Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

2. prosince 2021

Studentská soutěž Czech Envi Thesis zná své vítěze

Mladým lidem není stav životního prostředí lhostejný. Důkazem je soutěž Czech Envi Thesis, která oceňuje nejlepší studentské práce zaměřené na enviromentální témata. V letošním velkém finále se nejlépe umístila Šárka Stříbrská s prací o dobrovolné bezdětnosti jako odpovědi na klimatickou krizi současného světa.

Soutěž Czech Envi Thesis hledá nejlepší studenty bojující za ochranu přírody napříč vysokými školami v České republice. Podporuje tak mladé talenty a popularizuje výsledky jejich vědecké činnosti, které by rozhodně neměly skončit zaprášené v šuplíku. Vodafone jako hlavní partner soutěže chce podpořit studenty zabývající se problematikou životního prostředí a propagovat ty nejlepší studentské práce, které v daném oboru vznikly. 

Letos ve velkém finále nakonec zvítězila práce Šárky Stříbrské s názvem „Dobrovolná bezdětnost jako odpověď na klimatickou krizi současného světa.“ Práce vznikla na základě rozhovorů s 12 lidmi různých národností, kteří se pro dobrovolnou bezdětnost rozhodli. Z rozhovorů vyplývá, že tito lidé vnímají svou bezdětnost buď jako individuální snahu o zmírnění dopadů klimatické krize nebo jako způsob přizpůsobení se světu, jehož podmínky pro život se v souvislosti s klimatickou krizí budou zhoršovat. Více o této a dalších finálových pracích najdete zde.

U ocenění nejlepších prací však hranice soutěže nekončí. Účast v soutěži poskytuje studentům nové zkušenosti, zpětnou vazbu od odborníků v dané oblasti, impulsy a nové kontakty pro budoucí rozvoj a další vědeckou činnost.