Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

4. listopadu 2022

Konference INSPO Online 2022

22. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se letos uskutečnila 3. listopadu jen v online podobě a ukázala, jak technologie pomáhají lidem s různým zdravotním postižením nebo při psychických potížích.

Letošní konferenci, kterou už od roku 2014 podporuje Nadace Vodafone zahájila ředitelka nadace Zuzana Holá se slovy: „Jsme rádi, že ani tento turbulentní rok nezastavil krásné projekty a jejich vývoj. Některé z nich, o kterých tu dnes uslyšíte, prošly i naším akceleračním programem - Laboratoří Nadace Vodafone, a je skvělé, že k nám stále přicházejí nové nápady, které primárně řeší pozitivní společenský dopad.“

V přenosu pak byly představeny brýle s rozšířenou realitou pro neslyšící, skeleton pro výcvik a usnadnění chůze, aplikace poskytující psychologickou pomoc nebo mobilní hry pro nevidomé od studia Kikiriki Games, které chce ukázat, že tým složený převážně ze zdravotně handicapovaných, může obstát v tržním prostředí. 

Všechny tyto pomůcky a projekty zvyšují kvalitu života lidí se specifickými potřebami a celá akce je výrazem snahy podporovat budování otevřené a přístupné společnosti v digitálním věku.

Odkaz na přenos zde.

TOP Odpovědná firma roku 2022

Vodafone je nejlépe hodnocenou TOP Odpovědnou firmou roku 2022. Získal nejvyšší rating mezi velkými firmami a odnesl si i další ocenění.