Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

26. ledna 2023

Zaměstnávání lidí se zdravotním postižením

Firmy, které začínají s budováním přívětivého prostředí pro všechny zaměstnance a zaměstnankyně bez rozdílu, mají možnost inspirovat se od zkušenějších matadorů. I proto Vodafone uspořádal ve spolupráci s organizací REVENIUM kulatý stůl, kde se zaměřil konkrétně na to, jaká specifika má zaměstnávání lidí se zdravotním znevýhodněním a jak jim vycházet co nejvíce vstříc.

Na akci promluvilo několik zajímavých hostů. Hana Potměšilová z organizace REVENIUM, se kterou Vodafone dlouhodobě spolupracuje, se věnovala legislativním novinkám. Zástupci firem, jako je například IKEA, Exxon Mobile nebo právě Vodafone, představili své inspirativní programy na podporu zdravotně znevýhodněných.

Firma, na kterou je možné se spolehnout

O svém životě s neviditelnou nemocí, Crohnovou chorobou, hovořil také Jan Klouda. Ve Vodafonu působí jako viceprezident pro právní záležitosti, řízení rizik a korporátní bezpečnost a jako člen vedení firmy je tváří programu péče o zaměstnance se zdravotním znevýhodněním.

Chtěl bych, aby se o nemocích v zaměstnání normálně mluvilo. Není to v Česku zvykem, a to je škoda. Protože když okolí neví, co nám je, nemůže nás pochopit a nemůže pomoct. A přitom o nic nejde. Viróza nás skolí na týden a nikdo se nad tím nepozastaví. Ale požádat o volno, protože člověk s roztroušenou sklerózou má zrovna ataku, která ho vyřadí z provozu, to se chce málokomu. Neviditelné diagnózy tak zůstávají ve stínu.“

Vodafone se tématu podpory lidí se zdravotním znevýhodněním věnuje během celého roku, ve firmě probíhají rozhovory s osobnostmi z oblasti zdraví (třeba o lupénce, autismu i rakovině) nebo se zaměstnanci, kteří sdílejí své zkušenosti. K dispozici jsou různé webináře nebo e-learningová videa od odborníků. Vodafone poskytuje svým lidem platformu, kde najdou například různé tipy na pomáhající organizace i další příručky a informace o tom, jak podpořit kolegy a kolegyně se zdravotním znevýhodněním.

Kromě svých zaměstnanců a zaměstnankyň pomáhá Vodafone i svému okolí. Nabízí tak například výhodné ZTP tarify a další služby. Nadace Vodafone podpořila mimo jiné rozšíření mobilní aplikace a webového rozhraní VozejKMap nebo rehalibitace ve virtuální realitě.