Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

1. prosince 2022

RE-START pro nevyužívané telefony

Na první pohled se zdá, že jeden nepoužívaný mobil doma nic neznamená, ale kdybychom dali dohromady vysloužilá zařízení ze šuplíků všech českých domácností, dostaneme se až ke dvanácti milionům kusů. Vodafone přichází se službou RE-START, která dává nevyužívaným telefonům nový život.

Vodafone v rámci nové služby RE-START nabízí od 1. prosince 2022 zákazníkům možnost nabídnout své nepoužívané zařízení k výkupu a kromě dobrého pocitu tak získat i hmatatelnou odměnu. Stačí si naskenovat QR kód z webové stránky a zvolit příslušný model telefonu v zobrazeném seznamu. Poté přichází na řadu digitální diagnostika, která spočívá ve vyplnění několika otázek ohledně případných kosmetických poškození, citlivosti na dotyk nebo stavu obrazovky. Celý tento proces zabere jen pár minut a po jeho dokončení zákazníkovi přijde obratem konkrétní cenová nabídka. V případě, že ji zákazník akceptuje, je mu zaslán štítek pro bezplatnou přepravu do partnerské společnosti ReCommerce, která zajišťuje opravu a renovaci vykoupených telefonů. Po přijetí telefonu proběhne rychlé ověření zadaných online údajů a peníze za výkup se do 48 hodin objeví na bankovním účtu zákazníka.

Milion mobilů pro planetu

Jedním z cílů Vodafonu je dosažení uhlíkové neutrality, mimo jiné prostřednictvím eliminace elektronického odpadu a podporou oběhového hospodářství. Firma proto spojila síly s organizací WWF a za každý telefon vybraný v rámci programu RE-START nebo odevzdaný k recyklaci věnuje 1 britskou libru (nebo její ekvivalent v lokální měně) na podporu enviromentálních projektů.

Projekt Milion mobilů pro planetu má za cíl motivovat zákazníky k zodpovědnému přístupu k přírodě. „Vítáme iniciativu Vodafonu, která pomáhá snižovat ekologickou stopu. Podpora cirkulární ekonomiky má totiž klíčový význam pro udržitelné využívání přírodních zdrojů. Na ekologický dluh začínáme žít každý rok dříve, letos dokonce už od 28. července,“ říká Lenka Fryčová z české pobočky organizace WWF.