísla se k nám dovoláte přes číslo +420 776 977 100. Hovor vás bude stát jako volání na běžné české mobilní číslo.
 • Kdybyste ze zahraničí volali na číslo *77, budeme hovor účtovat stejně, jako byste volali na +420 776 977 100. Volání na zkrácené číslo *77 nemusí být v každé zemi funkční, proto doporučujeme volat přímé číslo určené pro volání ze zahraničí.

Mějte svůj účet pod kontrolou

Stáhněte si aplikaci Můj Vodafone

Vše důležité vyřešíte přímo ve svém telefonu.

https://www.vodafone.cz/muj-vodafone/

Přihlaste se do Můj Vodafone

Spravujte svůj účet odkudkoliv.

Přihlášení

 • Vždy něco navíc
 • Nastavení vždy po ruce
 • Výdaje pod kontrolou
 • Nejlepší aplikace