Nefungují mi data v zahraničí, co mám dělat?

Zkontrolujte a vyzkoušejte následující:

Vypněte a zapněte telefon.

Tato jednoduchá rada někdy pomůže úplně nejvíc.

Ověřte, že v telefonu nebo na SIM kartě nemáte zablokovaný roaming.

Nastavení roamingu u svého čísla najdete v Můj Vodafone. V menu telefonu v části nastavení si zkontrolujte, že máte roaming povolený i v něm (obvykle tu najdete volbu pro povolení datového roamingu). Pozor ale na to, že v zahraničí vám nebude fungovat datová SIM karta. To je taková SIM, na které je aktivní pouze balíček pro připojení k internetu, který obsahuje více než 499 MB dat.

Vyzkoušejte jiného zahraničního operátora.

Zkuste operátora znovu vybrat přes ruční výběr sítě nebo tu vyberte jiného roamingového partnera. Pro přihlášení k jiné síti může být nutné výběr potvrdit i několikrát za sebou. Ruční výběr sítě najdete v telefonu v menu nastavení v nastavení mobilní sítě.

Mohli jste dosáhnout 90 % FlexiStropu nebo Volacího limitu.

Platí pouze pro paušální čísla. Jakmile dosáhnete 90 % FlexiStropu nebo Volacího limitu, přestane vám roaming fungovat úplně. Pro zprovoznění je třeba FlexiStrop nebo Volací limit navýšit. Roaming vám pak zapneme automaticky do 24 hodin. Aby se váš telefon znovu přihlásil do sítě, tak ho potom vypněte a zapněte. Kdyby to nepomohlo, najděte v menu telefonu ruční výběr sítě a opakovaně (i třeba 5x za sebou) vyberte přihlášení do sítě některého z našich roamingových partnerů.

Příčinou může být vyčerpání aktuálního datového balíčku (dosažení DataLimitu) nebo dosažení DataStropu.
Zkontrolujte roamingový datový limit.

Po vyčerpání roamingového datového limitu blokujeme data v zahraničí.

Na předplacené kartě může být nízký kredit nebo vypršela její platnost.

Aktuální výši kreditu zjistíte v samoobsluze Můj Vodafone. Pokud jste si nedobili víc jak 13 měsíců, tak kartu automaticky rušíme (v tom případě se nepřihlásíte ani do Můj Vodafone).

Mohli jste zapomenout na platbu Vyúčtování, a máte proto omezené služby.

V samoobsluze si zkontrolujte stav plateb. Po zaplacení služby obnovíme do 24 hodin. Aby se váš telefon znovu přihlásil do sítě, tak ho potom vypněte a zapněte. Kdyby to nepomohlo, najděte v menu telefonu ruční výběr sítě a opakovaně (i třeba 5x za sebou) vyberte přihlášení do sítě některého z našich roamingových partnerů.

Váš telefon nepodporuje frekvence, které používají místní operátoři.

Jaké frekvence podporuje váš telefon, najdete v návodu nebo na stránkách výrobce. Informace o sítích místních operátorů dohledáte na našich stránkách.

Zkontrolujte nastavení telefonu (APN).

APN má být internet. U telefonů značky Sony se v roamingu automaticky nastaví na euinternet a je potřeba ho ručně v telefonu přepsat.

Vyzkoušeli jste všechny výše uvedené rady, ale data v roamingu vám stále nefungují?

Kontaktujte naši Linku péče o zákazníky na čísle +420 776 977 100. Hovor budeme účtovat jako běžné volání na české mobilní číslo.