Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

1. listopadu 2021

Vodafone se zapojil do akce #GivingMobile

Již čtvrtý ročník kampaně #GivingMobile pořádá ve spolupráci s Vodafonem neziskový projekt REMOBIL, a to v rámci celosvětového dne darování #GivingTuesday. Hlavním cílem kampaně je sběr a následná recyklace co největšího počtu starých a nepotřebných mobilů, které leží každému z nás doma v šuplíku.

Vysloužilé telefony mohou až do Vánoc odevzdávat zaměstnanci Vodafonu ve sběrných boxech přímo ve svých kancelářích. Peníze z recyklace telefonů putují na podporu společensky prospěšných projektů Nadace Vodafone, například aplikace Záchranka, Echo, nebo Bright Sky, která je určena pro oběti domácího násilí. 

Krátká životnost mobilů představuje významnou a často skrytou environmentální zátěž. Za prvé se jedná o využití surovin a materiálů, které mobilní telefon obsahuje. Aby si člověk dokázal jednoduše představit environmentální zátěž výroby mobilního telefonu, stačí zmínit jediný fakt. Těžba, výroba a kompletace průměrného mobilního telefonu s sebou nese více než tunu odpadního materiálu. A pokud mobilní telefon skončí na skládce odpadu, pak dochází k uvolňování toxických látek do životního prostředí. Podle vědeckých studií až 40 % nebezpečného olova na skládkách odpadu pochází z elektrického a elektronického odpadu.

Akce #GivingMobile přitom probíhá v desítkách firem, ve kterých se REMOBIL za podpory Vodafonu snaží o osvětu, a výtěžek z recyklace s výjimkou vodafonní sbírky poputuje již tradičně na podporu Jedličkova ústavu. Do současné doby REMOBIL celkově sebral již 50 tisíc nepotřebných mobilů a tím vybral půl milionu korun na charitativní účely.

Více informací najdete zde