Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

24. srpna 2022

Vodafone je hlavním partnerem konference OSN o změně klimatu COP27

Vodafone se stal prvním hlavním partnerem konference OSN o změně klimatu, kterou v listopadu 2022 hostí egyptská vláda v Šarm aš-Šajchu.

Jako hlavní partner bude Vodafone spolupracovat s egyptskou vládou na poskytování telekomunikačních služeb. Kromě toho představí pokročilá řešení, jak digitální technologie mohou pomoci bojovat proti klimatické změně, efektivněji využívat energii, zajistit oběhové hospodářství a zvýšit potravinovou bezpečnost.

Nick Read, generální ředitel skupiny Vodafone, řekl: "Konference OSN o změně klimatu COP27 je příležitostí k urychlení opatření nutných k řešení klimatické krize. Ve Vodafonu věříme, že obchodní úspěch nesmí být na úkor životního prostředí. Naše partnerství s COP27 ukazuje, že digitální sítě a služby umožňují řešit změnu klimatu a plnit cíle udržitelného rozvoje OSN."

Sameh Šukrí, ministr zahraničních věcí Egyptské arabské republiky a designovaný předseda COP27, zdůraznil důležitou roli, kterou hrají globální firmy při hledání udržitelného obchodního modelu a podpoře dohodnutých opatření v oblasti klimatu. Ministr Šukrí ocenil spolupráci s Vodafonem a těší se na její pokračování.