Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

3. dubna 2024

Ekoedu 2024

Od mateřských školek až po vysoké školy, všech 561 institucí zapojených do projektu Zelená škola může už nyní vyzvat žáky, aby přinesli do sběru svá vysloužilá elektrozařízení, baterie a akumulátory, a zapojit se tak do soutěže Ekoedu. O vítězi se rozhodne férovou metodou průměrné hmotnosti vysbíraného objemu na jednoho žáka. Vodafone odmění vítězné školy v každé z kategorií tablety.

Záměrem projektu Zelená škola je motivovat děti a studenty k zodpovědnému přístupu a recyklaci nepotřebných a nefunkčních zařízení. V minulém roce se díky Ekoedu vybralo 32 tun elektroodpadu, nejúspěšnější škola dosáhla průměrného sběru neuvěřitelných 656 kg na jednoho žáka.  

„Recyklace elektrozařízení je zásadní, dokážeme tak omezit nadbytečnou těžbu výrobních surovin, která má velký environmentální dopad,“ vysvětluje Zuzana Holá, ředitelka komunikace a udržitelnosti Vodafonu. A dodává: „Pro naše zákazníky běží současně program Re-start, díky kterému odkupujeme nepoužívané, ale stále funkční mobilní telefony. Ty nefunkční může kdokoliv odnést do našich prodejen, my se postaráme o recyklaci a penězi z  podporujeme projekty Nadace Vodafone, třeba aplikaci Záchranka.“ 

Program Re-start nabízí zákazníkům Vodafonu možnost pohodlného prodeje jejich starého telefonu. Prvním krokem je zadání základních údajů k jejich přístroji do online formuláře, následuje cenová nabídka, kterou zákazníci obdrží během několika minut od zmiňované online registrace. Pokud se zákazník rozhodne nabídku přijmout, je mu zaslán štítek pro bezplatné odeslání mobilu. Vše probíhá svižně online bez nutnosti navštěvovat pobočky. Peníze putují zákazníkům rovnou na bankovní účet. 

Letošní sedmý ročník Ekoedu rozšiřuje soutěžní kategorie, které tak nově zahrnují mateřské a základní školy zvlášť do sta a nad sto žáků, dále školy speciální a poslední kategorií jsou společně střední a vysoké školy. Zapojit se mohou zdarma kdykoli vprůběhu. Čas sběru se prodlužuje na 9 měsíců od března až do konce října. 

Společnost Rema Systém se zabývá ochranou životního prostředí zabezpečením efektivní recyklace odpadů elektrických a elektronických zařízení. S dvaceti tisíci sběrnými místy disponuje nejširší sběrnou sítí v Česku a je autorem osmi unikátních projektů, kterými přispívá k větší informovanosti v oblasti nakládání s odpady, recyklačního průmyslu a ochrany životního prostředí. 

Kompletní pravidla soutěže jsou k dispozici na webu společnosti Rema Systems v sekci Zelená škola