Modem Technicolor TC7200 (pro Pevný internet Kabel)

Modem slouží pro připojení k internetu v případě, že od nás máte kabelový internet (exUPC internet).

Technické specifikace:

 • Kabelový modem EURO DOCSIS® 3.0 WIFI EMTA.
 • 4x Ethernet 10/100/1000 se signalizací provozu (4 konektory RJ-45 pro přístup k internetu), 2x RJ-11 pro telefon, 1x konektor koaxiálního kabelu.
 • Bezdrátové připojení Wi-Fi ve verzích 2,4 GHz (IEEE 802.11b/g/n) a 5 GHz (IEEE 802.11b/g/n) - přepínatelné. Modem má interní Wi-Fi antény. Rychlost připojení k internetu závisí na objednaném tarifu a místních podmínkách a liší se od maximální rychlosti domácí Wi-Fi sítě, modem podporuje rychlostní tarify do 300 Mbit/s.
 • Rozměry modemu jsou 220 × 166,7 × 43 mm.
 • Napájecí napětí: 230 V (AC), maximální příkon: 18 W, průměrný příkon: 8,7 W, adaptér AC/DC: ADAPTÉR 18 W, 12 V, DC/1,5 A. Průměrná spotřeba je 8,7 W.

Stáhněte si:

Mohlo by se vám hodit:

Technicolor TC7200

Co znamenají kontrolky na modemu?

Power

 • Svítí - kabelový modem je zapnutý.

DS

 • Bliká - skenování downstream kanálu.
 • Svítí - downstream kanál naladěný, standardní provozní stav.

US

 • Bliká - skenování upstream kanálu.
 • Svítí - upstream kanál naladěný, standardní provozní stav.

Online

 • Bliká - skenování připojení k síti.
 • Svítí - startovací proces dokončen, modem připojený na síti, standardní provozní stav.

Ethernet 1-4

 • Bliká nebo svítí - signalizace odesílání/přijímání dat ze zařízení za modemem, standardní provozní stav.
 • Nesvítí - port není obsazen, připojené zařízení je vypnuté.

USB (pouze pro servisní účely)

 • Bliká nebo svítí - signalizace odesílání/přijímání dat ze zařízení za modemem.

Wireless - Link

 • Svítí - bezdrátová část je aktivní, bez přenosu dat.
 • Bliká - signalizace odesílání/přijímání dat ze zařízení za modemem přes Wi-Fi, standardní provozní stav.
 • Nesvítí - bezdrátová část je vypnuta.

TEL1/TEL2

 • Bliká - registrace telefonní části EMTA na telefonní ústředně.
 • Svítí - aktivní linka, modem je registrovaný na telefonní ústředně.
 • Nesvítí - není navedená služba telefonu v modemu.

Jak se dostanu do administrace modemu a změním přihlašovací údaje?

 • Přihlaste se k Wi-Fi síti modemu nebo se připojte síťovým kabelem a do prohlížeče zadejte adresu http://192.168.0.1. Pokud používáte vlastní Wi-Fi router a v sekci režim modemu jste vybrali režim modemu (bridge), je adresa pro vstup do administrace http://192.168.100.1.
 • Pro přístup do administrace potřebujete jméno a heslo, výchozí přihlašovací jméno a heslo je pro obě hodnoty admin. Po prvním přihlášení si pro své bezpečí heslo můžete heslo změnit na vlastní. Změnu provedete v administraci v menu Systém - Heslo.

Jak zapnu Wi-Fi, jak můžu změnit název a heslo k Wi-Fi síti?

Ve výchozím nastavení je Wi-Fi síť zapnutá, název vaší sítě a heslo najdete na štítku na modemu. Připravili jsme pro vás také obecné informace k fungování Wi-Fi sítí.

Přihlaste se do administrace modemu.

Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu http://192.168.0.1. Pro přihlášení použijte jméno admin a heslo, které jste si nastavili, případně výchozí heslo (admin).

Jděte do menu Bezdrát - Rádio.

Vyberte si, zda chcete zapnout Wi-Fi na frekvenci 2,4 GHz, nebo 5 GHz a v sekci Rádio povolte vysílání Wi-Fi sítě. Ve stejné sekci můžete upravit název své Wi-Fi sítě. V části Zabezpečení pak můžete změnit heslo. Změny vždy nezapomeňte uložit.

