Bezstarostné léto s roamingem od Vodafonu

Doba dovolených je tu a my bychom vám rádi usnadnili přípravy před odjezdem. Kufr za vás nezabalíme, ale poradíme vám, jak nastavit telefon před cestou a co všechno kolem roamingu byste měli vyřídit ještě doma, abyste se na cestách mohli věnovat sami sobě a odpočinku. Nastavit roaming je opravdu snazší než vybrat dovolenou.

Kde najdu další odpovědi a informace?

Jaké jsou nejčastější otázky a rychlé odpovědi na ně?

Můžu v Evropě používat svá neomezená data z tarifu?

V EU a v Norsku, Lichtenštejnsku, Velké Británii a Islandu můžete ze svého neomezeného datového tarifu využít až 70 GB dat. O případném vyčerpání vás informujeme SMSkou, další data pak platíte podle skutečně využitého množství po kilobajtech (1 GB vyjde na cca 55 Kč). Upozorňujeme, že například Švýcarsko v EU není a patří do 2. roamingové zóny.

Na co si dát pozor v pohraničí a jak to funguje na lodích nebo letadlech?

Pokud se budete pohybovat na ostrovech nebo v blízkosti hranic jiného státu, může se telefon naladit do sítě jiného operátora, který je mimo 1. roamingovou zónu. Speciálně upozorňujeme na ostrov Kypr, v jehož severní části naladíte signál tureckých sítí. Na palubách lodí a letadel pak můžou mít pokrytí operátoři, kteří se na tento typ pokrytí specializují. V takovém případě se vždy jedná o 3. roamingovou zónu bez ohledu na to, mezi jakými státy lodí nebo letadlem cestujete.

Nejsem spokojený se signálem místního operátora, můžu s tím něco dělat?

Ve většině zemí máme více partnerských sítí. Služby vám obvykle budou nejlépe fungovat v té síti, do které se telefon připojí automaticky. Pokud byste však potřebovali změnit síť, zadejte na této stránce konkrétní zemi, zjistěte si dostupné sítě a v menu telefonu zvolte ruční volbu sítě. Pro přehlášení do jiné sítě může být nutné výběr sítě zopakovat několikrát po sobě, než se to podaří.