Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

25. května 2021

Zavedli jsme Eco Rating – ekologické hodnocení telefonů

Ve Vodafonu nám záleží na životním prostředí, proto nově hodnotíme telefony tzv. Eco Ratingem. Jedná se o bodovací systém vytvořený nezávislým konsorciem, který ukazuje, jak velkou ekologickou zátěž daný telefon představuje. Uhlíková stopa, kterou výroba mobilů a jejich provoz zanechávají, totiž není zanedbatelná. Odhaduje se na 125 milionů tun emisí oxidu uhličitého ročně, což odpovídá provozu 31 uhelných elektráren.

Eco rating hodnotí vliv smartphonů na životní prostředí od samotné výroby až po skončení jeho životnosti. Zákazníci budou mít při výběru k dispozici celkové skóre na škále 1-100 bodů, přičemž nejvyšší bodové ohodnocení dostanou ta nejekologičtější zařízení.

Zákazníci už nyní najdou na webových stránkách hodnocení u většiny telefonů, a to v informacích o technických parametrech zařízení. Podrobné informace o systému hodnocení a jednotlivých kritérií hodnocení jsou pak k dispozici speciální webové stránce.

Konference Green Growth

Boj proti klimatickým změnám je jednou z největších priorit současného světa. Britská obchodní komora společně s Italským velvyslanectvím na toto téma uspořádala online konferenci s názvem Green Growth, jejímž partnerem se stal kromě dalších velkých firem i Vodafone. Ten potvrdil, že je mezi firmami lídrem v přístupu k životnímu prostředí.