Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

29. srpna 2022

Code like a girl

Typický programátor, kodér nebo softwarový inženýr, bývá zpravidla muž. Vodafone pomáhá mladým dívkám tyto stereotypy bořit. Na čtyřdenním letním workshopu s název Code like a girl si náctiletá děvčata mohla zdarma vyzkoušet, jak na kódování, a pro některé z nich to dokonce znamená i start jejich budoucí kariéry.

Podpora žen v IT a technologických oborech je naší dlouhodobou iniciativou a je součástí strategických pilířů Vodafonu. Každé léto nabízíme holkám ze základních a středních škol kurzy kódování, kde se naučí pod vedením našich trenérů základy HTML, CSS, UX nebo jak pracovat s GitHubem. Vyzouší si virtuální realitu, zjistí, jak putuje mobilní signál od jednoho zařízení k druhému a na závěr si v malých týmech vytvoří i vlastní webové stránky.

Více se dočtete v tomto článku.