Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Jak funguje roaming v EU a ve světě?

Než vyrazíte

1 Otevřete si aplikaci Můj Vodafone

V záložce Moje služby si jednoduše zkontrolujete, že máte aktivní roaming. Také si zde nastavíte výhodnější roamingový tarif. Zvládnete to i v samoobsluze Můj Vodafone.

Screenshot plochy telefonu

Tip Roaming máte automaticky aktivní. Před cestou si ale vše raději zkontrolujte.

2 Aktivujte datový roaming v telefonu

Nezapomeňte si také zkontrolovat, že máte povolený datový roaming v nastavení svého telefonu.

Screenshot nastavení mobilních dat

3 Aktivujte si výhodný roamingový tarif

Pro cesty mimo EU si aktivujte některý z výhodných roamingových tarifů. Jak na cestách ušetřit za data a volání vám poradí naše roamingová kalkulačka.

Cestování v rámci EU

1 Vítejte v EU

Během své cesty dostanete uvítací SMS s informacemi o cenách volání a SMS. Data využíváte stejně jako v ČR. Neomezená data, pokud máte Neomezený tarif, zastřešuje EU limit.

Tip Roaming mimo EU se řídí speciálním ceníkem. Aktivujte si co nejvýhodnější tarif.

Roamingové tarify do světa

1 Vyberte si tarif podle svých potřeb

Cestujete mimo EU? Potřebujete hodně volat nebo naopak datovat? Vyberte si z našich výhodných roamingových tarifů a dalších balíčků.

World Roaming

Základní tarif, který máte automaticky aktivovaný, ať už cestujete kamkoliv. Platíte jen za služby, které skutečně využijete.

Zjistit více

Roaming na den

Ideální pro cesty mimo EU, když potřebujete být neustále v kontaktu s domovem. Neplatí pro předplacené karty.

Zjistit více

Připojení ze zahraničí

Připojte se k internetu na den nebo klidně na celý měsíc. Připojení ze zahraničí využijete nejlépe ve chvíli, kdy volání ani SMS nepoužíváte.

Zjistit více

2 Nastavte si limity na útratu

Jak na cestách zabráníte příliš vysokým platbám za datové služby? V aplikaci nebo v samoobsluze Můj Vodafone si snadno nastavíte limit na měsíční výdaje na telefonním čísle díky službě FlexiStrop. Stejně tak si můžete nastavit Roamingový datový limit a tím určit, kolikrát se vám může navýšit základní datový balíček poté, co ho celý vyčerpáte.

Více praktických informací k roamingu najdete v našem Centru péče

Často kladené otázky

Chci volat někomu, kdo je v zahraničí. Používám při tom roaming?

Plánuji cestu do zahraničí, musím něco zkontrolovat před odjezdem?

Chystám se na plavbu lodí. Jak funguje roaming na vodě nebo případně ve vzduchu?

Mohu své volné minuty pro volání do zahraničí využívat i mimo ČR, např. pokud volám ze zemí EU do jiné zahraniční země?