Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

16. června 2022

Konference managementu udržitelnosti

Vůbec první konference managementu udržitelnosti v České republice se uskutečnila ve čtvrtek 16. června v Praze. Hlavním tématem byla spolupráce k udržitelnosti, o které debatovali zástupci byznysu, samospráv, univerzit i energetického sektoru. Akci hostil Vodafone ve své pražské centrále.

Konferenci zorganizovalo Centrum managementu udržitelnosti a etiky FPH VŠE v Praze ve spolupráci s Asociací manažerek a manažerů udržitelnosti. Byla určena pro všechny manažerky, manažery a aktéry, kteří se ve svých organizacích zabývají transformací k udržitelnosti, ať už jsou z firem, měst, univerzit nebo státních organizací. Hlavním tématem dopolední panelové diskuse byla energetika, v odpoledních workshopech ovšem účastníci narazili i na témata jako „zelená výstavba“ nebo udržitelné nákupy ve veřejných tendrech.

Asociace se také rozhodla oceňovat osobnosti, které se svým celoživotním dílem výrazně zasluhují o rozvoj a management udržitelnosti v České republice. Takové ocenění v naší zemi chybělo a jako první vstoupil do Síně slávy Miroslav Růžička, který se zasloužil o transformaci energetického hospodářství Národního divadla v Praze.

Veškerý program probíhal v centrále Vodafonu v pražských Stodůlkách. Na akci promluvil mimo jiné generální ředitel firmy Petr Dvořák, který upozornil na důležitost udržitelného přístupu nejen v podnikání. 

Vodafone dlouhodobě ukazuje na českém trhu směr v udržitelnosti. Nakupuje 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů a postupně snižuje emise skleníkových plynů nejen ze svého vlastního provozu, ale prostřednictvím řešení Internetu věcí i u svých zákazníků. Firma také zavedla povinná kritéria, která nyní hodnotí dodavatele i z hlediska jejich přístupu k udržitelnosti a odpovědnému podnikání. Díky těmto krokům chce Vodafone dosáhnout nejpozději v roce 2040 uhlíkové neutrality.

Více informací o konferenci naleznete ZDE.

Workshop #PartnersForSustainability

S rostoucími cenami energií a výrobních materiálů jsou obnovitelné zdroje energie, energetické úspory a oběhový přístup důležitější než kdy předtím. Právě těmto tématům byl věnován workshop iniciativy #PartnersForSustainability, kde představil své zkušenosti i Vodafone.