Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

7. června 2023

Ekoedu

Vodafone podpořil soutěž Ekoedu společnosti REMA Systém, která motivuje ke sběru a následné recyklaci elektroodpadu školou povinné žáky. Vodafone tak doplňuje své dosavadní aktivity, například službu RE-START zaměřenou na výkup nepoužívaných telefonů nebo celoroční recyklační kampaň na prodejnách.

Množství elektroodpadu setrvale roste, podle posledních údajů OSN ho lidé vyprodukují více než 54 milionů tun ročně. Ačkoliv jde o alarmující číslo, povědomí veřejnosti ohledně vlivu vysloužilých mobilů, nabíječek a dalších přístrojů na životní prostředí je stále nízké. 

Soutěž Ekoedu, kterou pořádá společnost REMA Systém a je určena pro žáky mateřských, základních i středních škol, se snaží tento stav zvrátit. Zúčastnit se mohou všechny školy zapojené do projektu Zelená škola a do sběrných boxů, které REMA Systém školám dodala, mohou pak školou povinní nosit vysloužilé mobily, nabíječky nebo třeba počítačové myši.

Vodafone připravil pro nejsvědomitější sběrače hodnotné ceny v podobě tabletů. Letos má šanci na výhru celkem pět škol a pět školek. 

Podrobné podmínky jsou k dispozici na
webových stránkách Rema Systému.