Co je BlackBerry Internet Service a jak službu aktivovat?

Služba BlackBerry Internet Service (BIS) je mobilní e-mailové řešení. Umožňuje synchronizaci až 10 e-mailových schránek, kalendáře i kontaktů, dále práci s přílohami ve standardních formátech (Word, Excel, Powerpoint, PDF, obrázky), prohlížení internetových stránek a instant messaging.

Pro správné fungování služby je potřeba používat mobilní telefon BlackBerry, mít aktivní tarif BlackBerry Internet Service, aktivní datový tarif s objemem dat 300 MB a víc a e-mailový účet, který podporuje POP3 nebo IMAP4.

K 1. květnu 2021 ukončujeme službu BlackBerry Internet Service (BIS) a BlackBerry Enterprise Service Express (BES) běžící na přístupovém bodu (APN) „blackberry.net“ z důvodu minimálního využívání této služby. Vypnutí služby má vliv na využívání BlackBerry služeb na přístrojích BlackBerry řady 5 a 7, typicky se jedná o BlackBerry Email či BlackBerry Messenger. Ukončení služby BIS/BES nijak neovlivní hovory, SMS ani využívání jiných než BlackBerry služeb (připojení k internetu bude dál funkční s přístupovým bodem APN internet). Od verze OS BlackBerry 10 není služba BIS pro používání telefonů BlackBerry vůbec potřeba.

Mohu službu využít i v zahraničí?

Službu můžete využívat i v zahraničí. Je nutné mít aktivní tarif pro připojení a roaming. S BlackBerry IS není možné využívat roamingová datová zvýhodnění - vždy bude docházet k účtování podle objemu dat.

Jak službu aktivovat?

  1. Telefonicky - zavolejte nám na *77 nebo 800 77 00 77.
  2. Osobně - zastavte se v našich prodejnách, kde vám rádi pomůžeme.

BIS funguje pouze na paušálních tarifech, můžete se také podívat na podrobné podmínky. Po výměně SIM karty vám BIS přestane fungovat. Pro opětovné zprovoznění je třeba službu vypnout a poté znovu zapnout.

Naposledy upraveno 29. 03. 2021