Co nabízí TV Start a jak ji získám?

  • TV Start je součástí všech tarifů kabelového pevného internetu.
  • Nabízí přístup k základním volně šiřitelným televizním programům a rozhlasovým stanicím bez nutnosti mít speciální zařízení pro příjem.
  • Podívejte se na kompletní přehled zařazených TV programů (PDF soubor).

Postup pro spuštění televizní nabídky Start

Do účastnické zásuvky (do výstupu označeného TV) připojte anténní kabel.

V případě, že máte v bytě zásuvku typu 1 nebo 2, potřebujete k anténnímu kabelu navíc spojku F-IEC/M. Kabely nejsou součástí dodaného samoinstalačního balíčku.

Druhý konec kabelu zapojte do vaší televize nebo set-top-boxu určeného na příjem pozemního televizního vysílání (DVB-T).

Kabel zapojte do vstupu pro anténu, většinou označenou písmeny ANT IN. Pokud už nyní sledujete televizní programy z pozemního vysílání, stačí kabel vypojit z STA (společná televizní anténa) a zapojit jej do účastnické zásuvky.

Zapněte televizi a zvolte ladění programů.

Pro správné naladění je zapotřebí vybrat automatické ladění, případně manuální ladění s možností zadání první frekvence 474 MHz. Programy můžete naladit ve standardu DVB-T (anténa), případně i DVB-C (kabel).

Proč nabídka TV Start neobsahuje úplně všechny volně dostupné TV stanice?

Do nabídky TV Start zařazujeme vybrané volně šiřitelné TV stanice. Výhodou TV Start je to, že díky této doplňkové službě můžete bez dalších zařízení naladit základní programovou nabídku přímo ve své televizi a nemusíte řešit instalaci antény pro pozemní příjem TV vysílání. TV Start však není kopií pozemního vysílání v DVB-T2. Aktuální programovou nabídku najdete vždy v dokumentu na této stránce.