Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

8. června 2021

Vodafone slaví světový den oceánů

Po celý červen, včetně Světového dne oceánů, je na Vodafone TV možné sledovat výjimečné pořady věnované podmořským hlubinám. V rámci spolupráce s televizními kanály s Discovery Channel a Animal Planet mohou diváci shlédnout exkluzivní premiéry dokumentů o mořské biologické diverzitě a také prozkoumat příběhy těch, kteří své životy zasvětili její ochraně.

Tematická kampaň si klade za cíl zvýšit povědomí o globálních výzvách, kterým lidstvo v zájmu ochrany mořského ekosystému čelí. Všechny dokumenty se budou vysílat v premiéře a oba kanály je možné naladit na Vodafone TV v rámci tarifu Komfort nebo Komplet.

Světový den oceánů byl OSN vyhlášen na 8. června. Ačkoliv se může v českém kontextu problematika ochrany života v podmořském světě zdát vzdálená, opak je pravdou. Oceány mají vliv na každého člověka bez ohledu na to, kde žije nebo čím se živí. Ovlivňují vzduch, který dýcháme, vodu, kterou pijeme a potraviny, které jíme. Právě při příležitosti oslav letošního Světového dne oceánů se kanály Discovery Channel a Animal Planet rozhodly zařadit do programu dokumenty, které s problematikou ochrany úzce souvisejí. 

Na Discovery Channel diváci uvidí strhující příběh historické mise Expedice pěti hlubin. Film je zavede na dno všech pěti světových oceánů a ukáže dříve nezmapované skryté hlubiny a neznámé formy života. Na Animal Planet pak mohou shlédnout film Boj o velryby: Příběh kapitána Watsona a 2. řadu dokumentární série Akvárium.Ochrana planety jako priorita

Spolupráce s kanály Discovery Channel a Animal Planet navazuje na dlouhodobou strategii udržitelnosti Vodafonu. „Pro firmu je důležité nejen vlastními silami přispívat k ochraně planety, ale pomáhat v tom i našim zákazníkům. Jsme rádi, že právě prostřednictvím Vodafone TV mají možnost si nenásilnou formou osvojit nové informace, které s ochranou životního prostředí souvisí,“ říká Zuzana Holá, ředitelka korporátní komunikace a udržitelnosti Vodafonu. 

Pro své zákazníky firma v letošním roce přichystala i další novinky z oblasti udržitelnosti. „V tomto roce jsme se zaměřili například na snížení velikosti plastových nosičů SIM karet na polovinu nebo prodej příslušenství z recyklovaných materiálů. Zavedli jsme také ekologické hodnocení mobilních telefonů – Eco Rating – které dává zákazníkům možnost vybrat si své zařízení i podle toho, jak velkou ekologickou stopu za sebou zanechává,“ doplňuje Holá.

Všechny dokumenty se budou vysílat v premiéře a oba kanály zákazníci naladí na Vodafone TV v rámci tarifu Komfort nebo Komplet. Další informace o Vodafone TV jsou na webové stránce www.vodafone.cz/televize.

Zavedli jsme Eco Rating – ekologické hodnocení telefonů

Ve Vodafonu nám záleží na životním prostředí, proto nově hodnotíme telefony tzv. Eco Ratingem. Jedná se o bodovací systém vytvořený nezávislým konsorciem, který ukazuje, jak velkou ekologickou zátěž daný telefon představuje. Uhlíková stopa, kterou výroba mobilů a jejich provoz zanechávají, totiž není zanedbatelná. Odhaduje se na 125 milionů tun emisí oxidu uhličitého ročně, což odpovídá provozu 31 uhelných elektráren.