Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tarif World Roaming

Platíte jen za to, co skutečně využijete. Nejlépe vám poslouží mimo EU, protože tam už jste jako doma, nebo v zemích, kde není dostupný Roaming na den.

Jedete do exotických zemí, kde není dostupný Roaming na den?

World Roaming funguje ve více než 190 zemích světa.

Platíte pouze to, co provoláte, protextujete nebo prodatujete.

Nastavit v Můj Vodafone

World Roaming v EU

Pokud cestujete do EU, Norska, Lichtenštejnska nebo na Island, poslouží vám World Roaming, aby vám vše fungovalo, jak má, tzn. stejně jako doma. Neplatíte žádné roamingové příplatky, vše máte za domácí ceny. Jen volné jednotky pouze do sítě Vodafonu v zóně 1 čerpat nepůjdou.

World Roaming ve světě

Tento tarif doporučujeme především v exotických zemích, kde není dostupný Roaming na den, nebo cestovatelům, kteří potřebují být v kontaktu jen občas. World Roaming je dostupný ve 190 zemích světa a zaplatíte vždy jen za to, co skutečně využijete. Ceny za hovory, SMS a data se liší podle destinace a najdete je níže. 

Ceník

Zóna 1 - Evropské země

Tady voláte, SMSkujete a datujete bez roamingových příplatků. Zkrátka jako doma v ČR. Jedná se o země Evropského hospodářského prostoru - takže zjednodušeně celou EU plus Norsko, Lichtenštejnsko a Island.
Pokud budete ve jmenovaných zemích volat do zóny 2 a 3, pak vás minuta bude stát 7,47 Kč,  za SMS zaplatíte 1,96 Kč a za MMS 6,17 Kč.

Seznam zemí zóny 1
Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Manský ostrov, Martinik, Mayotte, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Reunion, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Svatý Bartoloměj, Svatý Martin, Švédsko, Vatikán, Velká Británie

InformacePři cestě na Kypr (severní část) se může stát, že se váš telefon přihlásí do sítě, která nepatří do zóny 1 a ceny za služby v roamingu se budou řídit zónou 2 -Turecko.

Zóna 2 - Severní Amerika, východní Asie, ostrovy a kousíček Evropy

Všechny ceny jsou platné jak pro tarifní zákazníky, tak pro zákazníky s předplacenou kartou.

Minuta odchozí hovorMinuta příchozí hovorOdeslání SMSOdeslání MMSCena za MB
30,52 Kč 17,81 Kč 9,68 Kč 11,50 Kč 7,70 Kč
Seznam zemí zóny 2
Albánie, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy, Andorra, Anguilla, Antigua a Barbuda, Aruba, Austrálie, Bahamy, Barbados, Bělorusko, Bermudské ostrovy, Bonaire, Bosna a Hercegovina, Britské Panenské ostrovy, Černá Hora, Čína, Curacao, Dominika, Dominikánská republika, Egypt, Faerské ostrovy, Grenada, Grónsko, Guam, Haiti, Indie, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jihoafrická republika, Jižní Korea, Kajmanské ostrovy, Kanada, Kosovo, Maroko, Mexiko, Moldávie, Montserrat, Nizozemské Antily, Nový Zéland, Palestina, Portoriko, Samoa, Severní Makedonie, Singapur, Srbsko, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Švýcarsko, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, Turks&Caicos, Ukrajina, USA, Vietnam, Západní Samoa

Zóna 3 - Afrika, Jižní Amerika, západní Asie

Všechny ceny jsou platné jak pro tarifní zákazníky, tak pro zákazníky s předplacenou kartou.

