Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

12. ledna 2022

Ekologické SIM karty

Vodafone výrazně zjednodušil pořízení virtuální eSIM, která je vůbec nejekologičtější variantou SIM karty. Aby byl i u plastových karet dopad na životní prostředí co nejmenší, zavede v první polovině letošního roku tzv. Eco-SIM. Ty budou vyrobené pouze z recyklovaného plastu a jen v síti Vodafone se díky nim celosvětově ušetří 320 tun plastu ročně, který se vůbec nebude muset vyrobit.

Zatímco dříve byl pro pořízení eSIM potřeba kód na papírovém voucheru, nyní zákazník vše vyřídí elektronicky během několika minut. Novou eSIM tak zákazník získá prakticky okamžitě a bez nutnosti návštěvy prodejny. „Kromě toho, že je digitální řešení mnohem pohodlnější a rychlejší, pomáhá šetřit životní prostředí. Není totiž potřeba žádný zbytečný papír nebo plast a odpadá i doprava eSIM voucheru k zákazníkovi,“ vysvětluje Zuzana Holá, ředitelka komunikace a udržitelnosti Vodafonu.

Aby byl i u plastových karet dopad na životní prostředí co nejmenší, zavede Vodafone v České republice v první polovině letošního roku tzv. Eco-SIM. Ty budou vyrobené pouze z recyklovaného plastu a dostupné budou v poloviční velikosti nosiče SIM karet.

Zmenšením velikosti nosiče SIM karty snížil Vodafone celosvětově spotřebu plastu o přibližně 340 tun ročně, což odpovídá zhruba 1 760 tunám emisí oxidu uhličitého. Zavedením Eco-SIM se dále sníží potřeba výroby o 320 tun primárního plastu ročně, což má potenciál uspořit dalších 1 280 tun emisí.

Více informací ZDE.