Co je to přesměrování hovorů, a jak ho zadat?

Nebudete mít po ruce telefon a potřebujete své hovory přijímat nebo o nich mít záznam? Nastavte si přesměrování hovorů a nezmeškáte ani jeden telefonát.

Pomocí standardních funkcí telefonu můžete přesměrovat své hovory do Hlasové schránky a na jakékoliv české pevné číslo nebo mobilní telefonní číslo s předvolbou +420.

  • vybrat si můžete podmíněné nebo nepodmíněné přesměrování
  • za přesměrování hovoru do Hlasové schránky nic neplatíte
  • při přesměrování hovoru na jiné číslo platíte za přesměrovaný hovor podle ceníku vašeho tarifu, případně se uplatní volné jednotky (za přesměrovaný hovor platíte, jako byste sami volali na cílové číslo, kam je hovor přesměrován)
  • pokud jste si nastavili blokaci hovorů, přesměrování využít nemůžete

Některé telefony zobrazují informaci o přesměrování před každým hovorem, i když hovory nikam vědomě nepřesměrováváte. Příčinou je funkce Zmeškaná volání a jde o normální stav.

Jak se liší podmíněné a nepodmíněné přesměrování

Pro podmíněné přesměrování hovoru si vyberete jednu nebo více podmínek. Hovor může být přesměrován buď z důvodu nedostupnosti vašeho telefonního čísla (nemáte signál, vypnutý telefon), máte obsazeno, anebo když neodpovídáte (hovor zvoní, ale nepřijmete ho). Podmínky můžete kombinovat.

Při nepodmíněném přesměrování je hovor rovnou přesměrován podle vašeho nastavení buď na jiné telefonní číslo, nebo do Hlasové schránky.

Jak funguje přesměrování v zahraničí?

Pokud nechcete v zahraničí přijímat žádné hovory, doporučujeme vám využít nepodmíněné přesměrování. V takovém případě náš systém vůbec neověřuje, kde se dané číslo nachází a všechny hovory ihned přesměruje. Za přesměrovaný hovor tak platíte standardní cenu za odchozí hovor v rámci ČR (uplatní se volné jednotky z tarifu).

Když si v zahraničí zvolíte podmíněné přesměrování, platíte při přesměrovaném hovoru za příchozí i odchozí hovor podle vašeho roamingového tarifu. Myslete také na to, že podmíněné přesměrování do Hlasové schránky v zahraničí nefunguje.

Jak zadat přesměrování

  1. Z mobilního telefonu - přímo v menu nebo vytočením zkráceného kódu z tabulky níže (tato možnost nemusí být dostupná v zahraničí nebo při povolené službě VoLTE/Wi-Fi volání).
  2. V samoobsluze Můj Vodafone - v sekci Služby - Volání.
  3. V aplikaci Můj Vodafone - v části Moje služby - Síťové služby - Přesměrování.
  4. Přes operátora Linky péče o zákazníky - hodí se, když u sebe nemáte svůj telefon. Zavolat nám můžete na 800 77 00 77.

Zkrácený kód zadejte na číselníku pro vytáčení telefonních čísel a odešlete ho jako hovor.

Typ přesměrováníZadání přesměrováníZrušení přesměrováníKontrola nastavení přesměrování
Nepodmíněné přesměrování všech hovorů**21*telefonní číslo###21#*#21#
Přesměrování v případě, že jste obsazený**67*telefonní číslo###67#*#67#
Přesměrování při nepřijetí hovoru**61*telefonní číslo###61#*#61#
Změna délky vyzvánění u přesměrování při nepřijetí hovoru**61*telefonní číslo**zvolený čas ve vteřinách#
Přesměrování v případě, že jste mimo signál**62*telefonní číslo###62#*#62#
Zrušení veškerého přesměrování##002#
Pro přesměrování hovorů do Hlasové schránky zadejte ve zkráceném kódu telefonní číslo +420 608 989 898.

Mějte přehled o svých službách díky aplikaci Můj Vodafone