Minuta odchozí hovorMinuta příchozí hovorOdeslání SMSOdeslání MMSCena za MB
61,01 Kč 35,59 Kč 14,52 Kč 11,50 Kč 302,50 Kč
Seznam zemí zóny 3
, Afghánistán, Alžírsko, Angola, Argentina, Arménie, Azerbajdžán, Bahrajn, Bangladéš, Belize, Benin, Bhútán, Bolívie, Botswana, Brazílie, Brunei, Burkina Faso, Burundi, Čad, Chile, Cookovy ostrovy, Demokratická republika Kongo, Džibutsko, Ekvádor, Etiopie, Falklandy, Fidži, Filipíny, Francouzská Polynésie, Gabon, Gambie, Ghana, Gruzie, Guatemala, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Honduras, Hongkong, Indonésie, Irák, Irán, Jemen, Jordánsko, Kambodža, Kamerun, Kapverdy, Katar, Kazachstán, Keňa, Kiribati, Kolumbie, Kostarika, Kuba, Kuvajt, Kyrgyzstán, Laos, Lesotho, Libanon, Libérie, Libye, Macao, Madagaskar, Malajsie, Malawi, Maledivy, Mali, Malta Maritime Services, Mauricius, Mauritánie, Mongolsko, Mozambik, Myanmar, Namibie, Nepál, Niger, Nigérie, Nikaragua, Norfolk (ostrov), Nová Kaledonie, Omán, Pákistán, Panama, Papua-Nová Guinea, Paraguay, Peru, Pobřeží slonoviny, Republika Kongo, Rusko, Rwanda, Šalamounovy ostrovy, Salvador, Saúdská Arábie, Senegal, Seychely, Sierra Leone, Somálsko, Spojené arabské emiráty, Srí Lanka, Středoafrická republika, Surinam, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Svazijsko, Tádžikistán, Tanzánie, Tchaj-wan, Thajsko, Togo, Tonga, Uganda, Uruguay, Uzbekistán, Vanuatu, Venezuela, Volání v letadlech, Východní Timor, Zambie, Zimbabwe

informace

Odchozí i příchozí hovory v Zóně 2 a 3 účtujeme po minutách. Zařazení zemí do jednotlivých Zón je v mapě pouze orientační a nemusí přesně odpovídat. Prosím hledejte zemi v seznamu u mapky.
Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Často kladené otázky

Jak na připojení k internetu v zahraničí (datový roaming)?

Pro využití internetu v zahraničí (zóna 2 a 3, protože v Evropě už jste jako doma) je nutné mít aktivní roaming a tarif pro připojení ze zahraničí. Pokud máte aktivní jeden z domácích datových tarifů, bude vám internet fungovat i v zahraničí. Jestli máte World Roaming a nemáte žádný speciální balíček pro zahraničí, máte automaticky aktivní i datový tarif Připojení v zahraničí, se kterým platíte za každý využitý kilobajt.

Více informací

Jak si aktivuji roaming a co zkontrolovat před cestou?

Výchozím roamingovým tarifem je World Roaming, u některých tarifů Red je to Roaming na den.

Nastavení roamingu můžete upravovat jednoduše i ze zahraničí. Využijte k tomu samoobsluhu Můj Vodafone na muj.vodafone.cz. Je to hned, zdarma a úspěšné dokončení vám potvrdíme textovkou. Použít můžete i aplikaci Můj Vodafone přímo se svém telefonu. I to je za hranicemi zdarma.

Více informací

Jaký roamingový tarif si vybrat?

Pokud jedete do EU, je jedno, kterou roamingovou službu si zapnete, platit budete stejně jako doma. Do zbytku světa si vyberte z naší nabídky roamingových tarifů podle destinace a svých komunikačních potřeb. S rozhodnutím, který tarif je pro vás ten nejlepší, vám pomůže Roamingová kalkulačka.

Více informací

Jak si mohu dobít kredit ze zahraničí?

Kredit si můžete dobít několika způsoby:

Více informací

Jak posílat/přijímat SMS v zahraničí?

Pro možnost přijímat SMS v zahraničí musíte mít aktivní roaming. Příjem zpráv v zahraničí je zdarma. V případě potíží si prosím ověřte, že máte správně nastaveno číslo SMS centra.

Více informací

Chystám se na plavbu lodí, jak funguje roaming na vodě nebo případně ve vzduchu?

Díky našim partnerům můžete volat i na některých trajektových spojích nebo na palubě letadla. Informace o těchto službách a ceny najdete na stránkách partnerů.

Pokud se chystáte na jachtu, bude signál samozřejmě závislý na vzdálenosti od břehu a kvalitě sítě daného místního operátora. U vzdálenějších plaveb je lepší počítat s určitou nedostupností nebo případně spoléhat na satelitní telefon, kterým bývají lodě často vybaveny.

Upozorňujeme, že při využití těchto sítí vám služby účtujeme vždy podle cen 3. roamingové zóny a nezáleží na tom, mezi jakými zeměmi cestujete.

Pomohly vám informace na této stránce?