Jak fungují hesla u Vodafonu a jaké úrovně přístupu můžu používat?

  • Při pořízení prvního telefonního čísla (nebo jiné služby) u Vodafonu vám na kontaktní číslo pošleme SMS s číselným heslem, díky kterému se přihlásíte do Můj Vodafone nebo se ověříte při komunikaci s našimi operátory a prodejci.
  • Využít také můžete přihlašování do webové verze Můj Vodafone a aplikace Můj Vodafone pomocí e-mailu. Tuto možnost je potřeba aktivovat.
  • Zapomněli jste své heslo? Podívejte se, jak nastavit nové heslo.

Jak se liší číselné heslo a přihlášení pomocí e-mailu?

Způsob přihlášeníKde se využívá
Přihlášení telefonním číslem / číslem služby a číselným heslemČíselné heslo má 6 až 15 číslic a používá se pro ověření při volání na Linku péče o zákazníky nebo při návštěvě prodejny. Pokud nepoužíváte přihlašování e-mailem, slouží také pro přihlášení do aplikace Můj Vodafone a webové verze Můj Vodafone.
Přihlášení číslem plátce a číselným heslemČíslo plátce je zároveň specifickým symbolem z vašeho Vyúčtování. Po přihlášení uvidíte všechny služby, které účtujeme v tomto Vyúčtování (pod tímto číslem plátce). Tento způsob přihlášení funguje i v případě, že už u nás nemáte žádnou aktivní službu (přihlásit se můžete ještě 6 měsíců po zrušení poslední služby). Číselné heslo má 6 až 15 číslic a používá se pro ověření při volání na Linku péče o zákazníky nebo při návštěvě prodejny.
Přihlášení e-mailem a heslemPokud jste si aktivovali přihlášení přes e-mail a vlastní heslo, využijete ho pro přihlášení do webové verze Můj Vodafone a aplikace Můj Vodafone. Heslo má v tomto případě nejméně 8 znaků a může obsahovat písmena, čísla i speciální znaky.

Jaké úrovně přihlášení existují?

  • U přihlášení telefonním číslem (resp. číslem služby) a číselným heslem záleží na tom, jaké číselné heslo použijete. Podle toho se přihlásíte jako administrátor, plátce nebo uživatel.
  • Pokud se přihlašujete pomocí e-mailu a svého hesla, najdete vámi používanou úroveň přístupu v Přehledu přístupů do Můj Vodafone po přihlášení do Můj Vodafone.
Úroveň přístupuCo vám umožní
AdministrátorNejdůležitější úroveň přístupu, se kterou můžete plně ovládat zákaznický účet a všechna vaše telefonní čísla. Můžete měnit veškeré služby, zobrazíte si Vyúčtování nebo se můžete přepínat mezi svými čísly. Také můžete měnit veškerá číselná hesla a přístupy.
UživatelS uživatelským přístupem uvidíte pouze informace k telefonnímu číslu nebo službě, ke kterým máte přidělený přístup. Můžete se podívat na aktuální útratu a čerpání služeb, neuvidíte však celé Vyúčtování. Máte také možnost měnit některé služby a balíčky.
Plátce
Nepovinné heslo/přístup
S úrovní Plátce můžete spravovat všechna telefonní čísla, která jsou v jednom Vyúčtování (pod jedním číslem plátce). Můžete zobrazit Vyúčtování a historii plateb, změnit tarif či balíčky a kontrolovat průběžnou útratu a čerpání služeb.
Jednorázové heslo
Pouze pro předplacené karty
Pokud máte předplacenou kartu, můžete si také poslat jednorázové heslo, se kterým si v samoobsluze Můj Vodafone můžete změnit služby. K některým informacím (osobní údaje, historie volání apod.) ale s tímto heslem nebudete mít přístup.

Další informace o úrovních přihlášení najdete také v dokumentu Zpracování vašich údajů v souvislosti s Přihlašováním e-mailem.

Jaké heslo používám?

Informaci o úrovni hesla zjistíte po přihlášení. Pokud se přihlásíte pouze uživatelským heslem, upozorníme vás, že s tímto heslem máte jen omezený náhled na své telefonní číslo.

  1. V Můj Vodafone na webu - informace o úrovni hesla najdete v pravém horním rohu pod jménem zákazníka.
  2. V mobilní aplikaci Můj Vodafone - úroveň hesla, kterým jste se přihlásili, zjistíte v sekci Můj účet.
Informace o typu hesla ve webové verzi Můj Vodafone

Mohlo by se vám hodit:

Mějte přehled o svých službách díky aplikaci Můj Vodafone