Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

5. prosince 2022

Vodafone nabízí speciální vzdělávací program pro rodiče

Ačkoliv může být nástup do práce po rodičovské dovolené komplikovaný, Vodafone pečuje o své zaměstnance a zaměstnankyně i v tomto období. Díky spolupráci s platformou Marter jim nabízí vzdělávání na míru.

Podle Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je aktuálně v Česku na mateřské nebo rodičovské dovolené něco přes 450 000 žen a 5 700 mužů. Vodafone ve spolupráci s Marter akademií posiluje prorodinnou firemní politiku a svým zaměstnancům a zaměstnankyním z řad rodičů nabízí možnost cílených vzdělávacích kurzů. Ty se zaměřují na vzdělávání z oblasti work-life balance, péče o děti, leadershipu nebo osobního rozvoje.

Výhodou celého programu je, že si každý může zvolit vlastní tempo. Navíc byl projekt postaven ve spolupráci s HR oddělením Vodafonu podle potřeb zaměstnaných rodičů,” říká Andrea Bohačíková, CEO Marter. „Smyslem celé spolupráce je co nejsnadnější návrat rodičů z rodičovské dovolené do práce,” doplňuje Sabina Beliančinová, Community manager Marter.

Spolupráce s Marter akademií je pro Vodafone dalším logickým krokem. Rodiče z řad zaměstnanců a zaměstnankyň firma podporuje dlouhodobě. Mezi další benefity patří fázovaný návrat neboli čtyři dny v týdnu za plný plat a samozřejmostí už se stala možnost zkrácených úvazků pro všechny. 

Uvědomujeme si důležitost rodiny, a proto se snažíme našim kolegům a kolegyním sladění pracovního a rodinného života maximálně zjednodušit, ať už flexibilní pracovní dobou, dorovnáváním rozdílu mezi peněžitou pomocí v mateřství a mzdou, nebo čtyřmi měsíci placeného volna pro druhého z rodičů. Jsem moc ráda, že nyní můžeme nabídnout i možnost vzdělávání, které maminkám a tatínkům pomůže v každodenním životě a usnadní jim návrat do práce,” uvádí Jana Vychroňová, manažerka diverzity a inkluze Vodafonu.