Co je Hlasová schránka a jak ji aktivuji?

 • Hlasová schránka slouží jako osobní záznamník, na kterém vám volající mohou zanechat vzkaz, když nemůžete přijmout hovor.
 • Službu si můžete aktivovat k mobilnímu číslu i pevné lince (není automaticky aktivní).

Kolik Hlasová schránka stojí?

 • Aktivace schránky je zdarma.
 • Neplatíte žádný měsíční poplatek.
 • Vyzvednutí vzkazu zavoláním do Hlasové schránky z vlastního telefonního čísla (vytočení *98 nebo +420 608 98 98 98) je zdarma.
 • Vyzvednutí vzkazu zavoláním do Hlasové schránky z jiného telefonního čísla (vytočení *99 při volání ze sítě Vodafone nebo +420 608 98 98 99) je zpoplatněné podle vašeho tarifu jako volání na Vodafone číslo.

Jak si Hlasovou schránku aktivuji?

 1. Bezplatným zavoláním na *98 z vašeho telefonního čísla.
 2. Nebo stačí, když rovnou nastavíte přesměrování do Hlasové schránky (hovory přesměrováváte na +420 608 98 98 98).

Jak si v telefonu přesměruji hovory do Hlasové schránky?

Hlasovou schránku používám na mobilním čísle

 • Přesměrování hovorů je možné u většiny mobilních telefonů nastavit přímo v menu. Podrobný návod, včetně vysvětlení rozdílů mezi podmíněným a nepodmíněným přesměrováním, najdete na této stránce.
 • Pokud chcete nastavit nepodmíněné (okamžité) přesměrování všech hovorů do Hlasové schránky, můžete využít zkrácený kód **21*+420608989898#, který vytočíte jako odchozí hovor.

Hlasovou schránku používám u pevné linky

 • U pevné linky využijte speciální zkrácený kód nebo přesměrování nastavte v samoobsluze Můj Vodafone v sekci Služby - Volání.
 • Pokud chcete nastavit nepodmíněné (okamžité) přesměrování všech hovorů do Hlasové schránky, můžete využít zkrácený kód *21*+420608989898**, který vytočíte jako odchozí hovor.

Jak nastavím pozdrav v Hlasové schránce a jaké jsou její parametry?

Nastavit pozdrav v Hlasové schránce máte možnost udělat dvěma způsoby:

 1. Namluvení vzkazu klasickým způsobem pomocí telefonu (zavoláním na *98 z vašeho telefonu).
 2. Nahrání vzkazu - zvukového souboru s pozdravem přes samoobsluhu Můj Vodafone v sekci Služby - Volání. Tento způsob slouží především pro profesionálně nahrané uvítání ve vyšší kvalitě, profesionálním hlasem nebo podkreslené například hudbou.

Technické parametry vlastního souboru by měly být:

 • formát .wav,
 • velikost souboru do 1 MB,
 • 64 kbit/s 8 kHz 8 bit,
 • mono codec CCITT A-LAW.

Jaké jsou technické vlastnosti Hlasové schránky:

 • Délka uvítací zprávy může být až 120 sekund. Maximální délka jména až 15 sekund.
 • Nepřehraný vzkaz uchováváme 15 dní, přehraný 7 dní. Jedna zpráva od volajícího může mít až 300 sekund.
 • V Hlasové schránce můžete mít najednou maximálně 99 vzkazů.

Jak se dozvím, že mám vzkaz v Hlasové schránce?

Na novou zprávu vás upozorníme SMSkou, která:

 • Je zdarma.
 • Obsahuje telefonní číslo volajícího a datum a čas volání.

Zvolit si můžete i hlasové upozornění, které se může hodit u pevné linky, a to zavoláním na *98 a zadáním změny v menu Hlasové schránky.

Jak si vyzvednu vzkaz z Hlasové schránky?

 1. Z vlastního telefonního čísla vytočte *98.
 2. Z jiného telefonního čísla vytočte +420 608 98 98 99.

Hlasové zprávy si také můžete nechat zdarma přesměrovat na e-mail a přehrát si je přímo v počítači nebo jiném zařízení. Nastavení této možnosti najdete v samoobsluze Můj Vodafone v sekci Služby - Volání.

Jak používat Hlasovou schránku v zahraničí?

 • Nastavte si Nepodmíněné přesměrování (více najdete v sekci Jak si v telefonu přesměruji hovory do Hlasové schránky?). Při podmíněném přesměrování by vám Hlasová schránka v zahraničí nefungovala (hovory by se do ní nepřesměrovaly).
 • Nepodmíněné přesměrování je dostupné pro všechny zákazníky a je zdarma.
 • Pro vyzvednutí vzkazu volejte číslo +420 608 98 98 98 (z jiného telefonního čísla vytočte +420 608 98 98 99). Za hovor zaplatíte jako za běžné odchozí volání z dané země do ČR.
 • Pro poslechnutí vzkazů ze zahraničí je důležité mít změněné výchozí automaticky vygenerované heslo na jakoukoliv vlastní číselnou kombinaci. Změna hesla se zadává přímo v Hlasové schránce pod volbou "Změna" a je ji možné provést pouze na území České republiky.

Kde najdu zapomenuté heslo do Hlasové schránky a jak heslo změním?

Heslo do Hlasové schránky vám vygenerujeme automaticky při prvním zanechání vzkazu v Hlasové schránce nebo si ho sami nastavíte při aktivaci Hlasové schránky (zavoláním na *98 z telefonního čísla, u kterého chcete heslo změnit).

Pokud jste své heslo do Hlasové schránky zapomněli, můžete si ho obnovit na nové náhodně vygenerované heslo a poté si ho znovu změnit na vlastní libovolnou kombinaci.

Zavolejte do Hlasové schránky.

Z vlastního čísla můžete volat zdarma na *98, z jiného čísla na +420 608 98 98 99 (hovor je zpoplatněný podle tarifu jako volání na Vodafone číslo).

V menu Hlasové schránky při zadávání hesla je vám k dispozici nabídka: Pokud si heslo nepamatujete, stiskněte křížek.

Po zvolení této nabídky vám nové heslo pošleme SMSkou. V případě pevné linky je uskutečněn zpětný hovor, to znamená, že Hlasová schránka vám na pevnou linku zavolá s požadavkem na nastavení nového hesla.

Náhodně vygenerované heslo si změňte na vlastní.

Tuto možnost najdete v menu Hlasové schránky (na *98 nebo +420 608 98 98 99) v části Nastavení hesla - Změna hesla. Nové heslo nesmí obsahovat posloupnost po sobě jdoucích stejných číslic, ani vzestupnou či sestupnou posloupnost, ani dvě dvojice stejných čísel.

Jak zruším Hlasovou schránku?

Přihlaste se do samoobsluhy Můj Vodafone na webu a přejděte do sekce Služby - Volání.

Zde si můžete hlasovou schránku kdykoli vypnout.

Zrušte si v telefonu přesměrování do hlasové schránky.

Stačí zdarma zavolat na číslo ##002# pro zrušení veškerých přesměrování - na displeji se pak objeví potvrzení. U některých telefonů je nutné zrušit přesměrování v menu. V případě pevné linky zrušíte všechna přesměrování vytočením kódu **24**.

Schránka se zruší také sama, pokud ji nepoužijete 90 dnů. To také znamená, že když si vypnete přesměrování do Hlasové schránky, automaticky se po 90 dnech zruší, protože ji od okamžiku zrušení přesměrování přestáváte aktivně používat.