Jak mám přepnout vstup na své TV pro sledování placené TV?

Televizor umí zobrazit signál z různých zdrojů (tzv. vstupů), například z antény, set-top boxu, externího disku apod. Čas od času se ale stane, že se nastavený vstup přepne na výchozí, tedy na anténu (označenou v TV přijímači jako TV, Live TV nebo Anténa). Pokud používáte pro sledování TV CA modul, je režim anténa ten správný, který potřebujete. Pokud sledujete naši TV přes set-top box, signál ze set-top boxu v takové chvíli nemůžete sledovat. Abyste mohli vstup přepnout zpět, budete pro tento postup potřebovat ovladač od vaší TV.

Ovládání v menu a vzhled tlačítek se u různých značek a typů televizorů může výrazně lišit. Pokud by vám nepomohly informace na této stránce, podívejte se prosím do návodu k vaší TV.

Jakým tlačítkem vyvolám výběr TV vstupů?

Na ovladači od televizoru bývá tlačítko označováno různě, nejčastěji názvem SOURCEINPUTAVA/VAV/TV, případně symbolem domečku (velké menu) nebo obdélníčku se šipkou dovnitř. Naleznete ho zpravidla v horní části ovladače poblíž vypínacího tlačítka. Podívejte se na ukázky ovladačů k některým typům televizí.

TV Samsung
TV Samsung
TV LG
TV LG

Jak vyberu správný vstup?

Po zmáčknutí tlačítka pro volbu zdroje signálu se televizor buď rovnou přepne na další vstup (v tom případě mačkejte tlačítko opakovaně, dokud neuvidíte správný obraz - set-top box musí být zapnutý), nebo na obrazovce vyskočí tabulka s možností výběru vstupu. Pokud naskočí nabídka s možností výběru vstupu, vyberte ten správný a výběr potvrďte tlačítkem OK nebo ENTER. Pokud si nejste jisti, postupně vyzkoušejte všechny dostupné vstupy. Na obrázcích vidíte příklad, jak může nabídka vstupů vypadat.

TV Samsung
TV LG

Mějte přehled o svých službách díky aplikaci Můj Vodafone