Jak aktivuji službu Mobilní zabezpečení komplet?

Službu již není možné nově aktivovat, ale pokud ji už aktivní máte, můžete ji nadále využívat.

Z počítače se přihlaste do administrace Mobilního zabezpečení na adrese https://mz.vodafone.cz.

Údaje pro první přihlášení vám pošleme na e-mail po objednání a aktivaci služby v našem systému. Při prvním přihlášení budete vyzváni k nastavení nového hesla.

V administraci v části Moje zařízení můžete přidat nový telefon.

Vyplňte požadovaná pole, pokud přidáváte tablet bez podpory mobilních sítí, zaškrtněte položku "pouze Wi-Fi". Pokud máte iPhone, musíte si před přidáním zařízení vygenerovat APNs certifikát.

Přes SMS nebo e-mail vám pošleme odkaz pro zahájení registrace v zařízení.

Po kliknutí na odkaz můžete být vyzváni k vyplnění ID skupiny. Najdete ho v odkazu v SMS (e-mailu) za parametrem "AC=". Následně vám stránka nabídne stažení aplikace AirWatch MDM Agent. Po instalaci aplikace se vraťte do prohlížeče a potvrďte pokračování v registraci.

Registrace dále pokračuje v aplikaci AirWatch MDM Agent.

Budete-li vyzváni k zadání ověřovacího tokenu, opět použijte ID skupiny, které najdete v odkazu v SMS (e-mailu) za parametrem "AC=". Následně potvrďte aktivaci správce zařízení a nastavte si heslo pro odemykání telefonu.

Z administračního prostředí lze zařízení snadno lokalizovat pomocí GPS, zamknout, uvést do továrního nastavení (smazat zařízení) nebo můžete spustit alarm pro snazší nalezení zařízení.

Mohlo by se vám hodit:

Máte potíže s přihlášením nebo aktivací?

Kde najdu své uživatelské jméno a heslo?

Na vaši e-mailovou adresu přijde po aktivaci služby e-mail od Vodafonu s přihlašovacím jménem a heslem. Pokud vám e-mail nedorazil, nejdříve prosím zkontrolujte složku pro SPAM, případně se obraťte na Linku péče o zákazníky 800 77 00 77. Při prvním přihlášení do administrace je třeba heslo změnit.

Zapomněl jsem své přihlašovací údaje, jak je obnovím?

Pro obnovu hesla/přihlašovacího jména klikněte na odkaz Problémy s přihlášením? na úvodní obrazovce pro přihlášení do administrace na stránce https://mz.vodafone.cz a poté postupujte podle instrukcí.

Nedorazila mi aktivační SMS po přidání zařízení.

Ujistěte se prosím, zda jste zadali telefonní číslo ve správném formátu: např. +420 777 777 777 (je vyžadováno předčíslí země). Také se ujistěte, jestli zařízení nepoužívá pouze Wi-Fi připojení - v tom případě si můžete místo SMS vybrat doručení odkazu e-mailem.

Kde najdu ID skupiny (ověřovací token)?

ID skupiny je obsaženo v odkazu, který vám pošleme SMSkou. Najdete ho za parametrem ?AC=, např.: https://mz-ds.vodafone.cz/DeviceManagement/Enrollment?AC=NGB0IP (ID skupiny je v tomto případě NGB0IP).

Je možné mít pro jednoho uživatele (e-mailovou adresu) nastaveno více telefonních čísel?

Systém podporuje pouze jedno mobilní číslo na uživatele (uživatel je specifikován e-mailovou adresou). Musíte přidat dvě různé e-mailové adresy, pokud chcete používat dvě různá telefonní čísla se stejným uživatelem.