Modem Technicolor TC7200 umožňuje nastavení modernějšího 5GHz vysílacího pásma Wi-Fi, které využijete zejména v místech, kde běžná 2,4GHz bezdrátová síť vykazuje velmi nízkou rychlost nebo časté výpadky způsobené přítomností většího počtu Wi-Fi sítí ve vašem okolí nebo požadujete vyšší nároky na stabilitu a rychlost připojení. Myslete však na to, že ne každé zařízení umí s Wi-Fi na frekvenci 5 GHz pracovat a že Wi-Fi síť v tomto pásmu má menší dosah. Wi-Fi na 5 GHz má jiný název i heslo, tyto údaje naleznete i na štítku umístěném na základně modemu, pro přečtení je potřeba otočit modem dnem vzhůru. Pokud modem přepnete na 5GHz Wi-Fi a zjistíte, že ji žádné vaše zařízení nepodporuje a do menu modemu se vám nedaří přihlásit, proveďte tovární nastavení modemu. Do tlačítka RESET na jeho zadním panelu zasuňte například propisku a podržte přibližně 30 vteřin do rozblikání modemu. Poté vyčkejte přibližně 5 minut, modem bude mít obnoveno původní nastavení.

Jak změním Wi-Fi kanál v případě rušení Wi-Fi sítě?

Před změnou nastavení si přečtěte podrobné informace k Wi-Fi kanálům.

Přihlaste se do administrace modemu.

Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu http://192.168.0.1. Pro přihlášení použijte jméno admin a heslo, které jste si nastavili, případně výchozí heslo (admin).

Jděte do menu Bezdrát - Rádio.

Vyberte si správný typ Wi-Fi sítě (2,4 GHz nebo 5 GHz) a v sekci Rádio - Kanál můžete vybrat z roletky nový vysílací kanál. Nastavení nezapomeňte uložit.

Jak přepnu modem do režimu bridge?

Přepnutí modemu do režimu bridge využijete zejména v případech, kdy chcete za modem připojit vlastní router nebo potřebujete zajistit správné přiřazení pevné IP adresy na vlastní zařízení. Vaše domácí přístroje (mobilní telefony, notebooky a další) se pak budou připojovat k síti, kterou vytvoří váš vlastní router, který si za modem připojíte. Režim bridge je dostupný jen v případě, že od nás máte IP adresu ve formátu IPv4. Pokud aktuálně využíváte IPv6, kontaktujte nás pro domluvu na změně. Po nastavení režimu bridge se změní výchozí adresa pro administraci modemu na http://192.168.100.1.

Přihlaste se do administrace modemu.

Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu http://192.168.0.1. Pro přihlášení použijte jméno admin a heslo, které jste si nastavili, případně výchozí heslo (admin).

Jděte do menu Systém - Změna nastavení a zde nastavte Přemostěné nastavení.

V roletce vyberte volbu Přemostěné nastavení a nastavení uložte.

Modem se chová nestandardně (píská, přehřívá se...)

Vyzkoušejte restart modemu.

Začněme tím nejjednodušším. Restartujte modem tím, že ho na několik minut odpojíte od elektřiny. Poté ho vyzkoušejte zapojit do jiné elektrické zásuvky a chvíli počkejte.

Zkontrolujte zapojení všech kabelů a vypínač.

Pokud modem nesvítí, zkontrolujte ze zadní strany zařízení, zda nedošlo k náhodné manipulaci s vypínačem pod napájecím kabelem. Vyzkoušejte, že vypínač řádně funguje a je v poloze I (zapnuto).

Proveďte obnovu továrního nastavení modemu (hard reset).

Tímto krokem uvedete modem do výchozího nastavení z výroby. Jen pozor na to, že se tím smažou i veškeré změny, které jste udělali (například pojmenování Wi-Fi sítě atp.). Návod na obnovu továrního nastavení najdete zde.

V případě přetrvávajících potíží nás kontaktujte.

Pokud se nepodařilo modem zapnout, případně vydává pisklavé zvuky nebo svítí (bliká) zepředu trvale červeně, ozvěte se nám a pokusíme se vše co nejrychleji napravit.

Mějte přehled o svých službách díky aplikaci Můj Vodafone