Jak mám nastavit modem pro Pevný internet DSL a Fibre?

Koupili jste modem u nás? Pak ho stačí zapojit podle návodu, už jsme ho dopředu nastavili. Jestli máte modem svůj, ujistěte se, že podporuje příslušné technologie a upravte jeho nastavení podle informací níže.

Nastavení modemu pro technologie ADSL/VDSL

  • Technologie ADSL/VDSL využívá pro přenos dat telefonní vedení. Modem podporující xDSL propojujete s telefonní zásuvkou telefonním kabelem s koncovkami typu RJ-11.
  • V případě modemu pro připojení přes ADSL musí modem podporovat normu Annex B.
  • V případě modemu pro VDSL musí modem podporovat rychlosti, které umožňuje váš tarif pro připojení k internetu. Pro nejrychlejší VDSL s rychlostí až 250 Mbit/s musí modem podporovat VDSL profil 35b (ITU G.993.2).

Podle návodu k modemu vstupte do jeho administrace a najděte nastavení pro xDSL. Pro správné fungování modemu je třeba zadat tyto parametry:

ParametrTechnologie ADSLTechnologie VDSL
TypATMPTM
Módroutingrouting
Režim přenosu (protokol)PPPoEPPPoE
Internetový protokolIPv4IPv4
VPI (Virtual Path Identifier)8-
VCI (Virtual Circuit Identifier)48-
802.1p-0
802.1q (VLAN)-848
NATanoano
Uživatelské jménovfvf
Heslovfvf

Nastavení modemu pro připojení přes optická vlákna (Fibre)

  • Při instalaci vám zřizujeme optickou zásuvku (optický kabel připojujete přímo do modemu) - v tomto případě je potřeba využít námi dodávaný modem.
  • Při instalaci vám zřizujeme zásuvku typu ethernet (RJ-45) - pro připojení můžete využít jakýkoliv router s rozhraním ethernet, který se zásuvkou propojíte síťovým kabelem. Router musí mít podporu funkcí PPPoE, NAT a vstupní konektor (WAN) ve formátu RJ-45. Při nákupu vlastního routeru věnujte pozornost především podporovaným maximálním rychlostem. Pokud by modem podporoval pouze u LAN portů pouze 100 Mbit/s a měli byste od nás objednané například připojení s rychlostí až 250 Mbit/s, budete moct s ohledem na parametry vašeho routeru využít maximálně 100 Mbit/s.

Podle návodu k routeru vstupte do jeho administrace a najděte nastavení pro WAN (broadband, širokopásmové připojení). Pokud router podporuje nastavení více širokopásmových připojení, přidejte nové připojení, pokud ne, přepište aktuální nastavení:

Poskytovatel přístupové sítěVodafone (do června 2023)CetinQuadruple
Typethernetethernetethernet
Módroutingroutingrouting
Režim přenosu (protokol)IPoEPPPoEPPPoE
Internetový protokolIPv4IPv4IPv4
802.1p-0-
802.1q (VLAN)-848-
NATanoanoano
Uživatelské jméno-vfvf
Heslo-vfvf
PPP Connection Trigger-automatické připojeníautomatické připojení
MTU hodnota149214921492

Informace k modemům nabízených Vodafonem

Návody k modemům

  • Návody a informace k námi nabízeným modemům najdete na této stránce.

Vybrané postupy pro starší modemy

Jak poznám, přes jakou technologii jsem připojený?

Připravili jsme pro vás tuto nápovědu.

Pokud potřebujete radu k instalaci, můžete se obrátit na Linku péče o zákazníky *77 nebo 800 77 00 77 z jakékoliv sítě. Pokud u nás máte pouze Pevný internet, volejte 800 77 77 31.

Mějte přehled o svých službách díky aplikaci Můj Vodafone