Jaký modem můžu využít pro Pevný internet Fibre?

Pevný internet Fibre využívá připojení přes optiku. Výběr modemu závisí na tom, jaká technologie je dostupná právě u vás.

  • Přípojka je zakončena optickým kabelem - Pro optické připojení vybudované Vodafonem je potřeba využít Vodafone Station Fibre, do modemu zapojujete přímo optický kabel.
  • Přípojka je zakončena ethernetovým kabelem (RJ-45) - Pro optiku, kterou vybudoval někdo jiný, zřizujeme u vás doma zásuvku typu ethernet (RJ-45). Pro připojení pak můžete využít Wi-Fi 6 router Comtrend WR-5804 nebo jakýkoliv router s rozhraním ethernet, který se zásuvkou propojíte síťovým kabelem. Router musí mít podporu funkcí PPPoE, NAT a vstupní konektor (WAN) ve formátu RJ-45.
  • Při nákupu vlastního routeru věnujte pozornost především podporovaným maximálním rychlostem. Pokud by router podporoval u LAN portů pouze 100 Mbit/s a měli byste od nás objednané například připojení s rychlostí až 250 Mbit/s, budete moct s ohledem na parametry vašeho routeru využít maximálně 100 Mbit/s.
  • Podívejte se na podrobné informace k nastavení vlastního modemu či routeru.

Přehled zařízení nabízených Vodafonem

Následující zařízení aktuálně nabízíme k Pevnému internetu Fibre. Kliknutím na název se dozvíte podrobnější informace o parametrech a funkcích vybraného modemu či routeru.

Mějte přehled o svých službách díky aplikaci Můj Vodafone